BANKOĞLU’NDAN GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞEN SÖZLER

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’nun Almanya’dan katıldığı ve canlı olarak yayınlanan bir programda CHP’nin kimin oylarına talip olduğuyla ilgili açıklama yaparken söylediği “PKK’lıdırlar, zillet ittifakı üyesidirler hiç fark etmez” sözleri gündeme bomba gibi düştü. Bankoğlu’nun bu sözlerine ilk tepki AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’tan geldi. Tunç, “CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu “Biz PKK’lıların da oyuna talibiz” diyerek yeni bir skandala imza attı. Ben öncelikle Bartın’ın milletvekili olarak CHP milletvekilinin bu ifadelerini şiddetle kınıyorum” dedi.

BANKOĞLU’NDAN GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞEN SÖZLER Güncel

Tunç: “Bir skandala imza attı”

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu  Almanya’dan katıldığı ve canlı olarak yayınlanan Siyaset Kültürü isimli programda CHP’nin kimin oylarına talip olduğuyla ilgili açıklama yaparken “Biz Bartın’da PKK’lıları görmedik. Bu HDP-PKK ilişkisi, sağ-sol ikilemi, beka problemleri, genel seçime sokma çabaları. Ben size kimin oylarına talip olduğumuzu bir anlatayım. Biz Türkiye’de 7 Haziran 2015 seçimleri öncesinde bin 500 TL olsun dediğimiz asgari ücretlilerin, kadrolaşamayan taşeron işçilerin, emeklilikte yaşa takılanların haklarına nasıl sahip çıkıyorsak onlar bunu gördüler. Hem emeklilerin, hem emeklilikte yaşa takılanların hem asgari ücretlilerin, hem taşeronda kadro isteyen işçilerin haklarını kim savundu, Cumhuriyet Halk Partisi savundu. Biz 31 Mart seçimlerine giderken de bu kardeşlerimizin oylarına talibiz. PKK’lıdırlar, zillet ittifakı üyesidirler hiç fark etmez” ifadelerinde bulundu.

Tunç: “Son derece esef verici”

Milletvekili Bankoğlu’nun bu açıklamaları hem Bartın hem de ülke gündemine bomba gibi düştü. Sosyal medyada bu sözlere tepkiler büyürken ilk tepki gösterenler arasında  AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da yer aldı. Sosyal medya hesabından Bankoğlu’nun bu sözlerini kınayan Tunç, şöyle konuştu:

“CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’nun Almanya’da yaptığı bir konuşmada “biz CHP olarak PKK’lıların da oyuna talibiz” şeklindeki açıklamaları son derece esef vericidir. CHP’nin bazı belediye başkan adayları ve milletvekilleri zaman zaman bu kirli ittifakı açığa vuran açıklamalarda bulunuyorlardı. HDP’liler de zaten başından beri bu ittifakı hiç gizlememişlerdi. Şimdi buna CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’nun da katıldığını görüyoruz. Dil sürçmesi olmadığı açık. Açıklamaları yaparken yanında da CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı da var, dinliyor fakat bir düzeltme ihtiyacında bile bulunmuyor, adeta söylenenlere kabul ediyor.

“Biz zillet ittifakı derken boşuna demiyoruz”

Türkiye’yi ve aziz milletimizi, ve Kürt kökenli vatandaşlarımızı 40 yıldan buyana huzursuz eden, ülkemizi bölmeye çalışan PKK terör örgütü mensuplarının oylarına talip olduğunu söylemek büyük bir talihsizliktir. Türkiye Cumhuriyetinin bir milletvekili terör örgütünün oylarına talip olamaz, biz zillet ittifakı derken boşuna demiyoruz. 31 Mart Seçimleri Türkiye’nin bekası ile doğrudan ilgilidir derken boşuna söylemiyoruz. Terör örgütü PKK’nın sözcülüğünü yapan HDP’liler başından beri bu kirli ittifakı gözlemiyorlardı. "Batıda AK Parti’ye kaybettireceğiz, CHP’ye kazandıracağız, doğuda da biz kazanacağız" diyorlardı. CHP’liler ise başlangıçta ittifakı gizlemeye çalışsalar da artık gizlemiyorlar, bazen mikrofon açık kalınca PKK ile nasıl ittifak yaptıkları açığa çıkıyor, bazen de mikrofon açıkken de açık açık kirli ittifakı haykırabiliyorlar.

“Bankoğlu bir skandala imza attı”

Son olarak ta CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu “Biz PKK’lıların da oyuna talibiz” diyerek yeni bir skandala imza attı. Ben öncelikle Bartın’ın milletvekili olarak CHP milletvekilinin bu ifadelerini şiddetle kınıyorum. Bu ifadeler, vatanını, bayrağını, milletini çok seven Bartınlı hemşehrilerimin kabul edemeyeceği ifadelerdir ve şiddetle reddedeceği ifadelerdir. Bartın halkı bunun cevabını 31 Mart’ta sandıkta verecektir. CHP Milletvekili Bankoğlu'nun öncelikle Bartınlılardan ve aziz milletimizden özür dilemesi gerekir, "bir hata yaptım, düzeltiyorum" demesi gerekir.”

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam