Arslan: “Sorunları çözecek ekibe ve güce sahibiz”

CHP Bartın Belediye Başkan Adayı Mehmet Arslan Bartın’ın sorunlarını çözmeye ve Bartın’ı sosyal belediyecilikle tanıştırmaya kararlı olduklarını söyleyerek “Sorunları çözecek ekibe ve güce sahibiz. Şehrimizin biriken sorunlarını çözerken halkımızın da derdine derman olacağız” dedi.

Arslan: “Sorunları çözecek ekibe ve güce sahibiz” Güncel

31 Mart yerel seçim çalışmalarına devam eden CHP Bartın Belediye Başkan Adayı Mehmet Arslan Bartın’ın sorunlarını çözmeye talip olduklarını ve Bartın’ı sosyal belediyecilikle tanıştırmaya kararlı olduklarını söyledi. Arslan, “Üzülerek söylüyorum ki ziyaretlerimizde esnafımızın ve vatandaşlarımızın dertli olduğunu görüyoruz. Herkes ekonomiden ve şehrin biriken sorunlarından muzdarip. Mevcut yönetimin sorunları çözmek, halkının derdine derman olmak gibi bir niyeti yok. Son 10 yılda bunu herkes gördü. Şehrin yıllardır biriken sorunlarını çözemeyen ve çözmek için girişimlerde bulunmayanlar seçim dönemine gelince proje üstüne proje sunuyorlar. Halkımız ise proje değil çözüm istiyor. Derdine derman olabilecek belediyecilik anlayışı bekliyor” dedi.

 “İkiz kardeşlere kırmızı kart göstereceğiz”

Bartın’da biriken sorunları çözecek ekibe ve güce sahip olduklarını kaydeden Mehmet Arslan şöyle devam etti:

“CHP olarak Bartın’da biriken sorunları çözecek ekibe ve güce sahibiz. Ülkemizde CHP’li belediyelere baktığınızda halkın mutluluk ve refah içinde yaşadığını görmek mümkündür. Bugün komşu ilimiz Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde devrimler gerçekleştiren belediyenin CHP’li olduğunu herkes biliyor ve görüyor. Bugün çağ atlayan Eskişehir’in CHP’li olduğunu da herkes biliyor ve görüyor. Türkiye’nin en iyi yönetilen ilk on belediyesinin Cumhuriyet Halk Partisi belediyeleri olduğu herkesçe biliniyor. Peki ülkemizin en kötü yönetilen on belediyesi kimlere ait ? Tabi ki Cumhur İttifakının ikiz kardeşlerine ait. Belediyecilik işi gönül işi değil akıl işidir. Bu Seçimde ikiz kardeşlere kırmızı kart göstereceğiz ve kentimizi ortak akılla yöneteceğiz. CHP ile Bartın kabuğunu kıracağız. Sorunlar kısa sürede çözülüp halkımızın mutluluğuna odaklanılacak.

 “İnsanların mutlu olduğu Bartın istiyoruz”

Hoşgörülü, hesap verebilen, şeffaf, üreten, yoksulluğu yenen, yenilikçi, nefes alabilen, sosyal adaletin sağlanmış olduğu, kültür ve sanatı önemseyen ve geliştiren, doğa dostu, insanların mutlu olduğu Bartın istiyoruz. Biz Bartın’ı birlikte yönetmek için geliyoruz. Bartın’ı sadece kendimiz değil Bartın’ın bütün dinamikleriyle yönetmek için geliyoruz. Sorunlar hepimizin sorunu ve çözümleri de birlikte üreteceğiz.

“Sözlerimizin arkasındayız”

Biz CHP olarak sorunları çözmekle birlikte halkımızın derdine derman olacağımızın da sözünü veriyoruz. Çünkü biz sosyal belediyeciliği halka paylaşan bir yapıya sahibiz. Şu kriz döneminde vatandaşlarımıza nefes lazım.  İçilebilir ve yüzde 40 indirimli su sözümüzün arkasındayız. Emekli ve kirada oturan vatandaşlarımıza aylık 150 TL’lik market desteği sözümüzün arkasındayız. Dar gelirli ailelerimizin okuyan çocuklarına her yıl 500 TL kırtasiye ve giyim yardımı sözümüzün arkasındayız. Çünkü biz önce insan diyoruz. Bizim belediyecilikten anladığımız halkın derdine derman olmaktır. Bartın’ın sorunlarına hakim bir ekiple Bartın’a derman olmak için geliyoruz.”

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam