Polisten sıkı denetim

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından ilk, orta ve liseler ile üniversite çevresinde yapılan denetimlerde 772 şahıs sorgulandı. 96 okul servisinin de denetlendiği denetimlerde nafaka hükümlerine uymamak, çocuğun cinsel istismarı, manevi ve mali haklara tecavüz, hırsızlık suçlarından aranan ve birinin de ceza evi firarisi olduğu 2 yoklama kaçağı olmak üzere toplam 6 kişi yakalandı.

Polisten sıkı denetim Güncel

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından özellikle çocukların ve gençlerin huzur ve güven ortamının devam etmesi amacıyla ilk, orta ve liseler ile üniversite çevresinde denetimler yapıldı. Üniversite çağındaki çocuk ve gençlerin özellikle başta uyuşturucu maddeler olmak üzere  terör nitelikli oluşumlar ile narkotik ve asayiş suçlarından uzak tutulması ve korunması bununla birlikte eğitim ve öğretimin güvenli bir ortamda sürdürülebilmesi amacıyla yapılan denetimlerde 772 kişi sorgulandı. 22 okul ve çevresinin denetlendiği denetimlerde ayrıca 5 metruk bina,  17 internet kafe ve playstation kafe, 35 kahvehane, 2 iddia ve ganyan bayii, 7 içkili mekan, 6 büfe, 7 kafe,  18 park, bahçe de denetlendi.

96 okul servisi denetlendi

96 okul servisinin de denetlendiği denetimlerde ayrıca  71 diğer araç kontrol edildi. 1 araç sürücüsüne hatalı sollama yapmaktan 235 TL idari para cezası uygulanırken nafaka hükümlerine uymamak,  çocuğun cinsel istismarı, manevi ve mali haklara tecavüz, hırsızlık suçlarından aranan ve birinin de ceza evi firarisi olduğu 2 yoklama kaçağı olmak üzere toplam 6 kişi de yakalandı.

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam