Akın: “Herkesin başkanı olmak kolay değil”

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, görevde olduğu 10 yıl içerisinde tüm dernek, sivil toplum kuruluşu, kamu kurum ve kuruluşu ile derneklerin yanında olduklarını ifade ederek “Bugün ‘Herkesin Başkanı’ sloganını layığıyla taşıyabiliyorsam bunu bana yaşatan tüm dostlara teşekkür ediyorum. Bu slogan, bugün afişlere göstermelik yazılmış bir slogan değil, siyasette geçirdiğim 40 yılın ürünüdür” dedi.

Akın:  “Herkesin başkanı olmak kolay değil” Güncel

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,  görevde olduğu 10 yıl içerisinde tüm dernek, sivil toplum kuruluşu, kamu kurum ve kuruluşu ile derneklerin yanında olduklarını söyledi. Bugüne kadar  hiçbir siyasi görüş ayırt etmeden kentteki tüm sivil toplum kuruluşlarına yakın mesafede  olduklarını ve   belediye olarak ihtiyaç duyulan konularda imkânların el verdiği ölçüde her zaman gerekli desteği verdiklerini ifade eden  Akın, “Ziyaret ettiğimiz, belediyede ağırladığımız sivil toplum kuruluşu temsilcilerine her zaman yanlarında olduğumuzu, üzerimize düşen ve imkânlarımızın elverdiği konularda gerekli desteği vermeye devam edeceğimizi söyledik. Sadece söylemle kalmadık yapabileceğimiz her konuda kendilerine destek olduk” dedi.

“Eğitim camiasına gereken desteği verdik”

Eğitim camiasına, okullara, idareci, öğretmen, öğrenci ve okul aile birliklerine her zaman destek verdiğini belirten Cemal Akın, “Her yıl mutlaka tüm okullarımızı ziyaret ettik, onlar bizi ziyaret etti. Tabi bu ziyaretlerde kentimizle ilgili görüş alış verişinde bulunduk, önerilerini dinledik. Okullarıyla ilgili talepleri, sorunları varsa onları dinledik, elimizden geldiğince çözüm üretmeye çalıştık. Çocuklarımızın eğitim gördüğü okulların daha iyi bir noktaya gelmesi için çaba harcayan velilerin yanında olduk, onlara da gereken desteği verdik. Belediye olarak okullarımızın çeşitli gereksinimlerini karşılayarak belediye hizmetlerimizden istifade etmelerini sağlıyoruz. Öğrencilerimizin hiçbir sorunla karşılaşmadan eğitim öğretim hayatlarını sürdürmelerini istiyor, bunun için de ne gerekiyorsa kanunlar çerçevesinde yapmaya çalışıyoruz. Çocuklarımızın eğitim öğretim hayatlarını huzur içinde sürdürebilmeleri için gerek idarecilerimizle, gerekse de velilerimizle irtibatımızı hiç kesmedik” diye konuştu.

“Kamu kurumlarıyla hep istişare halindeyiz”

Bartın halkına hizmetlerin en iyisini, en kalitelisini sunmak adına belediye olarak kentle ilgili her türlü çalışmada tüm kurum ve kuruluşların görüşlerini de aldıklarını ifade eden Akın, “Bartın Belediyesi olarak projelerimizi hayata geçirirken gelecek kuşaklara daha güçlü, insanların daha huzurlu, daha mutlu olduğu Bartın şehri için çalışıyoruz. Kurum ve kuruluşlarımızı çeşitli zamanlarda ziyaret ederek kendilerine belediyemizin çalışmaları hakkında bilgiler veriyor, istişarelerde bulunuyoruz. İhtiyaç duydukları her an Bartın Belediyesi olarak yanlarında olduğumuzu kendilerine belirtiyoruz. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla da dostluk, kardeşlik çerçevesinde karşılıklı olarak Bartın için Bartın halkı için bir araya gelerek istişareler yapıyor ve bunun olumlu karşılığını da alıyoruz” ifadelerinde bulundu.

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam