CHP’den Ulus’ta miting havasında kahvaltı

31 Mart yerel seçimlerinde CHP Ulus Belediye Başkan Adayı Çetin Selçuk Arslan’a destek olmak için Ulus’a gelen CHP Eski Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Uluslulardan 31 Mart yerel seçimlerinde tek bir oyun takipçisi olmalarını ve seçmeni sandığa götürmek için çok çalışmalarını istedi. Oran, Belediye Başkan Adayı Arslan’la ilçe esnafını ve vatandaşları selamlamayı da ihmal etmedi.

CHP’den Ulus’ta miting havasında kahvaltı Güncel

CHP Ulus Teşkilatı ve CHP Ulus Belediye Başkan Adayı Çetin Selçuk Arslan,  31 Mart yerel seçimlerinde ilçe halkıyla kahvaltıda bir araya geldi. İlçedeki pazaryerinde düzenlenen kahvaltıya CHP Eski Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu ve İl Başkanı Selim Karakaş da katıldı. Oran kahvaltıda vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanırken CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu vatandaşlara “31 Mart’tan önce Ulus’a bahar gelmiş gibi görünüyor. Artık bizim oğlan size emanet. Bugün geçmiş dönem milletvekilimiz ve Genel Başkan Yardımcımız Umut Oran aramızda, bizlere destek olmak için geldi. Kendine çok teşekkür ediyoruz. Desteği ve emeği bizim için çok önemli ve çok değerli” dedi.

Oran: “Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik”

Kahvaltıda Uluslulardan 31 Mart yerel seçimlerinde tek bir oyun dahi takipçisi olmalarını ve seçmeni sandığa götürmek için çok çalışmalarını isteyen CHP Eski Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran şöyle konuştu:

“Bartın benim uzun yıllar geldiğim ve çalıştığım bir şehir. Bartın kadın-erkek dayanışmasıyla hep başarılı olan illerimizden. İnşallah bundan sonra da Bartın, Türkiye’nin diğer illerimize de örnek olacak. Artık çok az zaman kaldı. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Gerçekten adaylarımız, parti örgütümüz, kadın ve gençlik kollarımız çok çalıştılar ve iyi hazırlandılar. Martın sonunu bahar getirmek için de büyük mücadele verdiler. Her ne kadar gündemimiz seçim olsa da vatandaşın gündemi maalesef geçim. Türkiye belki cumhuriyet tarihinin en kötü yönetimini şuanda yaşıyor. Özellikle ekonomi de çok büyük problemler var.

“Vatandaşlarımızın dayanacak takati kalmadı”

Hayat pahallığına bu çok yansıyor. Vatandaşlarımızın gerçekten artık dayanacak takati kalmadı. Bu hayat pahallığı, zamlar ve istedikleri ürünü tarlada, çarşıda, pazarda bulamamaları ve her şeyin Türkiye’de artık ithalata dayalı hale geldiği bir dönemdeyiz. İnsanlarımızın artık canına tak etti. Böyle bir seçim dönemi ama insanlarımızın çok büyük problemleri var. Şunu gözlemliyorum bölgeler, şehirler farklı olsa da vatandaşımızın ana sorunu aynı. Vatandaşımız geçinemiyor, iş bulamıyor, göç etmek zorunda kalıyor. İşin hukuk, demokrasi ve özgürlükler tarafı ayrı. Ama artık Türkiye tam yangın yeri.

“Bugün her yer cayır cayır yanıyor”

Bugün ülkemizin her yanı Bartın ve Ulus’da da olduğu gibi alev alev, cayır cayır yanıyor. Bize düşen bu yangını söndürmek. Çünkü iktidar partisi ve onun yöneticileri yangını çıkartan, yangını büyüten onlar, ancak yangına körükle de giden yine onlar. AKP Genel Başkanı olarak yapılan açıklamalar, yapılan mitingler ve kullanılan dil gerçekten insanlarımızı rencide ediyor. Sadece normal halkı değil, AKP’nin kendi seçmeninde de son derece tepkiyle karşılanıyor. Artık iktidarın söyleyecek bir sözü kalmadı. Onun için de zaten aynı şeyleri tekrarlıyorlar ya da karşı tarafa düşman gibi davranıyor.

“Yeni bir başlangıca ihtiyacımız var”

Artık yeni bir başlangıca ihtiyacımız var. Bartın’da ve Ulus’ta da artık yeni bir başlangıca, yeni bir anlayışa, yeni bir yerel yönetime, yeni bir siyaset anlayışına ihtiyaç var. 2014 yılında hiç unutmuyorum Hüseyin Ulus Başkanımızla konuştuğumuz zaman kulaklarıma inanamamıştım. Bu kadar emek verdiğimiz bir yerdi, yerelde lider olduğumuz bir yerdi ve çok az oyla kaybetmiştik. İnanın çok üzülmüştüm. İnşallah bu seçimde kaybettiğimizi tekrar geri alacağız. İnşallah Hüseyin Başkanımızın başlattığı projeleri şimdi ki adayımız inşallah başkan olunca onları bir bir yerine getirecek. Halkçı bir belediyecilik anlayışıyla, aynı zamanda ekonomiyi büyüten, işi, aşı büyüten ve insanların göç etmesini engelleyen, insanların Ulus’ta yani doğduğu topraklarda karınlarını doyurabilecek bir belediyecilik anlayışını inşallah Bartın’da olduğu gibi Ulus’ta da hayata geçireceğiz.

“Seçmeni sandığa götürmelisiniz”

Bu noktada sizlere ve sizlerin özverisine çok ihtiyacımız var. Milletvekilimizin, il başkanımızın, belediye başkan adayımızın çabası ne olursa olsun sizlerin her birinin ayrı ayrı çabası çok önemli. Hepimizin kendi kapısının önünü süpürmesi lazım. İl Başkanımızdan, ilçe başkanımızdan plan program almadan sizlerin kendi mahallenizde, kendi sokağınızda ya da büyük şehirlerde oturan yakınlarınızı mutlaka bulup 31 Mart’ta mutlaka sandığa götürmeniz lazım. Seçimlerde aday önemli, adayımızın projeleri, hayalleri önemli ama bir o kadar da seçmenin sandığa gitmesi çok önemli. Seçmenin sandığa gitmesi sadece parti yöneticilerimizi değil, her birimizi yani cumhuriyet sevdalılarını, demokrasi aşıklarını yani Mustafa Kemal’in askerlerini ilgilendiriyor.

Seçmeni sandığa götürmekle sorumlusunuz”

Bugün ben partimin bir mensubu olmadan dahi buradaysam ya da seçim zamanın ülkemin her bölgesindeysem sizlerin de Mustafa Kemal’in askerleri olarak durumdan vazife çıkarıp kendi mahallenizi, sokağınızı kontrol etmek, denetlemek ve seçmeni sandığa götürmekle sorumlusunuz. 2014 yılında Sinop benim çok çalıştığım bir ildi ve orayı tek oyla kaybettik. Bu yüzden önümüzde kalan sürede tek bir oyun arkasında ve peşinde olun. Seçmenin sandığa gitmesi çok önemli. Zannediyoruz sandığa gidiyor ama gitmiyor. Bunun sonuçları en son cumhurbaşkanlığı seçimlerinde var. cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 2014 yılında Türkiye genelinde seçime katılmama oranı yüzde 26. Yani 4 kişiden 1 kişi 2014 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sandığa gitmedi. Sandığa katılım tam olsaydı Recep Tayip Erdoğan yüzde 37.7 oy alacaktı. Yüzde 37.7 oyla da bugün o koltukta oturmayacaktı.

“Bartın bu seçimlerde 7’de 7’yi zorlayacaktır”

Seçmeni sandığa götürme motivasyonu ve görevi Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri olan her birinizde. Ben inanıyorum ve güveniyorum ki Bartın bu seçimlerde 7’de 7’yi zorlayacaktır. Ulus’ta da Çetin Selçuk Arslan başkanımızla projeler hayata geçecektir.”

Arslan: “Ötekileştirilmeyen bir Ulus istiyoruz”

Oran bu konuşma sonrası Milletvekili Bankoğlu ve Başkan Adayı Arslan’la birlikte ilçede tur atarak  esnafı ve vatandaşları selamladı.  Miting havasında gerçekleşen selamlaşma sonrasında ise ilçe halkına seslenen CHP Ulus Belediye Başkan Adayı Çetin Selçuk Arslan, “Genç arkadaşlarıma bu güzel organizasyonu başardıkları için teşekkür ediyorum. Bir miting havasına dönüşen bu kahvaltı organizasyonuna katılan tüm Uluslulara çok çok teşekkürler. Bugün Ulus’un neye ihtiyacı olduğunu çok açık bir şekilde görüyoruz. Biz ötekileştirilmeyen, ötelenmeyen, birbirine düşürülmeyen bir Ulus istiyoruz. Biz üreteni gülümseyen, yarına umutla bakan bir Ulus istiyoruz. Kimseyle kavga etmeyen, komşuyla barış içinde geçinen bir Ulus istiyoruz. Tüm bunlar için az zaman kaldı. 31 Mart’tan sonrası bahar” dedi.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam