Aldatmaz ve Tunç’tan Bartın GİAD’a ziyaret

AK Parti Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, mensupları Bartın Genç İş İnsanları Derneği’ni (GİAD) ziyaret etti. Aldatmaz’ın projelerinin konuşulduğu toplantıda Bartın’ın şehircilik anlamındaki ihtiyaçları da konuşuldu.

Aldatmaz ve Tunç’tan  Bartın GİAD’a ziyaret Güncel

“Bartın 10 yılda sadece zaman kaybetti”

AK Parti Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, mensupları Bartın Genç İş İnsanları Derneği’ni (GİAD) ziyaret etti. Aldatmaz’ın projelerinin konuşulduğu toplantıda Bartın’ın şehircilik anlamındaki ihtiyaçları da konuşuldu. AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı ve bazı  teşkilat mensuplarının da yer aldığı ziyarette  Bartın’ın 10 yıldır sadece zaman kaybettiğini ve şehircilik anlamında bir gelişme gösteremediğini belirten Yusuf Ziya Aldatmaz Bartın’ın ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen projeleri ile Bartın’ın kısa bir süre içerisinde kaybettiği zamanı kazanacağını söyledi. Aldatmaz, belediye-hükümet uyumunun son derece önemli olduğunu vurgulayarak; “Bartın’ın AK Belediyecilik anlayışına ihtiyacı var. AK Belediyeciliğin Bartın’a gelmesi ile birlikte Belediye hükümet uyumunun ne kadar önemli olduğunu göreceğiz. Milletvekilimiz Yılmaz Tunç ile birlikte çalışarak Bartın’ın şehircilik anlamında hızla gelişmesi için elimizden geleni yapacağız.” Dedi.

“31 Mart sadece yerel seçim değil”

Aldatmaz’ın ardından 31 Mart seçimlerinin önemine değinen Milletvekili Tunç; “31 Mart seçimleri hem Ülkemiz hem de Bartın’ımız için çok önemli. Son günlerde CHP, HDP-İYİ Parti ittifakının gerek belediye başkan adaylarının gerekse milletvekillerinin meydanlarda ve televizyonlarda ardı ardına yaptıkları açıklamalar da bu seçimin sadece bir belediye seçimi olmadığını bu seçimin artık bir beka göstergesi olduğunu ispat ediyor. Terör örgütü üyeleri sempatizanları aday gösteriliyor, meclis listelerine yazılıyor. Bartın’da da yıllardır havanda su dövülen bir belediyecilik anlayışından önceliği insana hizmet olan AK Belediyecilik geçilmesi gerekiyor. Bartın’ın güçlü hükümetle uyum içerisinde çalışan en önemlisi hizmet odaklı bir belediyecilik anlayışına ihtiyacı var. Bu anlayışta 1 Nisan günü Yusuf Ziya Aldatmaz ile Bartın’da iş başına gelecek inşallah.” Dedi.

“AK Parti hükümetleri olmasaydı Bartın zehir solumaya devam edecekti”

Milletvekili Tunç Bartın’a AK Parti Hükümetleri döneminde son 17 yılda çok büyük yatırımlar yapıldığını belirterek; “AK Parti Hükümetleri döneminde Bartın’da çok büyük hizmetler gerçekleştirdik. Okullar, yollar, tüneller, Barajlar yaptık. OSB’yi işler hale getirdik, çiftçimiz sanayicimizi destekledik. Doğalgazı getirdik. AK Parti hükümetleri olmasaydı Bartın zehir solumaya devam edecekti. Bartın’a doğalgaz AK Parti hükümeti tarafından getirildi. Ama yıllardır Bartın’ın tamamına doğalgaz verilemiyor neden? Belediye bu çalışmaları yavaşlatıyor. Ama belediye AK Parti’de olsaydı bu çalışma iki yılda bitirilirdi. Örneği var Çorum Bartın’dan büyük olmasına rağmen AK Partili belediyemiz tüm Çorumda doğalgazı iki yıl içerisinde kullanıma sundu.” Dedi.

“Bartın temel belediyecilik hizmetlerinde geri kaldı”

Bartın’ın temel Belediyecilik hizmetleri anlamında hep geride kaldığını belirten Milletvekili Tunç; “İçme suyu, trafik, imar gibi hizmetler belediye hizmeti ama Bartın’da bunların hiçbiri yok. Seçime yakın öylesine bir imar planı yapılmış onunda yarıdan fazlasına itiraz var. Musluklardan halen yağmur yağınca çamurlu su akıyor, hemşehrilerimiz halen içme suyunu mahalle çeşmelerinden taşıyor. Belediye de keson kuyu açarak su sorununu çözmeye çalışıyor. Bartın bu manzaralara layık değil. Yusuf Ziya Aldatmaz ile Bartın Belediyesini aldığımızda yapacağımız Ilındır Göleti ve Ulupınar yer altı barajı ile su sorununu kökten çözerek, musluklardan kullanılabilir içilebilir su akıtacağız. Bartın’ın imar planın yeniden ele alarak adil, vizyoner ve gelişmeye açık bir imar planını kısa sürede yapacağız.” şeklinde konuştu.

“Belediye koruma amaçlı imar planı yapmadı”

Yılmaz Tunç Bartın’ın trafik sorununa  da dikkat çekerek; “Bartın’da yıllardır TOKİ köprüsü konuşuluyor. Bartın Belediyesi köprünün yapılacağı alanda koruma amaçlı imar planı yapmadığı için yıllardır parası bankada nakit olarak beklemesine rağmen bir türlü yapamadık. Sonunda TOKİ Köprüsünü Bartın Irmağı Islah Projesine dahil ederek Belediyenin yapmadığı imar planını biz hükümet olarak yapıp köprünün temelini attık ve inşaatına başladık. Eğer belediye Bartın’a hizmet etmek isteyen bir belediye olsaydı, AK Partili bir belediye olsaydı, Bartın bu kadar beklemek zorunda kalmayacaktı. Bartın’ın trafik sorunu için Başkan Adayımız Yusuf Ziya Aldatmaz’ın önemli projeleri var. Biz de hükümet olarak bu projeleri destekleyecek ve Bartın’ı trafik sorununu en kısa sürede çözerek insanların tertemiz sokaklarda düzgün yollarda trafikte kuyruk beklemeden seyahat etmelerini temin ederek trafikte bekledikleri süreyi aileleri ile birlikte geçirmesini sağlayacağız” ifadelerinde bulundu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam