Belediye cenaze hizmetlerine gasilhaneyi ekleyecek

Bartın Belediyesince 10 yılda 1 milyon kilometre mesafede 7 bin 495 cenaze için ücretsiz nakil hizmeti verildiğini ifade eden Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, buna ek olarak gasilhane projesi hazırladıklarını ve yılsonuna kadar Bartın’a bir gasilhane kazandıracaklarını söyledi.

Belediye cenaze hizmetlerine gasilhaneyi ekleyecek Güncel

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,  10 yılda 1 milyon  kilometre mesafede 7 bin 495 cenaze için ücretsiz nakil hizmeti verildiğini söyledi. Akın, kent merkezine olduğu kadar Bartın’ın ilçe, belde ve köylerine de cenazelerin belediye araçları ile ücretsiz nakledildiğini belirtti. Halen 5 cenaze nakil aracı ile hizmet vermeye devam edildiğini anlatan Akın, vatandaşların cenaze evleri önünde ayakta beklemesini önlemek için de 3 bin tabure alındığını, taburelerin belediye aracı ile cenaze günü cenaze evine gönderildiğini, aynı şekilde mevlitlerde de bu taburelerin isteyen vatandaşlara ulaştırıldığını söyledi.

“Kefen ve saburaj tahtasını da ücretsiz veriyoruz”

Cenazesini bir gece evinde bekletmek isteyenler için 2 adet klimalı tabut ile hizmet verildiğini ifade eden Cemal Akın “Ayrıca vatandaşlarımızın acılı günlerinde yalnız bırakmamak için cenaze günü evlerine çeşitli ikramlar gönderiyoruz.  Belediye Meclis Kararı aldık, 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren kefen ve saburaj tahtasını da ücretsiz veriyoruz” dedi.

Gasilhane geliyor”

Bartın Belediyesi’nin cenaze hizmetlerinin artarak devam ettiğini anlatan Akın “Şimdi de Gasilhane Projesi hazırladık. İnşallah yılsonuna kadar Bartın’a bir gasilhane kazandıracağız. Cenazeler evlerinden alınıp, yıkanıp, morglu gasilhanemizde bekletilebilecek. Bu hizmet için de hiçbir ücret alınmayacak” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam