Mecliste mart mesaisi başladı

İl Genel Meclisi, 31 Mart yerel seçimlerinden önceki son toplantılarına başladı. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun başkanlığında toplanan Meclis Üyeleri mart gündemi çerçevesinde tam 22 maddeyi görüşüp karara bağlayacak. Meclis, yerel seçimler sonrasında ise yeni üyeleriyle yoluna devam edecek.

Mecliste mart mesaisi başladı Güncel

İl Genel Meclisi, 31 Mart yerel seçimlerinden önceki son toplantılarına başladı. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun başkanlığında toplanan Meclis Üyeleri mart gündemi çerçevesinde tam 22 maddeyi görüşüp karara bağlayacak. Gündemin ilk toplantısında Başkan Dursun, 6. dönemin 60 aylık süresinin son birleşimlerinin gerçekleştirmenin  heyecanı içerisinde olduklarını söyledi. Dursun, “30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri ile birlikte oluşan 6’ncı dönem meclisi olarak Bartın’ın büyümesi ve gelişmesi için birçok ilki gerçekleştirerek önemli kararlara imza attık. Ayrıca bu süre içerisinde büyük bir gayret ile meclis çalışmalarına katkı sağlayan tüm meclis üyelerimize  teşekkür ediyorum. Önemli kararlara hep birlikte imza attık.  Bu kapsamda alınan tüm kararların  önceliği  her zaman Bartın’ın gelişmesi ve büyümesi olarak hafızalarda yerini aldı. Ve her zaman ilklere imza atarak gayretli çalışmalarıyla 6. Dönemi unutulmaz kılan tüm meclis üyelerimize ve idaremize çok teşekkür ediyorum”  dedi.

“Bazı aylarda önemli gündemlerimiz oldu”

Kenan Dursun, 5302 sayılı özel idare kanunu gereği her ayın ilk haftasında başlayan ve 5 gün süren toplantılarda özel idarenin iş ve işlemlerinin yürütülebilmesi için alınması gereken kararların yanında yine yasa gereği bazı aylara özel önemli gündemlerin olduğunu hatırlatarak “5302 sayılı özel idare kanunu gereği her ayın ilk haftasında başlayan ve 5 gün süren toplantılarda Özel İdarenin iş ve işlemlerinin yürütülebilmesi için alınması gereken kararların yanında Ocak ayında Denetim Komisyonuna üye seçimi yapıldı. Mart ayında ise bir önceki yılın faaliyet raporu Sayın Valimiz tarafından meclise sunuldu. Nisan ayında meclis üyeleri arasından gizli oyla organ seçimleri yapıldı. Mayıs ayında da bir önceki yıla ait kesin hesap mecliste görüşülerek karara bağlandı. Kasım ayında ise diğer aylardan farkı olarak 20 gün sürüyor ve bu süre içerisinde meclis çalışmalarıyla bir sonraki yılın çalışma ve yatırım programı ile bütçesi ortaya çıkarılıyor” şeklinde konuştu.

Denetim raporu nisanda meclis gündeminde

Meclis Başkanlığına ulaştırılacak olan denetim raporunun yasa gereği Nisan ayı toplantılarında meclisin bilgisine sunulacağını ifade eden Dursun, “Bu kapsamda öncelikle 32 gün süren denetim komisyon çalışmalarında özveri ve gayretle çalışan tüm komisyon üyelerimize ve bu çalışmalara önemli ölçüde katkı sağlayan tüm daire müdürlerimize de şahsım ve komisyonumuz adına teşekkür ediyorum. Meclis Başkanlığımıza ulaştırılacak olan denetim raporu yasa gereği Nisan ayı toplantılarında meclisin bilgisine sunulacak ve bu kapsamda kamuoyu da bilgilendirilecek” ifadelerinde bulundu.

Ek Çalışma ve Yatırım Programına aldılar

Kenan Dursun’un bu açıklamaları sonrası mart gündemini görüşmeye başlayan Meclis Üyeleri, Ulus İlçesi Kalecik Köyü köy yerleşik alan  civarı ve sınırlarının tespiti ile ilgili komisyon raporunu ve Ulus İlçesi Öncüler Köyü köy yerleşik alan  civarı ve sınırlarının tespiti ile ilgili komisyon raporunu oy birliğiyle kabul ederek karara bağladı. Meclis, ayrıca toplantıda  Kadro ihdası komisyon raporları ile Bartın- Karabük Karayolu Köprü ve Bağlantı Yolunun Standardının Yükseltilmesi  ve Kumluca 112 Acil İstasyonu Merkezi Onarım İşi Projelerinin 2019 Mali Yılı Ek Çalışma ve Yatırım Programına alınması ile ilgili raporları da  karara bağlandı.

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam