Bartın’da TTK kura çekimi heyecanı

Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) alınacak olan 100 yer altı pano üretim işçisi için kura çekimi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Koca’nın katılımıyla noter huzurunda Bartın Kültür Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Bartın’da 200 asil, 200 de yedek için kura çekimi yapılırken kuranın ilk talihlisi ise Mert Gülünç oldu.

Bartın’da TTK kura çekimi heyecanı Güncel

Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) alınacak olan bin maden işçisi için Bartın, Zonguldak ve Karabük’te kura çekimi yapılmaya başlandı. Zonguldak’taki 700 işçi alımı için Zonguldak Site (Bahçelievler) Kapalı Spor Salonu’nda, Bartın’daki 200 işçi alımı için Bartın Kültür Merkezi’nde, Karabük’teki 100 işçi alımı için Karabük Nikah Salonunda saat 09.00’da başlamak üzere noter tarafından kura çekimi yapıldı. Zonguldak’taki kura çekimi Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un katılımıyla gerçekleşti. Bartın’daki programa da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Koca katıldı. Kura çekimi için Bartın Kültür Merkezi’ne akın eden gençler erken saatlerde salonu doldurdu. Salona sığmayanlar da kura çekimini salonun dışından takip etmeye çalıştı. Kura çekimi için salonun dışına da dev ekran kuruldu.

Telekonferansla Bartın’a bağlandılar

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Dönmez ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kura çekimi için telekonferansla önce Karabük’e sonra da Bartın’a bağlandı.  Bartın Kültür Merkezi’ndeki kura çekimine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Koca, Bartın Valisi Sinan Güner ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç başta olmak üzere çok sayıda protokol üyesi ve kurum müdürü de katıldı.  Kura çekiminin hayırlı olmasını temenni eden Bakan Yardımcısı Koca, Bartın Kültür Merkezi’nde yaptığı konuşmada “Ben hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. İnşallah sizler hayatlarınızda ailenizle beraber kazasız belasız bir hayat sürersiniz. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam