Titiz: “Filyos Vadisini fırsata çevireceğiz”

31 Mart yerel seçim çalışmalarına devam eden Saadet Partisi Bartın Belediye Başkan Adayı Emin Titiz, projeleri arasında yer alan Filyos Vadisi ile ilgili gelecek vizyonu hakkında detaylı bilgiler verdi.

Titiz: “Filyos Vadisini fırsata çevireceğiz” Güncel

31 Mart yerel seçim çalışmalarına devam eden Saadet Partisi Bartın Belediye Başkan Adayı Emin Titiz, projeleri arasında yer alan Filyos Vadisi ile ilgili gelecek vizyonu hakkında detaylı bilgiler verdi. Filyos Vadisi Projesinin Bartın için tarihi bir fırsat olduğunu dile getiren  Titiz, “Tamamlandığında Türkiye’nin 3. büyük limanı olacak Filyos Vadi Projesi, hemen yanıbaşımızda hızla ilerlemektedir. Görünen o ki, burası ticari cazibe merkezi haline gelecek ve Bartın Limanı’nı gölgede bırakacaktır. Bunu görmezden gelemeyiz.  Ancak bu durum, aynı zamanda Bartın için tarihi bir fırsattır. Çünkü, bu proje içerisindeki toprakların yüzde 70’i, Bartın sınırları içerisindedir.  Bu sebeple Filyos Vadi projesinden en güzel şekilde istifade etmek için, gerekli arka planları şimdiden oluşturmamız gerekir. Bu tarihi fırsatı ancak bu şekilde lehimize çevirebiliriz” dedi.

“Bartın Limanının cazibesini yitireceği aşikar”

Filyos Vadi projesinden en güzel şekilde istifade etmenin yollarını da açıklayan Titiz şöyle devam etti:

“Önümüzdeki süreçte cazibesini yitireceği aşikar olan Bartın Liman’ımıza büyük yatırımlar yapılmasını, şu aşamada uygun göremeyiz. Ve bu gerçekler göz önündeyken, böyle bir düşünceyi en hafif tabiri ile vizyonsuzluk olarak değerlendiririz. Milli kaynaklarımızın betona gömülmesini ve israf edilmesini asla kabul edemeyiz.

İşte biz, ticari cazibe merkezi olacak Filyos Vadi projesinden en güzel şekilde istifade etmek ve bu fırsatı lehimize çevirmek için;

1- Proje tamamlanınca açılacak fabrika, haddehane, liman, gümrük vb. yerlerde çalışacak işçiler ve ailelerinin barınma ihtiyaçları için gerekli arka planları oluşturacağız.

2- Oluşacak nüfus kitlesinin eğitim, sağlık, alış-veriş ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması için, tüm yatırımları destekleyip belediye olarak öncülük edeceğiz.

3- İlimizde faaliyet gösteren fabrikaların hammadde, ithalat ve ihracat yükünü alacak kolay ulaşım yolunu kazandıracağız.

4- 80 bine dayanan nüfusumuzun, 100 bin bandını aşmasıyla birlikte hazineden elde edeceğimiz ekonomik kazanımlar artacaktır. Biz bunun bilincindeyiz. İşte bu sebeple  tüm bu gelişmeleri bir fırsat bileceğiz. 

5- Bartın limanımızı en güzel şekilde turizme kazandıracağız. Bu vesile ile oluşacak ticari kaybımızı tolere edeceğiz.”

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam