Tunç: “Ulus’ta şimdi sıra ikinci atılım döneminde”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ve Ulus Belediye Başkanı ve Adayı Hasan Hüseyin Uzun, Ulus İlçesinde esnafları, kurum ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek 31 Mart yerel seçimleri için destek istediler.

Tunç: “Ulus’ta şimdi sıra ikinci atılım döneminde” Güncel

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ve Ulus Belediye Başkanı ve Adayı Hasan Hüseyin Uzun,  Ulus İlçesinde esnafları, kurum ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek 31 Mart yerel seçimleri için destek istediler. Ziyaretlerde İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, İl Başkan Yardımcısı Ayhan Tepe, İlçe Başkanı Hikmet Çalık, Belediye Meclis Üyesi Adayı Yasin Koçak, Metin Saraç ve bazı teşkilat mensupları da yer aldı. Esnaflara hayırlı, bereketli kazançlar dileyen Tunç ve Uzun, 5 yıl öncesine kadar Ulus İlçesini CHP’nin köhne belediyecilik anlayışıyla karanlığa mahkum ettiğini, terkedilmiş, unutulmuş Ulus’u ak belediyecilik anlayışı ile tanıştırarak yeniden ayağa kaldırmanın onurunu yaşadıklarını ifade etti.

Tunç: “Ulus değişimi yaşamaya devam ediyor”

Milletvekili Tunç yaptığı açıklamalarda, “Ulus İlçesinde 2014 yılında Hasan Hüseyin Uzun’un Belediye başkanı olmasıyla yerel-hükümet uyumu ile altyapısından üst yapısına, anaokulundan üniversitesine, hastanesinden stadyumuna, otelinden köprülerine, Milli park yatırımlarından toplu konutlarına, Irmak ıslahından, tekstil-sandalye ağaç işleme fabrikalarına, kapalı halı sahasından Eldeş barajına kavuştu. Belediye Başkanımız ve Adayımız Hasan Hüseyin Uzun’un yeni dönemdeki sanayi projesi ve hükümet olarak verilen teşvikler sayesinde yeni iş kapıları artarak devam edecek” dedi.

Uzun: “Ulus 15 yıl boyunca hizmete susamış”

Ulus’ta daha yapılacak çok iş olduğunu söyleyen Ulus Belediye Başkanı ve Adayı Hasan Hüseyin Uzun da “CHP’li Belediye başkanlığı döneminde hiçbir hizmet görmemiş, ilçenin durumu çok kötü haldeydi. Ulus ilçemiz yıllar önce temeli atılan otel yıllarca atıl halde kalmış. Oteli tamamlayarak hizmete açtık. Alt yapısı, üst yapısı yoktu. Hepsini yaptık. Tuvaletleri bile içler acısı durumdaydı. Ulus’tan insanlarımız kaçar hale gelmişti. Benden önceki Ulus, gerçekten 15 yıl boyunca hizmete susamış haldeydi. Doğa kenti ilçemizi beş yılda nereden nereye getirdiğimiz ortadadır” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam