Arslan: “Ulus salgın hastalık tehdidi altında”

CHP Ulus Belediye Başkan Adayı Çetin Selçuk Arslan, içilebilir özellikte olan Ulus Çayına bırakılan kanalizasyon atıkları sebebiyle halk sağlığının tehdit altında olduğunu söyledi.

Arslan: “Ulus salgın hastalık tehdidi altında” Güncel

“Salgın hastalık tehdidi ile karşı karşıya”

CHP Ulus Belediye Başkan Adayı Çetin Selçuk Arslan, içilebilir özellikte olan Ulus Çayına bırakılan kanalizasyon atıkları sebebiyle halk sağlığının tehdit altında olduğunu söyledi. Arslan, Ulus Merkeze bağlı Mezgeller ve Samat Mahallelerinin Ulus çayına dökülen kanalizasyon nedeniyle salgın hastalık tehdidi altında olduğunu kaydederek “Bartın’ın Ulus ilçesinin kanalizasyonu olduğu gibi ilçenin ortasından geçen Ulus çayına bırakılıyor. Altyapısı yenilendiği belirtilen Ulus ilçesinin kanalizasyonu, atık arıtma tesisi yapılmadığı için Ulus çayına bırakılıyor. 10 milyon harcanarak yapıldığı belirtilen şehir kanalizasyonuna entegre çalışması gereken atık su arıtma tesisi kanalizasyon altyapısı ile birlikte planlanmadığı için Ulus çayına boşaltılıyor. Çok ciddi sağlık ve çevre sorunlarına yol açan kirlilik, yaklaşan yaz aylarında ilçe halkını salgın hastalık tehdidi ile karşı karşıya bırakıyor.” dedi.

 “İshal ve kusma salgını vakaları yaşandı”

Ulus’ta ishal ve kusma gibi salgın vakaları yaşandığını ifade eden Çetin Selçuk Arslan, “Kanalizasyon çıkışı gözlerden uzak bir noktada içilebilir özellikte olan Ulus çayına bırakılırken ilçenin içme suları da yazın keson kuyularla yeraltı sularından sağlanıyor. Geçtiğimiz yaz ilçede ishal ve kusma salgını vakaları yaşandı. 2014 yılında başkan adayı olan Hasan Hüseyin Uzun, prestij projesi olarak sunduğu kanalizasyon çalışması çevre kirliliğinden öteye gidemedi” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam