Sağlık öğrencilerine empatik yaklaşım eğitimi

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKKA) 2018 yılı Teknik Destek Programı kapsamında kabul edilen Sağlık İl Müdürlüğünün Sağlık Liderlerinde Kurumsal Davranış ve Sağlık İletişimi Eğitimi Projesinin eğitimleri Bartın’da yapıldı.

Sağlık öğrencilerine empatik yaklaşım  eğitimi Güncel

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKKA) 2018 yılı Teknik Destek Programı kapsamında kabul edilen Sağlık İl Müdürlüğünün Sağlık Liderlerinde Kurumsal Davranış ve Sağlık İletişimi Eğitimi Projesinin eğitimleri Bartın’da yapıldı. Eğitimler dolayısıyla Bartın’a gelen  Ankara Üniversitesi Öğretim görevlisi Doç Dr. Çağdaş Erkan Akyürek  Turgut Işık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti. Öğrenciler ve öğretmenlerle konferansta bir araya gelen Akyürek “ Öncelikle  14 Mart Tıp Bayramınızı öncelikle kutlarım. Beni siz gençlerle buluşturan Başta Sağlık Müdürümüze ,Aslı Hanıma ve okul yönetimine teşekkür ederim. Sağlıklı iletişimin temellerinden biri de empatidir. Empati, karşısındakinin duygu ve düşüncelerini anlamak ve anladığını hissettirmektir. Empati, öncelikle kişinin kendisini anlamasıyla başlar ve çevresiyle olan ilişkisinde de kendisini gösterir. Her insanın en büyük duygusal ihtiyaçlarından biri anlaşılmaktır ki zaten bu amaçla iletişim içindeyiz. Empatik insanın duygusal zekası yüksektir. Karşısındakinin vücut dilinden dahi ne demek istediğini anlar ve karşısındakini duymanın ötesinde dinler. Anlaşıldığını hisseden insan da, onu anlayan kişiye karşı sevgi tohumları yeşerir. Bu nedenle diyebiliriz ki sağlıklı iletişim sevginin yolunu açar. İnsan isterse her şeyi başarabilir. Yeter ki çalışalım ve hedeflerimiz olsun. İnşallah Üniversiteyi kazanarak okulumuz öğrencisi olursunuz bu bizleri mutlu eder” dedi.

Okul Müdürü Hamdi Demirel “Fırsat buldukça ilimize çeşitli nedenlerle gelen hocalarımız öğrencilerimizle buluşturmaya çalışıyoruz. Ankara Üniversitesi Öğretim görevlisi Doç. Dr. Çağdaş Erkan Akyürek  hocamıza okulumuzu ziyaretinden ve bizlere vermiş olduğu değerli bilgi paylaşımları için teşekkür ederim” ifadelerinde bulundu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam