Arslan, ekonomik vaatlerini açıkladı

31 Mart yerel seçim çalışmalarına devam eden CHP Bartın Belediye Başkan Adayı Mehmet Arslan, ekonomik vaatlerini açıkladı. Fiziksel projeleri de çok yakında açıklayacaklarını belirten Arslan, “Öncelikle halkımızın cebine dokunan projelerimizi açıklıyoruz” dedi. Arslan’ın ekonomik vaatleri arasında Bartın’daki su ücretinin yüzde 40 indirilmesi de bulunuyor.

Arslan,  ekonomik vaatlerini açıkladı Güncel

31 Mart yerel seçim çalışmalarına devam eden CHP Bartın Belediye Başkan Adayı Mehmet Arslan, ekonomik vaatlerini açıkladı. Fiziksel projeleri de çok yakında açıklayacaklarını belirten Arslan, “Öncelikle halkımızın cebine dokunan projelerimizi açıklıyoruz” dedi. Mehmet Arslan, ekonomik vaatlerini şöyle sıraladı:

“Dar gelirli ailelerin çocuklarına okul öncesi 500 TL kırtasiye ve giyim yardımı yapılacak. Dar gelirli ailelerin yeni doğan bebeklerine hoş geldin bebek seti, bunun içinde mamasından bezine kadar ne lazımsa o verilecek. Dar gelirli emeklilerimize her ay 150 TL market alışverişi yardımı yapılacak.  Üniversitelere kayıt zamanı ailesi şehir dışından gelen, öğrencilerimiz ve ailelerinin şehir içi ulaşım ücretleri belediye tarafından karşılanacak.

Bartın’da su ücreti yüzde 40 indirilecek”         

Üniversite Öğrencilerinin şehir içi nakliyeleri belediye tarafından yapılacak. Tüm Bartın’da su ücreti yüzde 40 indirilecek. İnkum, Bartın ayırmaksızın bütün su ücretleri aynı olacak. Herkes ton başına eşit su parası ödeyecek. HalkKart ile Anlaşmalı mağazalardan indirim ve belediyenin tüm hizmetleri tek elden yürütülecek. Yapılan yardımlar Halk Kart üzerinden yapılacak.

Belediye çalışanlarına her 1 Mayıs’ta ikramiye

Belediye çalışanlarına her 1 Mayıs İşçi Bayramın da 1.000 TL ikramiye verilecek. Kooperatifleşme İle yöresel ürünlere marka değeri kazandırılıp, üretici ve istihdama destek verilecek. Her mahalleye bir Semt Evi Kurulacak, içinde bulunan kreşlere, bir işte çalışmak isteyen kadınlarımız gönül rahatlığı ile çocuklarını bırakıp aile ekonomilerine katkıda bulunabilecekler ayıca bu semt evlerinin her birine okul öncesi öğretmeni ve yardımcısı alınarak istihdamda katkı sunulacak.”

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam