Tunç, Ankara Beypazarı’ndaki Bartınlılarla buluştu

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Ankara’nın Beypazarı ilçesinde AK Parti Beypazarı İlçe Başkanlığı ile Gençlik Kolları tarafından düzenlenen ve Halk Evi'nde gerçekleştirilen toplantıda Beypazarı ve Çayırhan'da yaşayan Bartınlı ve Zonguldaklılarla bir araya geldi.

Tunç,  Ankara Beypazarı’ndaki Bartınlılarla buluştu Güncel

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan’ın da katıldığı programda Milletvekili Tunç, “Doğduğunuz yer Bartın Zonguldak, doyduğunuz yer Ankara Beypazarı Çayırhan doğduğumuz yerleri geçmişimizi unutmayacağız, geçmişimizi gelecek kuşaklara hatırlatacağız, kültürümüzü yaşatacağız, geleneklerimize sahip çıkacağız ama diğer taraftan da doyduğumuz yer olan Beypazarı’na, Çayırhan’a Ankara’ya sahip çıkacağız. Her ikisine de sahip çıkarak en güzelini yapacağız. Sizlerde buraya gelerek Beypazarı’na, Çayırhan’a ve Ankara’ya sahip çıktığınızı gösterdiniz” Dedi.

“Beypazarı AK Belediyecilik ile büyük değişime sahne olmuş”

Milletvekili Tunç, “Toplantıyı düzenleyen arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Sizlerle bizleri bir araya getirdiler. Belediye başkanımızın yaptığı çalışmaları görme fırsatı bulduk. Yapacağı projelerle birlikte Beypazarı’na geçmişte ne yapılmış gelecekte ne yapılacak bunu da görme fırsatı bulduk. Başkanımızın yaptığı hizmetlerle gurur duyduk Beypazarı’na yakışan güzel hizmetler gerçekleştirilmiş. Belediye AK Parti’ye geçtikten sonra Beypazarı gerçekten çok gelişmiş ve büyük değişimlere sahne olmuş. Bu hizmetlerinden dolayı da Belediye başkanımıza çok teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.” Dedi.

“Madencilik dünyanın en zor işlerinden bir tanesi”

Milletvekili Tunç; “Bartın’ımız, Zonguldak’ımız madenci memleketi işçi memleketi, sizlerde birçoğunuz madende termik santralde çalışan kardeşlerimiz abilerimizsiniz. Madencilik dünyanın en zor işlerinden bir tanesidir hatta en zor işidir diyebiliriz. Bende meclisteki çalışmalarda maden araştırma komisyonlarında, soma komisyonunda görev yaptım ve maden ocaklarına defalarca indim. Kendi memleketimizde de madenlere iniyoruz. En zor şartlarda yerin yüzlerce metre altında çoluk çocuğunun rızkı için mücadele eden insanlar bizim memleketimizde yaşıyor ve sizde onların bir parçasısınız, Allah işlerinizde kolaylıklar versin kazasız belasız çalışmalar nasip etsin kazancınız bereketli olsun.” Dedi.

“AK Belediyecilik ile şehirlerimiz hizmet gördü”

31 Mart yerel seçimlerine değinen  Tunç; “Önümüzde 31 Mart yerel seçimleri var. Bu seçimler çok önemli. Bu seçim artık bir yerel seçim olmanın ötesine geçmeye başladı. Belediyelerimiz önemli doğumdan ölüme kadar hayatın her alanında belediye başkanlarımız insana dokunan hizmetleri ile yanımızdalar. Şehrimizi daha yaşanabilir hale getirmek için çalışıyorlar. Bu anlamda da AK Belediyecilik bir markadır. Ak Belediyecilik 1994’te Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP’nin elinden aldığı o yaşanılmaz İstanbul’u yaşanılır hale nasıl getirildiğinin adıdır. Ben o zaman İstanbul’da yaşıyordum 1994 öncesi İstanbul’unda Belediye CHP’DE iken o zaman ismi SHP idi sular akmıyordu. Ayda bir su akardı ve insanlar kuyulardan su çekerek abdest suyu hazırlığı yaparlardı. Havası solunamazdı. Doğalgaz yoktu , Haliçte kokudan nefes almak mümkün değildi. Sokak aralarında çöp dağları oluşmaya başlamıştı. Neden çöp toplayan kardeşlerimizin maaşları ödenmiyor bundan dolayı sendikalar grev yapıyordu. Ümraniye’de çöp dağları patlamış 30 vatandaşımızın cenazelerine günlerce aylarca ulaşılamamıştı.” Dedi.

“Milletimiz Türkiye’nin istikrarına devletimizin bekasına sahip çıktı”

Milletvekili Tunç; “Böyle bir İstanbul’u Recep Tayyip Erdoğan devir aldı ve 4 yıl içerisinde havası solunabilir, musluklardan içilebilir su akan, halici tertemiz yapan, sokakları tertemiz yaparak çöpten çamurdan kurtaran bir AK Belediyeciliği başlattı. O belediyecilik İstanbul’daki başarı Anadolu’ya dalga dalga yayıldı ve Anadolu halkı Türkiye’nin içinde bulunduğu problemlerden de Türkiye’yi Recep Tayyip Erdoğan kurtarır dediler ve 2001 yılında kurduğu AK Parti’yi 15 gibi kısa bir süre sonra 2002 yılında yüzde 34 oy oranı ile tek başına iktidar yaptı. O günden bugüne kadarda kurulan 15 sandıkta da milletimiz tercihini Recep Tayyip Erdoğan’dan yana kullandı. En son MHP ile kurduğumuz ülkemizin bekası devletimizin güvenliği milletimizin huzuru için kurduğumuz Cumhur İttifakına milletimiz yüzde 52 oranında destek vererek Türkiye’nin istikrarına devletimizin bekasına sahip çıktı.” Dedi.

“Ülkemizin kronikleşmiş sorunları AK Parti sayesinde çözüldü”

Ülkemizin kronik sıkıntılarının AK Parti hükümetleri döneminde çözüldüğünü belirten Tunç; “2002 yılından buyana ülkemizin tüm kronik sorunlarını ister özgürlükler olsun ister başörtüsü olsun ister okuyup okuyamama katsayı meselesi olsun ister ekonomik gelişmeler olsun ister eğitim alanında olsun ister sağlık alanında olsun ister ulaşım olsun hangi alanı alırsanız alın her alanda ülkemizi ileri seviyelere getirmeye çalıştık. Her konulan sandıkta da milletimiz bu gelişme ve kalkınma hamlesini bu gelişme ve demokratikleşme hamlesini gördüğü için oylarını arttırarak her sandıkta AK Parti’de ve Recep Tayyip Erdoğan’dan yana kullandı. 2002 seçimlerinde 10 milyon 800 son Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanımızın aldığı oy 26 milyon. Eğer Kılıçdaroğlu’nun söylediği hususlar doğruysa Türkiye kötü yönetiliyorsa, her şey kötüye gidiyorsa bu millet 10 milyon oyun üstüne 16 milyon oyu nasıl koydu? İktidarlar yıpratıcıdır biz geçmişte bunu gördük. Amma 2002 yılından buyana böyle olmadı.” Dedi

“Her geçen gün halkımızın refah ve huzuru artmaya devam ediyo

Milletvekili Tunç; “Sadece sağlık alanını bile kıyasladığımızda geçmişle arasında çok büyük farklar olduğunu görürüz. Geçmişte bir kalp ameliyatı için yurt dışında doktor araştırırken, bugün benim ülkemde bir kalp ameliyatı için bir kuruş ödemeden Türkiye’deki tüm devlet hastaneleri açık hale geldi. Sigortalı memur ayrımı bitti. Sağlık hizmetlerinde herkes eşit ve standardımızda her gün yükseliyor artık aile hekimleri en ücra mahallelere kadar giderek taramalarda bulunuyor. Yaşlılarımız engellilerimiz kim hatırladı? Bu insanlar sadece Kurban ve Ramazan bayramlarında sadaka gelecek yada konu komşu yardım edecek diye bekleyen bazıları ise ölüme terk edilmiş insanlardı. Bu insanları maaşa bağlayan kim? Recep Tayyip Erdoğan.” Dedi.

“Halkın refah ve huzurunu artırmaya devam ediyoruz”

Milletvekili Tunç; “Ankara-Beypazarı-Çayırhan-Nallıhan arasındaki yollar nasıldı? Önceden böyle miydi diye soran Milletvekili Tunç "Önceden bu yollar böyle değildi. Eğer eskisi gibi devam etseydi ne olurdu? Sağlıktaki, sosyal yaşamdaki, refahtaki iyileşme insanlarımızın ömürlerine yansıdı. Dünya Sağlık Örgütü, Türkiye’de yaşayanların ortalama ömürlerini 1972'de 70 olarak belirlemişti. Şimdi ise 79'dur. Her geçen gün halkın refah ve huzurunu artırmaya devam ediyoruz." diye konuştu.

“TTK işçi alımı süreci başladı”

Milletvekili Tunç, Beypazarı ilçesinde Cumhur İttifakı'nın belediye başkan adayı Tuncer Kaplan'ın desteklenmesini isteyerek, "Yapılan sunumda şunu da gördük. Bir il belediyesinin yapamayacağı hizmetleri Beypazarı'na kazandırmış ve kazandırmaya da devam edeceklerdir." Dedi. Bartın’da yapılan yatırımlardan da bahseden Tunç, Cumhuriyet tarihinin en önemli yatırımlarını Bartın'a aktarmaya çalıştıklarını, ikametgahı Bartın, Karabük ve Zonguldak illerinde olanlardan TTK'ye alınacak olan işçinin 1500’nin ilk etabı olan bin işçi alımlarının sürecinin başladığı müjdesini verdi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam