Bartın, ev sahipliği yapacak

Türkiye Basketbol Federasyonu U18 Bölge Şampiyonası 19-23 Mart tarihleri arasında Bartın'da organize edilecek. Türkiye Basketbol Federasyonunun en önemli alt yapı organizasyonlarından olan U18 Genç Kızlar Bölge Şampiyonası Bartın Ömertepesi Kapalı Spor Salonunda yapılacak.

Bartın, ev sahipliği yapacak Spor

Türkiye Basketbol Federasyonu U18 Bölge Şampiyonası 19-23 Mart tarihleri  arasında Bartın'da organize edilecek. Türkiye Basketbol Federasyonunun en önemli alt yapı organizasyonlarından olan U18 Genç Kızlar Bölge Şampiyonası Bartın Ömertepesi Kapalı Spor Salonunda yapılacak.

 Ankara, Eskişehir, Samsun, Zonguldak, Karabük, Amasya, Bolu, Yozgat, Bolu, Çankırı, Sinop, Çorum, Kırşehir il takımlarının katılacağı  turnuvanın hem Bartın’ın tanıtımına hem de il ekonomisine destek olması bekleniyor.  Konu ile bilgi veren Basketbol Federasyon İl Temsilcisi Aydın Kükner “Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürümüze ve Spor Şube Müdürümüze bu organizasyonun ilimize gelmesinde vermiş oldukları destek ten dolayı öncelikle teşekkür ederim. 2019 da İki organizasyona ev sahipliği yapacağız. Şubatın sonunda Yıldızlar Bölge şampiyonasına ev sahipliği yaptık. Ve Martta Genç kızlar Bölge Şampiyonasına ev sahipliği yapacağız. 32 takım yaklaşık 350 sporcu, antrenöre ve yönetici ilimize gelerek ilimizin ekonomisine katkı sunacak. İlimiz de salon sporlarının yaygınlaşması ve daha çok sporcumuzun spor yapma alışkanlığı yapmasını istiyoruz” dedi.

Bartın’da oynanacak olan U-18 Genç Kızlar Basketbol Türkiye Bölge Şampiyonası startı Geleceğin Yıldızları Bartın Belediyesi U14 Kaptanı Kübra ve U-10 Kaptanı  Nisanur tarafından verildi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam