SAADET PARTİSİ, BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI TANITTI

Saadet Partisi İl Başkanlığı, Bartın’daki belediye başkan adaylarını tanıttı. Kültür Merkezindeki aday tanıtımına Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman da katılırken Karaduman 31 Mart seçimleriyle ilgili olarak 1 Nisan’da iktidara 1 Nisan şakası yapacaklarını söyledi. Saadet Partisi Bartın Belediye Başkan Adayı Emin Titiz ise kendilerinin sadece bir seçim kampanyası yapıp siyasi mücadele vermediklerini, hakikatin mücadelesini verdiklerini kaydetti.

SAADET PARTİSİ, BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI TANITTI Güncel

“İktidara 1 Nisan şakası yapacağız”

Saadet Partisi İl Başkanlığı, Bartın’daki belediye başkan adaylarını tanıttı. Kültür Merkezindeki aday tanıtımına Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman başta olmak üzere Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, ilçe, belde teşkilatları mensupları, kadın ve gençlik kolları ile vatandaşlar katıldı. Saadet Partisi  tanıtımda Bartın Belediye Başkan Adayı Emin Titiz de dahil olmak üzere Amasra Belediye Başkan Adayı Celal Vakit, Ulus Belediye Başkan Adayı Bayram Taşçı, Kurucaşile Belediye Başkan Adayı Can Güner, Abdipaşa Belediye Başkan Adayı Kemal Dönmez, Kumluca Belediye Başkan Adayı Osman Öner, Kozcağız Belediye Başkan Adayı Birol Eser ve Hasankadı Belediye Başkan Adayı Mehmet Altunbaş’ı da tanıttı.

Yurtbay: “Halkın rızasını kazanmak için bu yola çıktık”

Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay aday tanıtımında Saadet Partisi’nin ülke genelinde tüm illerde, ilçelerde ve beldelerde belediye başkan adayı çıkaran ve seçime ittifaksız tek başına giren tek parti olduğunu söyledi. Yurtbay şöyle konuştu:

“Biz halkın rızasını kazanmak için bu yola çıktık. İnşallah Rabbim de bize bunun mükafatını verecektir. Onlar ne söylerse söylesin biz yolumuzda devam edeceğiz. Türkiye’nin her bir ilinde, ilçesinde ve beldesinde seçime giriyoruz. Onlar yok HDP ile yok CHP ile ittifak yaptığımızı söylesinler ama biz Türkiye’de seçime tek başına giren tek partiyiz. Şuanda tüm partiler ittifak yapıyor ama biz tek başımıza seçime giriyoruz.

“Seçime tek başına giren tek partiyiz”

Bunun için adaylarımızın peşinde canla başla çalışmamız gerekiyor. Sizlerden bunun sözünü, gayretini istiyorum. Türkiye’nin halini görüyorsunuz. Geçtiğimiz dönemde anlattıklarımızı da biliyorsunuz. Biz anlattıktan sonra geçen zamanda söylediklerimizin yüzde 100 doğruluğu meydana çıkıyor. Bir kerede aradan zaman geçmeden bizlerini anlamalarını istiyoruz. Halkımız inşallah bizleri zamanı ve vakti geldiğinde anlayacaktır ama bizimde bunları gür sesle halkımıza bıkmadan usanmadan anlatmamız gerekiyor.

Titiz: “Bu seçimler inşallah hem Bartın hem de Türkiye için hayırlı olacak”

Kendilerinin sadece bir seçim kampanyası yapıp siyasi mücadele vermediklerini, hakikatin mücadelesini verdiklerini kaydeden Saadet Partisi Bartın Belediye Başkan Adayı Emin Titiz de şöyle konuştu:

“Coşkumuzun zirveye çıktığı bu heyecan şöleni inşallah 31 Mart zaferinin ayak sesleri olacak. Ben 36 yaşında bir kardeşiniz olarak Sivas’ta doğdum ama Allah’ıma şükürler olsun ki doğduğumuz yerde değil, doyduğumuz yerde böyle şerefli bir görevi bizlere nasip etti. Ekmeğini yediğim, suyunu içtiğim, samimi dostluklar edindiğim güzel Bartın’ımızın güzel insanlarına hizmet etme fırsatını bizlere bahşeden Rabbime sonsuz şükürler olsun. Yine bizleri bu göreve layık gören teşkilatımızın bütün birimlerine sonsuz şükranlarımı arz ediyorum. İnşallah bu seçimler hem Bartın’ımız için hem de Türkiye’miz için hayırlara vesile olacak.

“Bugün maalesef insanımızın havasını bile söndürdüler”

Türkiye siyasi tarihinde ilk defa kararsız seçmenin bu kadar yoğun olduğu bir dönem yaşıyoruz. Yürüteceğimiz kampanya bütün siyasi partilerin memnuniyetsizlerine dokunacak bir kampanya olacaktır. Türkiye’yi içerisinde bulunduğu ortamdan biz çıkaracağız. Zorlukları kolaylaştıran biz olacağız. Bugün Türkiye’de milletimizin ellerine ayaklarına vurulmuş prangaları güzel sözlerle biz çözeceğiz. Siyasal kampanya milleti seçim havasına sokmak için yapılır. Ama geldiğimiz noktada bugün maalesef insanımızın havasını bile söndürdüler.

“Biz hakikatin mücadelesini veriyoruz”

Biz yeni bir üslup ve yaklaşımımızla milletimizin söndürülen havasını yeniden yerine getirip Allah’ın izniyle Saadet’le buluşturacağız. Seçim çalışmalarımızı yaparken hiçbir siyasi şahsı, adayı ve partiyi hedef almadan sadece kendimizi ifade ederek yapacağız. Bir başkasının kaybetmesi için değil, birilerinin yıkılması, devrilmesi için değil, hep birlikte kazanmak için çalışacağız. Hiçbir zaman şunu unutmayacağız ki biz sadece bir seçim kampanyası yapmıyoruz, bir siyasi mücadele vermiyoruz, aynı zamanda hakikatin mücadelesini veriyoruz. Bu sebeple net, şeffaf herkes için gerçekleri söyleyeceğiz.

“İsrafa ve yolsuzluğa mahal vermeyeceğiz”

Allah’ın izniyle ve aziz milletimizin teveccühüyle görevi devraldığımız zaman dürüst belediyecilik dönemini başlatacağız. Yemeyeceğiz, yedirmeyeceğiz bize emanet edilen kamu malını, yetim malına sahip çıkar gibi koruyacağız. Ne kendimize ne de bir başkasına asla haksız rant sağlamayacağız. İşi ehline vereceğiz, partizanlık yapmayacağız. Yolsuzluğa da asla geçit vermeyeceğiz. İsraf etmeyeceğiz, kaynakları boşa harcamayacağız. İnsanların faydalandığı ve zaten gözleriyle gördüğü belediye hizmetlerini tekrar onlara göstermek ya da onların gözlerine sokmak için kitapçıklar basıp billboardlara reklam vermeyeceğiz. Böyle israfa da mahal vermeyeceğiz.

“1 Nisan’da yeni bir Bartın’a uyanacağız”

Kamu imkanlarının içerisinde tüyü bitmedik yetimin hakkı olduğunu zihnimizden bir dakika çıkarmayacağız. Her konuda adil olacağız. Her zaman şeffaf ve denetlenebilir olacağız. Hizmetlerimizde her işi hızlı, doğru ve estetik yapacağız. Şehrimizin yerel ve kültürel değerlerini koruyup zenginleştireceğiz. Herkesin derdiyle dertlenip halkımızla bütünleşeceğiz. Seçime sadece 41 gün kaldı. Yılmak yok, bıkmak yok, yorulmak yok. Gelecekten ümidi kesip yılgınlığa düşmek yok. Biz bu ülkenin, şehrin yarınları için 31 Mart’a kadar mahalle mahalle, sokak sokak, kapı kapı dolacağız. Herkesi kucaklayan üslubumuzla oy isteyeceğiz. İnşallah 1Nisan sabahı yeni bir güne, yeni bir döneme, yeni bir Bartın’a ve yeni bir Türkiye’ye uyanacağız.”

Karaduman: “İktidara 1 Nisan şakası yapacağız”

Bu seçim sürecini kimseyi küçümsemeden, kimseye hakaret etmeden, küfür etmeden, yalan söylemeden birilerine çamur atmadan geçireceklerini  vurgulayan Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman ise şunları söyledi:

“Bir seçim sürecinin içerisindeyiz. Karalamaların, yalanların, hakaretlerin havada uçtuğu bir dönemi yaşıyoruz. Ama biz Saadet Partisi ve Milli Görüş davasının temsilcileri olarak kimseyi küçümsemeden, kimseye hakaret etmeden, küfür etmeden, yalan söylemeden birilerine çamur atmadan bu 41 günü daha geçireceğiz. Bu 41 günün sonunda da iktidara 31 Mart’ın akabinde 1 Nisan şakası yapmış olacağız. Bizim kimseyle bir husumetimiz yok. Bizim kimseyle bir kavgamız yok. Biz Saadet Partisi olarak istiyoruz ki bu ülkede AK Partilisi de, MHP’lisi de CHP’lisi de, diğer partilere oy veren ve vermeyen 82 milyon vatandaşımız huzur içerisinde yaşasın. 82 milyon vatandaşımız barış içerisinde, adalet içerisinde yaşasın istiyoruz. Bunun için bu çalışmaları yapıyoruz.

“Beka yalanını yine söylüyorlar”                     

Bu çalışmaları yaparken ‘İktidarın yaptığı yolsuzluğu biz yapalım’ diye bu mücadeleyi vermiyoruz. Biz bu yolsuzluklar ortadan kalsın diye bu çalışmayı yapıyoruz. Şimdi bir beka mücadelesi lafı almış başını gidiyor. Ne hazindir ki 3 Kasım 2002 seçimlerinden ve bir önceki 30 Mart 2014 seçimlerinden bu yana vatandaşımızın umudunu satın alıyorlar. Vatandaşlarımızı aldatıyorlar. Anadolu insanını kandırıyorlar ve diyorlar ki “Bize oy vermezseniz bu ülke felakete gidecek.” Hatırlarsanız 30 Mart 2014 seçimlerinde de aynı yalanı söylediler. 7 Haziran ve akabindeki 1 Kasım seçimlerinde de şuanda içerisine girdiğimiz 31 Mart seçimlerinde de aynı yalanı söylüyorlar. Ve diyorlar ki “Şuanda biz bir beka mücadelesi veriyoruz. Eğer bize oy vermezseniz bu ülke felaket olacak.” Tıpkı 7 Haziran, 1 Kasım seçimlerinde, 16 Nisan referandumunda yaptıkları gibi milletimizi bu seçimde de aldatmaya çalışıyorlar.

“Bu sorun AK Parti’nin bekası sorunudur”

Eğer bir beka sorunu varsa, 17 yılın sonunda bu ülkeye bir beka sorunu yaşatıyorsa bu iktidarın aynaya dönüp utanmaktan başka yapacak başka bir şeyi kalmaması lazım. 17 yılın sonunda ekonomiyi bu hale getirdiniz. Dış politikada girdiğiniz, adım attığınız her şeyi batırdınız. Ve ülkenin geleceğiyle ilgili bu 17 yılın sonunda nur topu gibi bir beka sorunu yarattınız. Eğer biz bir sorundan bahsedeceksek bu sorun bu ülkenin bekası değil, bu sorun AK Parti’nin bekası sorunudur. Ve yandaşı olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin bekası sorunudur. Ama biz bu seçimlerde diyoruz ki bizim kimseyle kin gütme ya da kavga etme gibi bir mücadelemiz yok.

“Bu seçimde cumhurbaşkanı değil, belediye başkanlarını seçiyoruz”

Bizim Saadet Partisi olarak bu seçimlerde kimseyi al aşağı etme gibi bir derdimiz yok. Biz bu seçimlerde ortaya koyduğumuz çalışmalarla Anadolu insanına diyoruz ki “Şu iki şey arasında tercihte bulunacaksınız. Ya 17 yıldır çalışıyor ama çalıyor diyen bu anlayışa oy vereceksiniz ya da çalışıyor ama bir kuruşa dahi tamah etmiyor anlayışına sahip çıkacaksınız.” Bu seçim bunun seçimi. Bu seçim ya toprağı ya da betonu seçeceğiniz bir seçim olacaktır. Ve bu seçimin sonunda da kimse bir yerden gitmeyecek. Bu ülkeye zeval gelmeyecek. Bu devletin bekasıyla ilgili bir problem oluşmayacak. Çünkü biz bu seçimde bu ülkeye cumhurbaşkanı değil, illere, ilçelere ve beldelere belediye başkanı seçiyoruz.

“Bizim adaylarımız Ankara’nın değil, Allah’ın selamıyla gidiyor”

 İktidarın adayları esnafları ziyaret ederken cumhurbaşkanının selamıyla gidiyorlar. Ama bizim adaylarımız esnafları ziyaret ederken Allah’ın selamıyla gidiyorlar. Çünkü bizim adaylarımız gücü Ankara’da değil, inancında buluyorlar. Bu işler inançla olur. Siz yukarının selamıyla 17 yılın sonunda illerde bir ucubeden başka bir şey yapamadınız.”

 

 

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam