Akın: “Bartın’ın huzurunu bozmaya kimsenin hakkı yok”

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın’da yaşayanların huzurunu bozmaya kimsenin hakkı olmadığını, seçim sürecinde yalan ve iftiralarla oluşturulmak istenen gerginlik ortamına fırsat vermeyeceklerini söyledi.

Akın: “Bartın’ın huzurunu bozmaya kimsenin hakkı yok” Güncel

Akın, 2009 yılında “Çatışmaya değil, çalışmaya geliyorum” sloganı ile Belediye Başkanlığına adaylığını koyduğunu ve Belediye Başkanı seçildiği günden itibaren 10 yıldır Şehrü’l Emin olarak, herkesin huzurlu ve güvenli bir Bartın’da yaşaması için elinden gelen gayreti gösterdiğini belirtti. Gece-gündüz demeden Bartın’a en iyi hizmeti verebilme yarışına girdiğini anlatan Başkan Akın “Ben 2009 seçimleri öncesi 40, 2014 seçimleri öncesi 52 vaat verdim. Seçim beyannamemde yer alan vaatleri yerine getirirken, kentin öne çıkan ihtiyaçlarının da karşılanması için çok sayıda proje üreterek hayata geçirdik. 10 yılda bütçesinden 147 milyon yatırım yapmış bir Belediyeyiz. At gözlüğü takarak tüm bunları görmezden gelenlere, ‘Bartın’a bir çivi bile çakmadı’ diyenlere, kadirşinas halkımız 31 Mart günü gereken cevabı verecektir” dedi.

“Seçime giriyoruz, savaşa değil”

Seçim sürecinin demokratik bir süreç olduğunu, bu süreçte insanların yalan ve iftiralar üzerine siyaset yapmaması gerektiğini ifade eden Cemal Akın “Biz seçime giriyoruz, savaşa değil. Bu süreçte projeler yarışır, halka iyi hizmet verebilmenin fikirleri yarışır. Ancak maalesef son haftalarda bazı kişilerce yalan ve iftira dolu söylemler ortaya atılıyor. İnsanların gözünün içine baka baka bu yalanları söyleyenleri yalan makinesine bağlasalar, inanın makine patlar. Bu seçim sürecini çirkefleştirmeye, halkımızın huzurunu bozmaya kimsenin hakkı yok. Seçimler gelir geçer. Bizler bu memlekette doğduk, bu memlekette yaşıyoruz. Önemli olan bu yaşantımızda hoş sedalar bırakabilmektir” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam