CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN BARTIN’A ÖZEL İLGİ

10 yıl sonra Bartın’a gelen ve Cumhuriyet Meydanında Bartınlılarla buluşarak tarihi bir miting gerçekleştiren Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan miting sonrasında Bartın Valiliğini ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan Bartın Valisi Sinan Güner’den kentte yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler alırken Valilik ve Bartın Belediyesi Şeref Defterini imzaladı. Erdoğan’ın Bartın mitinginde ortaya çıkan eşsiz tablodaki en büyük payın Bartın halkı olduğunu ifade eden AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz ise “Cumhurbaşkanımızın açık destek verdiği projelerle Bartın büyüyüp gelişecek” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN BARTIN’A ÖZEL İLGİ Güncel

Bartın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ağırladı

Vali Güner’e şilt hediye etti

Valilik Şeref Defterini imzalayan ve Vali Güner’e şilt hediye eden  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerçekleşen ziyarette Vali Sinan Güner’den kentte yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Sinan Güner ise Erdoğan’a tel sarmadan yapılan el işi tablo hediye etti.

Akın’a da şilt hediye etti

Cumurbaşkanı Erdoğan, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’a  da şilt hediye etti. Cemal Akın ise ziyareti, hediyeleri ve iyi dilekleri için Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek Naht Sanatı çalışması ile yapılan tablo armağan etti. Erdoğan ziyarette ayrıca Bartın Belediyesi Şeref Defterini imzaladı.

Erdoğan: “Bartın’da bulunmaktan büyük mutluluk duydum”

Bartın’da bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, anı defterindeki yazısında şu ifadelere yer verdi:

“Bartın’da bulunmaktan ve Bartınlı kardeşlerimle bir araya gelmekten büyük mutluluk duydum. Sayın Belediye Başkanımıza ve mesai arkadaşlarına başarılar dilerim.

Akın: “Teşekkür ediyorum”

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Cemal Akın ise “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilimizi ziyaret etmek üzere Bartın’a geldi. Valiliğimizce düzenlenen karşılama törenine katılarak Sayın Cumhurbaşkanı ile selamlaştım. Valilik Makamında şahsıma şilt hediye eden Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, İl Başkanım Ercüment Özçelik ile birlikte Naht Sanatı çalışması ile yapılan tablo hediye ettik. Ziyaretleri, hediyeleri ve iyi dilekleri için kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Aldatmaz: “Cumhurbaşkanımız projelerimize açık destek verdi”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Valilik ziyareti sonrasında Bartın’dan ayrılırken AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz, tarihi miting ve Erdoğan’ın Bartın ziyaretiyle ilgili mitinginde ortaya çıkan eşsiz tablodaki en büyük payın Bartın halkı olduğunu söyledi.  Cumhurbaşkanı  Erdoğan’ın Bartın mitinginin kent tarihinde unutulmayacak bir coşku ve heyecana sahne olduğunu kaydeden AK Aldatmaz, “Bartın, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı muazzam bir coşku ve heyecanla karşıladı. Kent tarihi için unutulmaz bir güne hep birlikte tanıklık ettik. 31 Mart sonrasında da Bartın güçlü belediyecilik anlayışıyla tanışacak ve Sayın Cumhurbaşkanımızın açık destek verdiği mega projelerle Bartın’ın güçlü  yarınlara ulaşacağına yine hep birlikte şahit olacağız.” Dedi.

“Bartın’da unutulmaz bir gün yaşandı”

Aldatmaz, Bartın halkının Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Bartın mitinginde muazzam bir coşku ve heyecanla karşıladığını ifade ederek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın Bartın mitingi halkımızın büyük ilgisiyle beraber demokrasi şölenine dönüştü. Genç yaşlı, kadın erkek binlerce kişinin katıldığı mitingle birlikte Bartın tarihinde unutulmaz bir gün yaşandı. Bartın, AK Parti’nin güçlü ve gönül belediyeciliği anlayışına güvenini ve inancını ortaya koydu. Halkımızın heyecan ve coşkusu bizimde heyecanımıza heyecan, gücümüze güç kattı. Tüm Bartın halkının güven ve inancına layık olabilmek için 31 Mart tarihini bir milat olarak göreceğiz. Bartın’ımızı güçlü yarınlara taşıyacak projelerimizi hep birlikte bir bir hayata geçireceğiz. Kazananın Bartın olacağı aydınlık yarınları halkımızla birlikte yaratacak ve şehrimizi bir yıldız yapana kadar durmadan, usanmadan çalışacağız” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanımızın açık desteği var”

31 Mart’ta Bartın halkının destekleriyle yeni bir dönem başlayacağını söyleyerek açıklamasını sürdüren Aldatmaz, “Halkımızın güçlü desteği ile beraber Bartın’da yeni bir dönem başlayacak. Bu yeni dönem Bartın’da değişim ve gelişimin başlangıcı olacak.  Sayın Cumhurbaşkanımızın destekleri ve AK Parti’nin güçlü belediyecilik anlayışıyla birlikte Bartın’ın sadece çehresi değişmekle kalmayacak, Bartın kısa sürede adeta çağ atlayacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın Bartın halkına seslendiği tarihi günde projelerimizin destekçisi olacağını da ifade etmesi bizleri son derece mutlu etti. Sayın Cumhurbaşkanımızın projelerimize açık desteği var. Halkımız da 31 Mart’ta Bartın’ın aydınlık geleceğine oy vererek hizmet meşalesini sönmemek üzere ateşleyecek. Halkımızın ateşleyeceği o meşale her geçen gün daha da güçlenecek” ifadelerinde bulundu.

“Bartın’ı ayağa kaldırmak zorundayız”

Değişim ve gelişim için Bartın’ın güçlü belediyecilik ve mega projelere ihtiyaç duyduğunun altını çizerek konuşmasına devam eden Aldatmaz, “Bartın’ın kaybedecek zamanı yok. Bu bilinçle her günümüzü ve her saatimizi hizmete dönüştürmemiz gerekiyor. Belediyecilik hizmetlerini halkımıza layık oldukları şekilde sunmaya devam ederken şehrimizi mega projelerle ayağa kaldırmak zorundayız. İşte bu nedenle her bir projemizi Bartın’ın değişimi ve gelişimi için titizlikle hazırladık. Hazırladığımız her bir proje de Bartın’ın güçlü yarınlarına odaklandık. Hayata geçirmek için heyecan taşıdığımız projelerimizin şehrimize katacağı değerler ortada. Bu değerlere hep birlikte sahip çıkacağız. Bartın’ın mutlu ve güçlü geleceğini hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.

“Bartın güçlü belediyecilik anlayışına kavuşacak”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bartın mitinginde ortaya çıkan eşsiz tablodaki en büyük payın Bartın halkı olduğuna değinen Başkan Adayı Aldatmaz, “Sn. Cumhurbaşkanımızın Cumhuriyet Meydanı’nda Bartın halkına hitap ettiği miting kent tarihinin unutulmaz günleri arasında hep ilk sıralarda yer alacaktır. Genç yaşlı, kadın erkek binlerce kişinin buluştuğu tarihi mitingde kuşkusuz ki ortaya çıkan tablonun en büyük mimarı halkımızdır. Bu vesile ile Cumhuriyet Meydanı’nı şölen alanına dönüştüren her bir hemşerimize sonsuz teşekkürlerimi iletmek isterim. İnanıyor ve biliyoruz ki halkımızın Sayın Cumhurbaşkanımıza gösterdiği ilgi sandıklara da yansıyacak ve Bartın hak ettiği güçlü belediyecilik anlayışına kavuşacaktır ” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam