Titiz’den geri dönüşüm projesi

31 Mart yerel seçim çalışmalarına devam eden Saadet Partisi Bartın Belediye Başkan Adayı Emin Titiz, seçim projeleri kapsamında Bartın’a geri dönüşüm tesisleri kazandıracaklarını söyledi.

Titiz’den geri dönüşüm projesi Güncel

31 Mart yerel seçim çalışmalarına devam eden Saadet Partisi Bartın Belediye Başkan Adayı Emin Titiz, seçim projeleri kapsamında Bartın’a geri dönüşüm tesisleri kazandıracaklarını söyledi.  Bu sayede  hem Bartın’ın  ekonomisini güçlendirmeyi hem de yeni istihdam alanları oluşturmayı amaçladıklarını ifade eden Titiz,  “Değişen dünyamızda ve ülkemizde katı atıkların geri dönüşümünün önemi her geçen gün artmaktadır. Sanayi ve teknolojik yenilenmeyle karşı karşıya kaldığımız günümüzde; bilinçli bir şekilde tüketmek; doğal kaynaklarımız olan havayı, suyu ve toprağı fazlasıyla korumak büyük önem arz etmektedir.  Bununla birlikte ekonomik anlamda da bunu fırsata çevirebileceğimiz alanlar mevcut. Katı atıkların bertaraf edilmesi konusunda kurulan tesislerle zaten Bartın’da bir aşama kaydedildi. Biz de bu konuda Geri Dönüşüm projemizle bu gelişmeyi daha ileri aşamaya taşımak istiyoruz. Kurulacak Geri Dönüşüm tesisleri ile katı atıkların yeniden ekonomiye kazandırılmasını amaçlıyoruz. Dünyadaki değişen ve gelişen şartlara hızlı bir şekilde entegre olmak için bu çalışmaları başlatmamız büyük önem arz ediyor. Katı atıkların geri dönüşümü projemizle; Katı atıkların yeniden ekonomiye kazandırılmasını sağlayacağız. Geri Dönüşüm alanında kurulacak tesislerimizle ilimizin ekonomisini güçlendireceğiz.  Bu vesile ile yeni istihdam alanının oluşmasını ve burada onlarca gencimizin istihdam edilmesini sağlayacağız” dedi.

“Şehir çöplüğü kaldırılacak”

Yine bu konu ile bağlantılı olarak, Bartın’ın en tartışmalı konularından biri olan şehir çöplüğüyle alakalı olarak ise Emin Titiz, “Bartın’ın en gözde mekanı olan ve şu an vahşi depolama alanı olarak kullanılan şehir çöplüğünü kaldıracağız. O alanı yeşillendireceğiz. Peki bu gözde mekanı nasıl değerlendireceğiz? Buna da Bartın’ın tüm unsurları ile birlikte karar vereceğiz. Bu alanla alakalı çeşitli proje örnekleri var, ancak ‘ben yaptım oldu’ diyemeyiz. Bir çok alanda olduğu gibi bu konuda da hep beraber, ortak akılla karar vereceğiz. İyi bir çalışma ile bu gözde mekanı en güzel şekilde değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam