Kalaycı: “Kanlı oylarla gelecek hiç bir makamı istemiyoruz”

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’nun Almanya’da söylediği sözlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bankoğlu’nun yurtdışında katıldığı bir canlı yayın programında terör örgütü olan PKK’nın oyunu istediği yönündeki açıklamalarına tepki gösteren Kalaycı, “Bartın’ın adının terör örgütüyle anılmasını asla kabul etmiyoruz. Bir Bartınlı olarak Aysu Hanımın açıklamalarına gerçekten çok üzüldüm. Aysu Hanım talihsiz bir açıklama yapmıştır” dedi.

Kalaycı: “Kanlı oylarla gelecek hiç bir makamı istemiyoruz” Güncel

“Aysu Hanım talihsiz bir açıklama yaptı”

AK Parti  İl Başkanı Turhan Kalaycı, CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’nun Almanya’da söylediği sözlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.  Bartınlıların her zaman dinine, devletine, milletine ve bayrağına sahip çıktığını belirten Kalaycı, “Bartın Milletvekili Sayın Aysu Bankoğlu’nun Almanya’da katıldığı canlı yayın programında söylemiş olduğu sözler kabul edilebilir gibi değildir. Bebek katillerinin, Mehmetçik katillerinin, polislerimizin ve hamile kadınlarımızın katillerinin oylarını hiç bir Türk istemez. 40 binin üzerindeki insanımızın kanına giren eli kanlıların oylarını hiç bir CHP’li arkadaşımız da istemez. Özellikle Bartın’da böyle bir şeyin olması mümkün değildir. İlimizde yaşayan her bir vatandaşımız vatanına ve milletine bağlığını göstererek; devletine, milletine, dinine ve bayrağına her koşulda sahip çıkmıştır. Bundan sonra da sahip çıkmaya devam edecektir” dedi.

“Talihsiz bu açıklama milletimizde derin bir üzüntüye neden oldu”

Bartın’ın terör örgütüyle anılmasını kabul etmediklerini kaydeden Turhan Kalaycı, “Bartın’ın adının terör örgütüyle anılmasını asla kabul etmiyoruz. Bir Bartınlı olarak Aysu Hanımın açıklamalarına gerçekten çok üzüldüm. Aysu Hanım talihsiz bir açıklama yapmıştır. Şehitlerimizin yakınlarını ve gazilerimizi bu açıklama üzmüştür. Talihsiz bu açıklama milletimizde derin bir üzüntüye neden olmuştur. Bizim Bartın’da CHP’li kardeşlerimizin hiçbirinin PKK’lıların oylarına asla ve asla talip olmayacağını biliyoruz. Onların da bu konuda tepkilerini milletvekillerine iletmelerini istiyorum. Bizler kanlı oylarla gelecek hiç bir makamı istemiyoruz. Vatanımızın birliği ve bütünlüğü için aziz milletimiz her zaman bir olmuştur ve bir olmaya da devam edecektir. Milletimiz bu kirli ittifakı bilmektedir. Halkımız gerekeni 31 Mart’ta yapacaktır.” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam