Soydan: “Termik santral sorununu bitireceğiz”

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde MHP Amasra Belediye Başkan Adayı Asım Soydan’ın seçim irtibat bürosu Amasra’da açıldı. Başkan Adayı Soydan açılışta, “Allah bizlere ve ekibimize bu görevi nasip ederse halkımızla, santral için mücadele eden platformla kol kola gezerek çok daha etkili, siyaset üstü, parti üst yöneticileriyle bu işi kesin bir şekilde bitirmek için çok büyük çaba sarf edeceğiz.” dedi.

Soydan: “Termik santral sorununu  bitireceğiz” Güncel

Yaklaşan 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde MHP Amasra Belediye Başkan Adayı Asım Soydan’ın seçim irtibat bürosu siyasilerin ve halkın yoğun katılımıyla açıldı.  Açılışa Belediye Başkanı Cemal Akın, Amasra İlçe Başkanı Bilgehan Doğanel, MHP Bartın Ulus İlçe Başkanı Muammer Çakır, Amasra Belediye Başkan Adayı Asım Soydan, Ulus Belediye Başkan Adayı Sevgi Ünal, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz, Bartın Ülkü Ocakları Başkanı Bünyamin Özgüroğlu ve partililerin yanı sıra çok sayıda vatandaş da katıldı.

Akın: “Halka hizmet bilinciyle bu yola çıktık”

Açılışta konuşan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, MHP’nin Amasra Belediye Başkan Adayı Asım Soydan’ın ilçeyi her anlamda geliştiren bir belediye başkanı olacağını belirterek “Amasra ilçemize hizmet sevdası ile aday olan Belediye Başkan Adayımız Asım Soydan, geçmişin eserlerini koruyan, tarihe değer veren, sanatla, kültürle, sporla ilçemizi sosyalleştiren, bir belediye başkanı olacaktır. Ben ve Aday olan arkadaşlarımızda Hakka hizmet, halka hizmet bilinci ile çıktık yola. Bu yolda bize destek veren, dualarını esirgemeyen ve de gönlü bizimle olan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Soydan: “Duygusallığı bırakmamız gerekiyor”

Amasra Belediye Başkan Adayı Asım Soydan, Amasra’daki termik santral sorununu kesin olarak bitirmek için çaba sarf edeceklerini ve bunun için de siyaset üstü bir çalışma içerisinde olacaklarını belirterek şunları söyledi:

“Böyle bir konuşmayı bundan tam 10 sene önce de yine Sayın Belediye Başkanımız Cemal Akın’la birlikte yapmıştık. 10 yıl öncesinde o kadar güzel bir çalışma yürüttük ki bu çalışmaların sonucunda Rabbim Sayın Cemal Akın’a başkanlığı nasip etti, bize de inşallah 10 sene sonra 31 Mart 2019’de nasip eder. Gerçekten bu 10 senelik süre zarfında bir halkımızdan Milliyetçi Hareket Partili bir Bartın Belediyesi’nin yanında bir de MHP’li Amasra Belediyesi’ni de hayal etmelerini istedik. Aradan geçen 10 yıla rağmen Amasra’nın nasıl ilerleyemediğini hatta ne kadar geriye gittiğini görüyoruz. 10 sene öncesinde ciddi sıkıntısı olan, borçlar içerisindeki bir Bartın Belediyesi’ni ilk 5 yılda düze çıkarıp ikinci 5 yıl içerisinde de artıya geçmesi Başkanı’mızdan tüm kadrosuna kadar herkesin yapmış olduğu çalışmalardan kaynaklanmaktadır. Demek ki bu ciddi borç kapatılabiliyor. Peki Amasra için bizim neler yapmamız gerekiyor? 31 Mart’ta doğru karar vermemiz gerekiyor. Halkımızın tercihine saygı duyuyorum ama Amasra için karar verirken duygusallığı bırakmamız gerekiyor.  Bizim için en önemli sorun termik santraldir. Siz bu sorunu çözmedikten sonra Amasra’nın otopark sorununu çözseniz ne, su sorununu çözseniz ne? Ama inşallah Allah bizlere ve ekibimize bu görevi nasip ederse halkımızla, santral için mücadele eden platformla kol kola gezerek çok daha etkili, siyaset üstü, parti üst yöneticileriyle bu işi kesin bir şekilde bitirmek için çok büyük çaba sarf edeceğiz. Burada her şey yapılıyor ama sonuca varılamıyor. Bu gerçekten bizim için çok önemli bir konu. Bir de şunu söylemek istiyorum; termik santral mücadelesini hiç kimse kendisine mal edemez.

“Halkın içinden bir kadroyla geliyoruz”

Çok güzel bir Belediye Meclisi’miz var. Kadrolarımız Amasra’mızın sorunlarını çözebilecek insanlardır. Halkın içinden gelen bir insan gücüyle geliyoruz. Biz hiçbir zaman particilik yapmadık. Vatanını, milletini, ülkemizin bölünmez bütün bütünlüğünü savunduktan sonra her siyasi partiyle birlikteyiz ve hepsini kucaklıyoruz.”

Doğanel: “Bir kez de Asım Soydan’ı deneyin”

MHP Amasra İlçe Başkanı Bilgehan Doğanel, Amasra halkının 31 Mart’ta Asım Soydan’a oy vermesini isteyerek “Bundan 10 yıl önce Bartın Belediyesi hoparlöründen halka hitap eden ve ‘bir kez de beni deneyin, bana oy verin’ diyen Cemal Akın’ı Bartın halkı bir kez denedi ve bir daha bırakamadı. Bu ümitle Amasra halkının da bir kerecik Asım Soydan’ı denemesini ümit ediyorum.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından seçim bürosu dualar ile açıldı. 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam