Tunç, Birlik Beraberlik Kahvaltısında Uluslularla buluştu

AK Parti Ulus İlçe Teşkilatınca düzenlenen birlik ve beraberlik kahvaltısında Uluslularla bir araya gelen AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 2014 yılında Ulus’ta değişimi başlattıklarını söyledi. Ulus Belediye Başkanı ve Adayı Hasan Hüseyin Uzun da kahvaltıda terk edilmiş Ulus’u tercih edilebilir bir Ulus haline getirdiklerini kaydetti.

Tunç, Birlik Beraberlik Kahvaltısında Uluslularla buluştu Güncel

AK Parti Ulus İlçe Teşkilatı,  Ulus’ta birlik ve beraberlik kahvaltısı düzenlendi. Kahvaltıya AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Ulus Belediye Başkanı ve Adayı Hasan Hüseyin Uzun, İlçe Başkanı Hikmet Çalık, İl Genel Meclisi Üyesi Adayı Kadir Saraç Belediye Meclis Üyesi adayları da katıldı.  Yeni restore edilen Ulus Belediye Otelinde gerçekleştirilen kahvaltıda Başkan Uzun, “Alnımızın akıyla başımız dik olarak halkımızın yeni dönemde tekrar destek istiyoruz” diyerek yeniden Uluslulardan destek isterken Milletvekili Tunç, CHP’nin köhne belediyecilik anlayışıyla karanlığa mahkum ettiği, terkedilmiş, unutulmuş Ulus’u ak belediyecilikle anlayışı ile tanıştırarak yeniden ayağa kaldırmanın onurunu yaşadıklarını söyledi.

Uzun: “Göreve geldiğimizde Ulus, çöp, çamur, çukurdu”

Ulus Belediye Başkanı ve Adayı Hasan Hüseyin Uzun kahvaltıda projelerini anlatarak, söz verdikleri projelerin hepsini 5  yılda hayata geçirdiklerini ve bunun mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Uzun, “Ulus İlçemizde bizden önce 15 yıl CHP yönetimi vardı. Ulusumuz görevi devraldığımızda çöp, çamur, çukur haldeydi.  İlçenin durumu çok kötü, içler acısıydı. 15 yıl buraya hiç hizmet yapmayan zihniyete Ulus’umuzu tekrar nasıl teslim edebiliriz? Şimdi yaptığımız yatırımları kötülemekten başka, iftira atmaktan başka işleri yok” dedi.

 “Terkedilmiş Ulus’u, tercih edilir hale getirdik!”

Halkın yeni dönemde Ulus’un geleceğini düşünerek karar vereceğine inancının tam olduğunu kaydeden  Uzun, “Ulus ilçemiz yıllar önce temeli atılan otel yıllarca atıl halde kalmış. Neden el atmamışlar?  Ulus ilçemiz terkedilmiş haldeydi. Tercih edilir hale getirdik. Oteli tamamlayarak hizmete açtık. Alt yapısı, üst yapısı yoktu. Hepsini yaptık. Tuvaletleri bile içler acısı durumdaydı. Ulus’tan insanlarımız kaçar hale gelmişti. Benden önceki Ulus, gerçekten 15 yıl boyunca hizmete susamış haldeydi. Doğa kenti ilçemizi beş yılda nereden nereye getirdiğimiz ortadadır. Halkımız yeni dönemde tercihini Ulus’un geleceğini düşünerek karar vereceğine inancım tamdır” şeklinde konuştu.

Tunç: “Ulus’ta 2014’de değişimi başlattık”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da kahvaltıda “2014’teki yerel seçimlerde buraya gelmiştik, siz Ulus Belediye başkan adayımız Hasan Hüseyin Uzun’u seçin gerisini merak etmeyin! Demiştik. Siz sadece desteğinizi verin siyasi görüşünüz ne olursa olsun! fark etmez, sandığa giderken Ulus’un geleceği için AK Partiye oyunuzu verin Hasan Hüseyin Uzun’u Belediye Başkanı yapalım! ondan sonrasına bize bırakın! Demiştik. Hatırlıyor musunuz? Sonra Ulus ilçemizde ne oldu? AK Parti’ye mührü bastınız. Ulus’ta bir ışık yaktınız! En güzelini başardınız! Ulus verdiğiniz destek ile aydınlandı mı? Evet aydınlandı. 2014 önceki Ulus, 2014 sonrası Ulus arada farkı görüyorsunuz. Oy verdiğinize pişman olmadınız. O zaman tekrar daha kuvvetli olarak, yeni dönemde birlik ve beraberliklere, yatırımlara evet diyelim. Beş yılda yapılan hizmetlerin üzerine kat ve kat  yatırımı koymak için AK Parti ile yola devam diyelim ”Şeklinde konuştu.

“Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz”

Belediye başkan adaylarının ilk yaptıkları işin  Hasan Hüseyin Uzun hakkında kirli iftiralarda bulunmak olduğunu belirten Tunç, Bunlar fakir fukara için dağıtılan yardımlara bile göz dikiyorlar. Daha göreve gelmeden yaptıkları ortada “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz”. Bilmiyorlar mı? Sosyal Yardımlaşma Vakfından yardımların nasıl yapıldığını. Çamur at izi kalsın. Bizim iftiralara ayıracak zamanımız yok! Bizim derdimiz halka hizmet! Bizim derdimiz memleketimiz. Önce Memleket, Önce Ulus. Milletimizin kararına, güvenine layık olabilmek için gece gündüz demeden bugüne kadar nasıl çalışmışsak daha fazlasını Ulus’a getirmek için gayret göstermek” dedi.  

Ulus İlçesin su sorununa köklü çözüm”

Milletvekili Tunç, şöyle devam etti:

 “Ulus ilçemiz AK Belediyecilik ile birçok değişime devam ederken Ulus İlçemizin en büyük sorunu olan su problemine Eldeş Barajı ile ortadan kaldırıyoruz diyerek, Eldeş barajına ne gerek var! Diyenler. Baraja karşı çıkanlar! siz nasıl Ulus un sorunlarını çözeceksiniz? İftira atmak ile karalama siyaseti ile nasıl halka hizmet edeceksiniz. 2014 öncesi Ulus ilçesinde evlerde kanalizasyon kokularından durulmuyordu. Yapacağız dedik yaptık.

Ulus değişimi yaşamaya devam edecek”

Ulus İlçesinde 2014 yılında Hasan Hüseyin Uzun’un Belediye başkanı olmasıyla yerel-hükümet uyumu ile altyapısından üst yapısına, anaokulundan üniversitesine, hastanesinden stadyumuna, otelinden köprülerine, Milli park yatırımlarından toplu konutlarına, Irmak ıslahından, tekstil-sandalye ağaç işleme fabrikalarına, kapalı halı sahasından Eldeş barajına kavuştu, yeni dönemde de hız kesmeden devam edecek.

“Ulus’ta yeni iş kapıları artacak”

Belediye Başkanımız ve Adayımız Hasan Hüseyin Uzun’un yeni dönemdeki sanayi projesi ve hükümet olarak verilen teşvikler sayesinde yeni iş kapıları artarak devam edecek.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam