Timur: “İşçiler maaş alana kadar ben de maaş almayacağım”

AK Parti Amasra Belediye Başkanı Uğur Timur, Amasra’nın sorunlarını tespit ettiklerini ve görev verilmesi halinde ortaya koyduğu projelerle sorunların kısa sürede giderileceğini söyledi. Timur, Timur, Amasra Belediyesi’nde çalışan işçilerin tamamının alacağı ödenmeden Amasra Belediye Başkanlığı maaşından 1 kuruş dahi almayacağını noter huzurunda taahhüt ettiğini kaydetti.

Timur: “İşçiler maaş alana kadar ben de maaş almayacağım” Güncel

AK Parti Amasra Belediye Başkanı Uğur Timur, Amasra’nın sorunlarını tespit ettiklerini ve görev verilmesi halinde ortaya koyduğu projelerle sorunların kısa sürede giderileceğini söyledi. Siyasi alanda birçok görevlerde bulunduğunu belirten Timur; “1965 Amasra doğumluyum. Öğrenim hayatımı Amasra’da tamamladım. Üçüncü kuşak esnaf olarak Amasra’da ticari hayatıma başladım. 25 yıl otel işletmecisi olarak turizm sektöründe ticari faaliyetlerde bulundum. 1991 yılında evlendim ve 2 çocuk babasıyım. İş hayatım boyunca aktif olarak siyasette de yer aldım. Ana Vatan Partisi’nde gençlik kollarından başladığım siyasi hayatım, İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ve İlçe Başkanlığı ile devam etti. İki dönem Belediye Meclis Üyeliği ve bu süreçte Başkan Vekilliği görevini de ifa ettim. Bilahare 5 yıl Ak Parti Bartın İl Genel Meclis Üyeliği ve Başkan Vekilliği görevini tamamladım. Amasra’da yürüttüğüm ticari faaliyetlerimin ve siyasi hayatımın yanı sıra, Amasra Spor Kulübü, Amasra Yelken Kulübü, Kültür ve Turizm derneği gibi sivil toplum örgütlerinde yönetim kurulu üyelikleri ve kurucu üye olarak görevler aldım. 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde de AK Parti Bartın Amasra Belediye Başkan Adayı oldum” dedi. 

“Bayrağı daha yukarılara taşıyacağız”

31 Mart yerel seçimlerinde girilmedik ev, sıkılmadık el bırakmayarak gönüller kazanacaklarını dile getiren Timur, “31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Amasra Belediye Başkanlığı için AK Parti’den Sayın Milletvekilimiz ve halkımızın da teveccühünü de alarak aday oldum. Siyasi hayatım boyunca yaptığım bütün görevlerde önce insanımız sonra hizmet ilkesiyle çalıştım. Belediyeciliği ve belediyeciliğin gönül işi olduğunu çok iyi biliyorum. 31 Mart yerel seçimlerinde teşkilatımızla birlikte büyük bir başarıya imza atarak girilmedik ev, sıkılmadık el bırakmayarak bu işi gönülden yaparak gönüller kazanacağız. İnşallah Amasra Belediyesi’ni aldığımızda önceliğimiz Amasra’nın çehresini değiştirmek, eksikliklerini gidermek ve bayrağı daha da yukarı taşımak için çalışacağız. Amasra Belediye Başkanımız da ilçemiz için çok güzel çalışmalar yaptı. İnşallah bizler de bayrağı daha yukarılara taşıyacağız” şeklinde konuştu.

“Amasra ilçemiz Meslek Yüksek Okulu’na kavuşacak”

Amasra’nın sorunlarını ortaya koyduğu 9 proje ile çözeceklerini söyleyen Timur, şu ifadelerde bulundu:

“Amasra’mızın birçok sorunu var. Bizler bu sorunları biliyoruz. Bu sorunlara çözüm üretebilme adına da projeler ortaya koyduk. Çok önemli projelerimiz var. İlçemizde hava kirliliği yaşanıyor. İlçemizin hava kirliliğinden kurtulması için doğalgazı ilçemize getireceğiz. İlçemizin uzun süredir gündeminde olan ancak somut bir adım atılamayan Amasra Meslek Yüksek Okulu’na kavuşacak. Gerekli görüşmeleri yaptık. Halkımız destek verirse bu okulumuzu ilçemize kazandıracağız. Yine bir başka projemiz Büyük Limanla ilgili.  Büyük Liman’da ki Cruıse Rıhtımı hızla bitirilerek, gümrük binaları tamamlanıp uluslar arası turizme kazandırılacak. 3 bin yıllık tarihimiz ve eserlerimiz gün yüzüne çıkartılacak. Mevcut eserlerin restorasyonu yapılarak turizme kazandırılacak. 

“Mali yapısı güçlü bir belediye kuracağız”

Amasra’nın hasretle beklediği düğün ve kongre salonu projelerini hazırladık. İnşallah halkımızın teveccühüyle göreve geldiğimizde gerçekleştireceğimiz projelerden bir tanesi. İlçemizde büyük bir otopark sorunu var. Özellikle yaz aylarında yaşanan yoğunluktan dolayı büyük bir sporun teşkil ediyor. Bu sorunu katlı otopark inşa ederek çözeceğiz. Tabii sahilimiz için de projemiz var. Mavi bayrağın dalgalandığı denize girilebilecek alanlarımızı çeşitlendirip, ihtiyaçlara uygun hale getireceğiz. Bir diğer önem verdiğimiz projemiz de semt pazarıdır. Pazaryerimiz semt pazarı olarak modernize edilerek, haftanın 7 günü hizmet verebilecek hale getirilecek. Bu projemizi de önemsiyoruz. Tabii en önemlisi de mali yapısı güçlü bir belediye oluşturacağız. Çalışanlarının her ay düzenli olarak maaşlarını alacağı, mali yapısı güçlü bir belediye ve esnafı 12 ay para kazanan bir Amasra kuracağız. 

“Belediye muhalefette kalırsa bu borçlarla bir çivi dahi çakılamaz”

İnşallah bu projelerimizi belediye hükümet uyumu içerisinde gerçekleştireceğiz. Belediyenin bu borçlar içerisinde hükümet uyumu olmadan hizmet yapabilmesi mümkün değil. Bu borçlarla bir çivi dahi çakılamaz. Ancak belediye hükümet uyumu olursa projelere kaynak bulunabilmesi için var gücümüzle çalışacağız. Kalıcı sorunlarından arınmış bir Amasra için çaba harcayacağız. Tevazu, samimiyet ve üstün gayret ile önce millet önce memleket aşkıyla, belediye işi gönül işi ilkesiyle çok çalışacak ve başaracağız. Buradan şunu da açıklayayım. Belediye işçilerimizin tamamının alacakları ödenmeden de bana bu görev nasip olursa başkanlık maaşından 1 kuruş dahi talep etmeyeceğim. Bunu noter huzurunda taahhüt ediyorum.”

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam