Tunç, Kurucaşile’de muhtarlarla buluştu

AK Parti Kurucaşile İlçe Başkanlığınca düzenlenen kahvaltıda ilçedeki muhtarla bir araya gelen AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kurucaşile’ye tarihi yatırımlar kazandırdıklarını ifade ederek yeni yatırım müjdeleri verdi.

Tunç, Kurucaşile’de muhtarlarla buluştu Güncel

AK Parti Kurucaşile İlçe Başkanlığı, ilçedeki muhtarlar için bir kahvaltı düzenledi.  Kahvaltıya AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç,  Kurucaşile Belediye Başkanı ve Adayı Mehmet Zihni Sayın, AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, İlçe Başkanı Mustafa Ergin, AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Adayları Ayhan Özçelik ile Hüseyin Gümbül,  Belediye Meclis Üyesi Adayları da katıldı. Kahvaltıda ilçeye önemli müjdeler veren Milletvekili Tunç, “Dağları delerek, Kurucaşile ilçesine tünellerle ulaşıyoruz. Bartın-Kurucaşile arasına 5 tünel, 2 viyadük, 10 köprü için çalışmalara başladık. 3 tünel bitti, bir tanesi ulaşıma açıldı diğerleri de ulaşıma açılacak. İnşallah yol en kısa zamanda bitirilerek, artık ilçeye 20 dakikada ulaşacağız. Bizim çalışmalarımız bununla kalmayacak. İlçenin öz kültürü olan Ahşap Tekne ve yat yapımcılığını geliştirmek için elimizden geleceğiz. Şimdi de Kurucaşile ilçemize Entegre Devlet Hastanesi yapımı başlayacak. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Belediye Başkanımız Mehmet Zihni Sayın ile birlikte uyumlu bir şekilde çalışmaya şimdi olduğu gibi bundan sonra devam edeceğiz. Tarihinin en büyük yatırımlarını Kurucaşile’ye yapmaya devam edeceğiz” dedi.

“31 Mart seçimleri belediye seçiminin ötesinde”

31 Mart seçimlerinin bir belediye seçiminden öte bir anlam taşıdığını kaydeden Yılmaz  Tunç, şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin uygulamasını 24 Haziran seçimleriyle beraber başlatmıştık. Önümüzde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin seçimlere kadar 4 yıllık bir istikrar süreci var. Şimdi bu 4 yıllık istikrar sürecine, yatırım hamlesine, kalkınma hamlesine belediyelerin de dahil olabilmesi, belediye hükümet uyumunu sağlanması anlamında Bartın için de  31 Mart önemli. Milletvekili Tunç, “31 Mart seçimlerinin ülkemiz, Bartın’ımız ve Kurucaşile İlçemiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. 31 Mart seçimleri Türkiye’nin istikrarı için, şehirlerimizin, beldelerimizin daha yaşanabilir hale getirilmesi, insanlarımızın huzuru için önemli. İnanıyoruz ki milletimiz bugüne kadar olduğu gibi 31 Mart seçimlerinde de en doğru kararı verecektir.”

 Sayın: “Derdimiz hep Kurucaşile oldu”

 Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın ise kahvaltıda  “Tüm gücümüz ve enerjimizle ilçemiz için çalışıyoruz. Bizim derdimiz hep Kurucaşile oldu. Bu çalışmalarımız bundan sonra daha da artacaktır. İlçemize entegre devlet hastanesi yapılacak. Şimdi yer konusunda da önemli gelişmeler katettik. Yakın zamanda temelini atacağız. Biz göreve geldiğimizden bu yana önemli çalışmalar yaptık. Kurucaşile ilçemize ulaşımı kolaylaştıracak, yol şimdiden hızlı bir şekilde devam ediyor. Buraya yapılan yatırımlarda Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Bartın Milletvekilimiz Sayın Yılmaz Tunç’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Ergin: “Ortak gayemiz Kurucaşile”

AK Parti Kurucaşile İlçe Başkanı Mustafa Ergin de kahvaltıda “K Parti’nin yaptığı hizmetler konusunda muhtarlarımız bizlerin gözü, kulağı elimiz konumundalar. Yapamadığımız, bizim göremediğimiz eksik kalan hizmetler noktasında birlikte koordineli olarak çalışmaya devam edeceğiz Köylerdeki hizmetlerimizin birinci şahitleridir. Ortak derdimiz, ortak gayemiz Kurucaşile. Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde çalışkan Milletvekilimiz Sayın Yılmaz Tunç’un destekleriyle Belediye Başkanımız ve Adayımız Mehmet Zihni Sayın ile birlikte tekrar yetki verirseniz Kurucaşile ve Köylerimize hizmet etmek” ifadelerinde bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam