Başsavcı Aydemir’den öğrencilere hukuk ve adalet dersi

Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan ve ülke genelinde uygulamaya alınan Türkiye'de Adalete Daha İyi Erişim İçin Koruyucu Hukuk Uygulamalarının Geliştirilmesi Projesi kapsamında Bartın’da Hukuk ve Adalet dersleri veriliyor. Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir bu kapsamda öğrencilere ders verdi.

Başsavcı Aydemir’den öğrencilere hukuk ve adalet dersi Güncel

Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan ve ülke genelinde uygulamaya alınan Türkiye'de Adalete Daha İyi Erişim İçin Koruyucu Hukuk Uygulamalarının Geliştirilmesi Projesi kapsamında Bartın’da Hukuk ve Adalet dersleri veriliyor.  Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir yaptığı açıklamada,  “Bugün  çocuklarla bir araya gelmemiz  hukuk ve adalet dersimizle ilgili hem farkındalık hem de çocuklarımızda daha bu yaşta başlayan ve bu süreçte adalet duygusunu önemini değerini kavramak hem bir diğer acıdan ona rol model olmak ahlakı gelecekte onlara neler beklediğini, okumanın önemini, eğitimin önemini sadece kitap okumak veya ders çalışmak aynı zamanda kitap okumakta hayatın önemini çok büyük önem hitap ettiğini bunun yanında yine çocukların ideallerini hayalleri bu hayallerini başarılı olabileceğini bizlerinde onlar gibi olduğu göstermek bunun yanında ayrıca vatan sevgisini bayrak sevgisini millet sevgisini aşılamak çalıştıkları ve azmettikleri zaman başaramayacaklarım iş olmadığını onlara kendi hayatımızdan örnekler vererek anlatmak bunun temelinde hayatların her döneminde adil olmalarını sağlamak adaletli bir yaşam kurmalarını temin etmek bu çocukların ders temelinde amaçladığımız adalet ve hukuka saygısını arttırmak” dedi.

 2019 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte Bartın merkezi İmam Hatip Okulunda 6'ncı, 7'nci ve 8'inci sınıflardaki öğrencilere bu dersin seçmeli olarak verilmeye başlandı. Her gün farklı okulları ziyaret ederek bu derse katılım sağladıklarını ifade eden Başsavcı Aydemir, tüm öğrencilerin derse ilgi gösterdiğini söyledi. Dersin önemine değinen Başsavcı Aydemir, "Okulların açılmasıyla birlikte il genelindeki tüm ortaokullarda bu derse başlandı”  dedi.  Aydemir, öğrencilere hukuk ve adalet dersinin önemi, suç nedir?  Suça sürüklenme nasıl gerçekleşir? Hakim ve savcıların görevleri nelerdir?  konularında öğrencilere  bilgiler verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam