Sağlık personeline Temel Modül Eğitimi

Bartın’da Devlet Hastanesi başta olmak üzere ilçe devlet hastaneleri, Komuta Kontrol Merkezinde çalışan doktor, ebe, hemşire olmak üzere toplam 12 sağlık personeline Temel Modül Eğitimi verildi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğündeki eğitimler 5 gün sürdü.

Sağlık personeline Temel Modül Eğitimi Güncel

Bartın’da Devlet Hastanesi başta olmak üzere ilçe devlet hastaneleri, Komuta Kontrol Merkezinde çalışan doktor, ebe , hemşire olmak üzere  toplam 12 sağlık personeline Temel Modül Eğitimi verildi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğündeki eğitimler 5 gün sürdü. Eğitimler,  Uzm. Dr. Özcan Sağlam, Sağlık İl Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Eğitim Programları Eğitmenleri AABT Fatma Acar, ATT Suat Kalafat, ATT Uğur Kadam, ATT Rukiye Kiraz ve 112 Eğitim Birim Sorumlusu Sağlık Memuru Yalçın Yurdusev tarafından verildi.

Modül eğitimlerinin ilk basamağı

Eğitimin sonunda katılanlara belgeleri Başhekim Muammer Beslenme tarafından verilirken Sağlık İl Müdürü Dr. Dursun Koç eğitimlerle ilgili “Acil Sağlık Hizmetleri personelinin mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmek ve verilen sağlık hizmet kalitesinin artırılması amacıyla düzenlenen  modül eğitimlerinin ilk basamağı olan Temel Modül Eğitiminde katılımcılar; Haberleşme, Olay Yeri Yönetimi, Triaj, Acil Olgu Yönetimi, Temel Yaşam Desteği, Solunum Yetmezliğine Yaklaşım, Havayolunun Açılması ve Ventilasyonun Sağlanması, Travmalı Hastaya Yaklaşım, Temel EKG ve Ritim Tanıma, Periarrest Ritimlerin Yönetimi, Arrest Ritimlerin Yönetimi ve Şoklu Hastaya Yaklaşım ve Damar Yolunun Açılması konularında eğitim aldılar” dedi.

 

  

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam