Akın: “Taklit edilmekten rahatsız olmuyorum”

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 31 Mart Yerel Seçim sürecinde bazı adayların kendisini taklit etmesinden rahatsız olmadığını söyledi.

Akın: “Taklit edilmekten rahatsız olmuyorum” Güncel

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 31 Mart Yerel Seçim sürecinde bazı adayların kendisini taklit etmesinden rahatsız olmadığını söyledi. Bir siyasi parti adayının kendisi gibi konuşmaya çalışıp, kendisi gibi selam verdiğini, söylem ve eylemlerinde kendisinin tarzını yakalamaya çalıştığını belirten Akın “Ben 40 yıldır bir olalım, iri olalım, diri olalım diyorum, adayın biri şimdilerde bunu telaffuz ediyor. Ben 45 yıldır halkın içindeyim,  milletimin hizmetkârıyım diyordum, adayın biri şimdilerde bunu diyor. Yıllardır kabuklarından çıkıp halkın içine girmeyen, halkla birlikte bir bardak çay içmeyen, hasta ziyaret edip, evlerde dert dinlemeyenler, seçim var diye bir telaşla evlere girmeye, hastalara gitmeye çalışıyorlar. Bu işler öyle göstermelik değil, gönülden olur. Taklit edilmekten rahatsızlık duymuyorum. Ama göstermelik iş yapanlara bu ceket bol geliyor” dedi.

“Hizmetin partisi olmaz”

Kendisi için millete hizmet etmenin bir yaşam felsefesi olduğunu söyleyen Cemal Akın “60 yaşındayım ve 45 yıldır aktif siyasetin içindeyim. Partimin her kademesinde görev yaptım. Bu görevleri yaparken partili oldum, hiçbir zaman partici olmadım. Hizmetin partisi olmaz. Ben Allah ve millet rızası için halkımıza hizmet etmekten büyük memnuniyet duyuyorum. Telefonum 24 saat hiç kapanmaz. Kapılarım ardına kadar açıktır. Günümün en az 16 saatini Bartın’a hizmet için geçiririm. Tatil nedir bilmem. Hizmet etmekten yorulmam, hizmette engel tanımam” şeklinde konuştu.

“Yalan dolanla bir yere varılmaz”

Seçim sürecinde yalan ve iftira siyaseti yapmak isteyenlerin ortalıklarda dolandığını, ne olduğu belirsiz sahte sosyal medya hesaplarında Belediyeyi, Belediye çalışanlarını, Belediye yönetimini karalamaya yönelik yazılar ile kendilerince gündem oluşturmaya çalıştıklarını anlatan Cemal Akın “Bizi bilen bilir, bilmeyen kendi gibi bilir. Benim temennim bu seçim sürecinin karalamalarla değil, simülasyon olmayan gerçek projelerle sürdürülmesi. Sahte sosyal medya hesapları ile değil, projeleri ile konuşsunlar. Onun dışında yürüyüşümüzü taklit edebilirler, konuşmamızı, selam vermemizi, taklit edebilirler. Ben bu taklitlerden rahatsız olmam. Taklitler aslını yaşatır” ifadelerinde bulundu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam