Güner, Dünya Kadınlar Gününü kutladı

Bartın Valisi Sinan Güner bir mesaj yayımlayarak 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı. Vali Güner mesajında “İlimizde hayata geçireceğimiz projeler ve etkinliklerle kadınların girişimcilik ruhunu kazanarak, üreten, ekonomik yaşama daha fazla katılan bireyler olmaları için çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.

Güner, Dünya Kadınlar Gününü kutladı Güncel

Bartın Valisi Sinan Güner bir mesaj yayımlayarak 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı. Vali Güner mesajında “Kadınlar, gelişme ve kalkınmanın en önemli aktörleridir. Kadınlarımızın sosyal, kültürel, ekonomik ve siyasal alanlarda katılımları arttıkça ülkemizin gelişmesi ve kalkınması da daha güçlü ve hızlı olacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, yeni Türkiye’nin inşasında kadınlarımızın da aktif rol üstleneceklerini, ülkemizin 2023 hedeflerini yakalamasında pay sahibi olacaklarına inandığını belirtmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluş mücadelesinde eşini, çocuğunu ve kardeşini kınalayarak cepheye göndermekle kalmayıp, bir yandan askerlerimiz için çorap, kazak
örüp cepheye göndermiş bir yandan da cepheden cepheye cephane taşımıştır. İlimizde hayata geçireceğimiz projeler ve etkinliklerle kadınların girişimcilik ruhunu kazanarak, üreten, ekonomik yaşama daha fazla katılan bireyler olmaları için çalışmalarımız devam etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle; kadınlarımızın bilimde, kültürde, sanatta, sporda, siyasette kısacası hayatın her alanında daha etkin olmalarını diliyor, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü içtenlikle kutluyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam