Yurtbay: “Erbakan Hocamızın idealleri, ideallerimizdir”

Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının 8. yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Yurtbay: “Erbakan Hocamızın idealleri, ideallerimizdir” Güncel

Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının 8. yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.  Ünal Yurtbay mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Erbakan Hocamız şiar edindiği dürüstlük ve nezaket meziyetleri ile bizim için sadece bir lider değildi. Birlik olmanın kıymetini öğreten, yaşamıyla bize örnek olan, bize yön tayin eden bir hoca idi.  Vefatının sene-i devriyesinde Merhum Hocamız Prof.Dr. Necmettin Erbakan’ı rahmet, özlem ve minnetle anıyorum. Erbakan Hocamız, nezaketi ile her zaman örnek bir insan olmuştur. Hiçbir konuşmasına “müsaade” istemeden başlamamış, hiçbir konuşmasını da “teşekkür” etmeden bitirmemiştir. Ayrım yapmadan herkesi, “eşref-i mahlukat” yani “insan” olarak görmüş ve herkese nezaket ile muamele etmiştir.

“Hocamızdan gece gündüz çalışmayı öğrendik”

Erbakan Hocamızın dürüstlüğü ise bu ülke için, bu millet için yaptıklarında gizlidir. Erbakan Hocamız; Hiçbir zaman ötekileştirmemiştir. Hiçbir zaman kutuplaştırmamıştır. Kişilerle değil zihniyetlerle mücadele etmiştir. Siyasi rakiplerini, hiçbir zaman hainlikle suçlamamıştır. Biz Erbakan Hocamızdan milliyetçilik, bölgecilik ya da mezhepçilik öğrenmedik. Her koşulda hakkı üstün tutmayı, bütün ezilenlerin acılarına ortak olmayı, dertlerine çözüm aramayı ve dünyayı ırkçı emperyalizmin tasallutundan kurtarmak için gece gündüz çalışmayı öğrendik.

“Asla taviz vermeyeceğiz”

Erbakan Hocamız kim ne demiş, kim ne yapmış, kim çelme takmış, kim engel olmuş hiç dönüp onlarla oyalanmamış, hedefine kilitlenmiştir. Ömrüne İslam Birliğini, Yeni Bir Dünya’yı sığdırmıştır. O şartlara teslim olmamış, her zaman şartları teslim almıştır. Tıpkı Erbakan Hocamız gibi, bizim de daha güzel bir Türkiye hedefimiz var. İnsanların korku ve baskı altında değil kendisini hür ve müreffeh hissettiği bir Türkiye istiyoruz. Bugün Erbakan Hocamızın nezaketi nezaketimiz, idealleri idealimiz, hedefleri hedefimizdir. Onun bize bıraktığı davayı omuzlarımızda gururla taşımaya devam edeceğiz. Erbakan Hocamızın bize öğrettiği dava şuurundan, çalışma aşkından, gayret, azim ve kararlılıktan asla taviz vermeyeceğiz.”

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam