Oğuz, İstanbul koşusunda yine kürsüde

Milli Maratoncu Turgay Oğuz, İstanbul’da yapılan 10 kilometrelik yol koşusunda ilk 3’e girmeyi başararak yeniden kürsüye çıktı. İstanbul yol koşusu için Bartın’da 15 gün önce idmanlara başladığını ifade eden Oğuz, bu idmanlar esnasında yetkililer tarafından karayolunda değil kaldırımda koşması için uyarıldığını ve bundan dolayı koşuda form düşüklüğü yaşadığını söyledi.

Oğuz, İstanbul koşusunda yine kürsüde Spor

Milli Maratoncu Turgay Oğuz, İstanbul’da yapılan 10 kilometrelik yol koşusunda ilk 3’e girmeyi başararak yeniden kürsüye çıktı. İstanbul yol koşusu için Bartın’da 15 gün önce idmanlara başladığını ifade eden Oğuz, bu idmanlar esnasında yetkililer tarafından karayolunda değil kaldırımda koşması için uyarıldığını söyledi. Oğuz bu konuyla ilgili “Müsabakaya 15 gün kala maraton idmanlarında “Karayolunda koşamazsın, kaldırımdan koş” diye yetkililer tarafından engellenince müsabakada form düşüklüğü yaşadım. Oysaki kaldırımdan koşulmaz, sadece yürünür. Eğer ben kaldırımdan koşarsam 2 saatlik bir idmanımda 100 kişi ile çarpışırım ve hastanenin acil bölümü karışır. Stadyum ise kulaklık takıp yürüyen kişiler ile dolu. 2 ay önce koşarken bir kişiye çarpmamak için düştüm ve 2-3 ay yaralı ayağımla koşamadım. Yani 51 senelik spor hayatımda en garantili antrenman yaptığım yer karayolu. Yalnız arabaları karşına alacaksın ve tek koşacaksın. Yani kabalık olarak yola çıkmayacaksın” dedi.

“Her mesleğin kendine göre tehlikesi var”

Taşıtları karşına almadığın sürece kaldırımdan koşmanın da bir faydası olmadığını dile getiren Oğuz, “Taşıtları karşına almazsan kaldırımdan da koşsan fayda etmez. Geçtiğimiz senelerde stadyumun orada bir araç üniversite öğrencisi bir kızı kaldırımda ezdi. Her mesleğin bir tehlikesi olur. Benim mesleğim spor. Ben evimi, arabamı buradan kazandım. Çoluk çocuğuma spor yaparak baktım. Trafik polisi de yol da görev yapıyor. O da ezilebilir. Bende mesleğim icabı yolda koşuyorum. Eğer sporcu olmasaydım madende çalışacaktım. Madende ölüm tehlikesi yok mu? Bu meslekte 51. Senem, kıdem alsaydım şimdi bu işin profesörüydüm. Kimse bana işimi öğretmesin. Ben Bartın için, Bartın’ın başarısı için koşuyorum. Bartın’a 18 sene önce yerleştim ve 18 senedir her gittiğim yarıştan kupa ve madalya ile döndüm. Başarılı spor hayatımda bana büyük destek olan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’a ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam