Akdağ: “Bartın’ı ak belediyecilikle tanıştıracağız”

31 Mart seçimleri öncesinde AK Parti İl Başkanlığının düzenlediği Teşkilat Eğitim Toplantısına katılan Erzurum Milletvekili ve Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye’nin ak belediyecilikle 1994’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde tanıştığını ifade ederek Bartın’ın da ak belediyecilikle 31 Mart’ta tanışacağını söyledi. AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz da “İnşallah 31 Mart’ta Bartın’ı AK belediyecilikle tanıştıracağız” diyerek Akdağ’la aynı vurguyu yaparken İl Başkanı Turhan Kalaycı ise Bartın’da 8 belediyenin de 8’ini alacaklarını kaydetti.

Akdağ: “Bartın’ı ak belediyecilikle tanıştıracağız” Güncel

RECEP AKDAĞ’DAN BARTIN’A 31 MART ZİYARETİ 

AK Parti İl Başkanlığının düzenlediği Teşkilat Eğitim Toplantısı Erzurum Milletvekili ve Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın katılımıyla gerçekleşti. Kültür Merkezindeki toplantıya  AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı ve AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz başta olmak üzere, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Merkez İlçe Başkanı Dilek Acar, AK Parti Eski Bartın Milletvekili Asım Kulak, belediye başkan adayları, gençlik ve kadın kolları da dahil teşkilat mensupları katıldı. Toplantının basına açık olan kısmında Türkiye’nin ak belediyecilikle 1994’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde tanıştığını ifade eden Milletvekili Akdağ, Bartın’ın da ak belediyecilikle 31 Mart’ta tanışacağına inandığını söyledi.

Akdağ: “17 senedir milletimizin desteğiyle iktidardayız”

AK Parti’nin  milletin desteğiyle 17 senedir iktidarda olduğunu vurgulayan  Erzurum Milletvekili ve Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ, şöyle konuştu:

Türkiye önemli bir dönemeçten daha selametle dönmek üzere. AK Parti’miz Türkiye’de milletimizin desteğiyle 17 senedir iktidarda. Yine milletimizin desteğiyle birçok badireler atlattı. Sandıktan AK Parti iktidarlarının çıkmasına, referandumlardan milletin kararlarının çıkmasına rağmen maalesef birçok badireler atlatmak zorunda kaldık. Bu 17 sene bize şunu gösterdi. Evet, Türkiye iyi yönetilebilir. Merkezi hükümetin ülkeyi iyi yönetmesi ve güzel işler yapması, belediyecilikte de çok büyük mesafeler kat edilmesi mümkündür.

“31 Mart’ta Bartın da ak belediyecilikle tanışacak”

Türkiye ak belediyecilikle aslında 1994’te Cumhurbaşkanımızın İstanbul’daki belediye başkanlığı döneminde tanıştı. O günlerde Türkiye’de belediyecilik vatandaşın rahatını sağlayan, daha huzur içinde yaşamasını temin eden bir anlayışla gelişti. Çünkü belediyeler vatandaşa bulundukları yerde doğrudan temas eden kuruluştur. Alt yapı, üst yapı, parklar, yollar, hastalara, engellilere, yaşlılara, çocuklara verilen hizmetlerin hepsi için iyi belediyecilik lazım. Türkiye iyi belediyecilikle, gönül belediyeciliğiyle AK Parti’mizle tanıştı. İnanıyorum ki inşallah 31 Mart seçimlerinde Bartın’ımız da AK Parti belediyeciliğiyle tanışacak.

“Bartın’ın yepyeni bir Bartın olduğunu göreceğiz”

Bu güzel ve huzur dolu kentte buna ihtiyaç olduğun da inanıyorum. Özellikle AK Parti belediyeciliğinin Cumhurbaşkanımızın tecrübesiyle, yürütmedeki gücü ve tecrübesiyle de birleştiğinde biz Bartın’ın yepyeni bir Bartın olduğunu göreceğiz. Önümüzde böyle bir 5 sene var. Bunun için biz AK Parti teşkilatları bu meseleyi Bartınlı kardeşlerimize, vatandaşlarımıza en doğru biçimde anlatmak, meselenin bu tarafını gerçekleri onlara en iyi şekilde yansıtmakla mükellefiz. Bizim teşkilatlarımız diğer parti teşkilatlarına benzemez. AK Parti teşkilatlarıyla tamamen kurumsallaşmış bir partidir. Bizim içimizde sen-ben davası olmaz. Biz bir ailenin mensuplarıyız. Bazı partilerde olduğu gibi çekişmeler bizim partimizde olmaz. Bu olmadığı için de senelerdir başarılı oluyoruz. Girdiğimiz her seçimden muvaffakiyetle çıkıyoruz.

Akdağ CHP’ye yüklendi

Birbiriyle didişen bir parti teşkilatının bu millete verebileceği ne olabilir? Neyin davasını güdeceğiz. İlla ben olup da ne olacak. Mesela Cumhuriyet Halk Partisi’nin böyle bir karakteri var. Bunlar alışkanlıklar, kültürler. Her parti belli bir kültürle yoluna devam ediyor. Bizim kültürümüz uzlaşma, herkesi kucaklama, yaratılanı yaradan da ötürü sevme, yaşam biçimlerinin her türlüsüne saygıyla yaklaşma kültürüdür. Biz AK Parti’yi böyle tanıdık, böyle bildik, böyle AK Partili olduk. AK Parti teşkilatları olarak da böyle yolumuza devam edeceğiz.

“Terörü Türkiye’de alt ettik”

Memleketin içinde bulunduğu durumu hepimiz biliyoruz. Terörün sadece belini kırmadık, terörü Türkiye’de  alt ettik. Türkiye bunu Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğiyle alt etmiş durumdadır. Zaman zaman Suriye’deki meseleyle ilgili olarak maalesef AK Parti’mizin, Cumhurbaşkanımızın eleştirildiğine şahit oluyoruz. Sanki orada kendi vatandaşlarını bombalayanlar onlar değil de Türkiye Cumhuriyeti hatalıymış gibi konuşanlar var. Bu büyük bir haksızlık. Cumhurbaşkanımızın kararlılığıyla, çok mükemmel bir organizasyonla Fırat Kalkanı Harekatını yapmasaydık, Afrin Harekatını yapmasaydık, İdlib’te Mümbiç’te Türkiye varlığını göstermeseydi bize Suriye’den büyük bir bela geliyordu.

“Milletimiz ak belediyeciliği seçiyor”      

Bu tamamen ortadan kalkmış değil. Biz PKK’yı Türkiye’de, bu topraklarda alt ettik, yok etme noktasına getirdik. Ama Suriye’de bir ordu kurdular. Biz Afrin’e girerken maalesef buna karşı çıkanlar oldu. Cumhurbaşkanımızın, dirayeti, kararlı duruşu sayesindedir ki bugün biz artık bölgemizde üstüne oyunlar oynanan değil, oynanan oyunları bozan ve mevcut oyunda da rol alan bir ülkeyiz. Birileri bunu anlayamıyor ya da bunu fark edemiyorlar. Bunun için Türkiye mevcut konjonktür içerisinde dış ilişkileri itibariyle bir AK Parti yönetimine, Cumhurbaşkanımızın güçlü yönetimine bugün ihtiyaç duyuyor. Milletimiz bunu gördüğü içindir ki kısa bir süre önce Sayın Cumhurbaşkanımızı yeniden Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanı olarak seçti. Türkiye kendi şehirlerinde, Türk insanı kendi şehirlerinde daha huzurlu ve mutlu yaşamak için de AK Parti belediyeciliğini seçiyor. Ben inanıyorum ki 31 Mart’ta da Bartın’da bu böyle olacaktır.”

Aldatmaz: “31 Mart’ta Bartın’ı AK belediyecilikle tanıştıracağız”

Recep Akdağ gibi Bartın’ın ak belediyecilikle 31 Mart’ta tanışacağını kaydeden  AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz  da “Bugün görev bana verilmeden önce Merkez İlçe Başkanlığı yaptım. Benim o dönemde yaptığım tüm toplantılarda arkadaşlarımdan istediğim sandık denetimleriydi. İnşallah bu seçimde de yaptığımız bu çalışmaların faydasını göreceğimize inanıyorum. Teşkilatlarımız, ilçe yönetimleri, mahalle yönetimleri, sandık yönetimleri bu sistemi gerçekleştirebilirsek bu seçimleri kendimizi çok fazla yormadan alabileceğimize inanıyorum. Zaten seçimi alacağız ama teşkilatlarımızın çalışması lazım. İnşallah 31 Mart’ta Bartın’ı AK belediyecilikle tanıştıracağız” şeklinde konuştu.

Kalaycı: “Bartın’da 8’de 8 yapacağız”

Bartın’da 8 belediyenin de 8’ini alacaklarını belirten AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı ise “31 Mart seçimlerinin ülkemiz, milletimiz, Bartın’ımız ve partimiz açısından hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bizler teşkilat olarak buna hazırız gece gündüz demeden bunun için çalışıyoruz. İnşallah 31 Mart akşamı hepimiz Bartın Cumhuriyet Meydanı’nda 8’de 8 yapmanın gururunu yaşayacağız. Özellikle yüzde 80 oy aldığımız ve belediyesini kaybettiğimiz Kumluca teşkilatımıza da başarılar diliyoruz. Yüzde 80 oy aldığımız bir yerde Belediyeyi kaybetmişiz bu Sayın Cumhurbaşkanımızın kulağına gitse bize ne der bunu bir düşünmek lazım. Tüm teşkilatlarımızla çalışmaya devam ederek inşallah Bartın’da 8’de 8 yapacağız” ifadelerinde bulundu.

Konuşmaların ardından eğitim toplantısı basına kapalı olarak devam etti.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam