Titiz: “Toplu taşımayı hızlı ve konforlu hale getireceğiz”

Saadet Partisi Bartın Belediye Başkan Adayı Emin Titiz, toplu taşımada yapacakları hamleleri açıkladı. Titiz, kentleşmenin bir gereği olan toplu taşımayı hızlı ve konforlu hale getireceklerini söyledi.

Titiz: “Toplu taşımayı hızlı ve konforlu hale getireceğiz” Güncel

Saadet Partisi Bartın Belediye Başkan Adayı Emin Titiz, toplu taşımada yapacakları hamleleri açıkladı. Kentleşmenin bir gereği olan toplu taşımayı hızlı ve konforlu hale getireceklerini ifade eden Titiz, “Toplu taşıma kentleşmenin getirdiği gerekliliklerin başında gelirken maalesef Bartın’ımız bu konuda henüz istenilen seviyeyi yakalayamadı. Toplu taşımadaki kalitemiz kentleşmenin çok gerisinde. Yapılacak çok işimiz var.  Bizim projelerimize aldığımız toplu taşıma hamleleri, sadece bir başlangıç olacak inşallah. İlk etapta yapacağımız küçük dokunuşlarla toplu taşımayı daha hızlı, daha konforlu, daha yaygın ve aynı zamanda daha ekonomik hale getirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Emin Titiz,  bu kapsamda yapacaklarını söyle anlattı:

“Ne yapacağız? Öncelikle siyah plakalı belediye otobüsleri ile araç sayımızı, sefer ve güzergah sayımızı artıracağız. Halkımız için ekonomik olması bakımından bir alternatif olacak.  Bununla birlikte 12 kişilik ring minibüslerle araç filomuzu çeşitlendireceğiz. Bunlara ek olarak Yeni Taksi Dolmuş hatları açacağız.  Bu hamlelerimiz, toplu taşımaya hız ve konfor kazandıracak. Daha yaygın hale getirecek. Öncelikle bu kültürü oturtmak adına, bu ilk adımları atmamız gerekiyor.

“Minimum maliyet, maksimum fayda”

Ondan sonra zaten süreç bizi öyle bir noktaya getirir ki, hafif raylı sistem mi yapacağız, yoksa başka büyük hamleler mi ortaya koyacağız, bunları yine bu kentin insanı ile, bu kentin dinamikleri ile oturup, müzakere edeceğiz, uygulama noktasında sahadaki şartlara bakacağız, ne yapacaksak hep beraber karar vereceğiz.  Her zaman ifade ettiğimiz gibi, yapılacak işin uygulama noktasında reel karşılığı var mı yok mu bu çok önemli.  Minimum maliyet, maksimum fayda... Bu daha da önemli.  Programımıza aldığımız hamleler reel hamleler. Minimum maliyetle maksimum fayda sağlayacak çalışmalar. Bu hizmetlerimizle inşallah, kentleşmenin bir gereği olan toplu taşımayı Bartın’da hak ettiğimiz noktaya getireceğiz.”

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam