40 önder çiftçi, İzmir Tarım Fuarı’na gitti

Tarım Kredi Kooperatifi tarafından organize edilen ve İl Özel İdaresi Tarım Komisyonu tarafından finansman sağlanan İzmir Tarım Fuarı’na gidecek olan 40 kişilik önder çiftçiler, Bartın Valiliği önünden uğurlandı.

40 önder çiftçi,  İzmir Tarım Fuarı’na gitti Güncel

AK Parti  İl Başkanı Turhan Kalaycı, beraberinde İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun ve AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz ile birlikte Tarım Kredi Kooperatifi tarafından organize edilen ve İl Özel İdaresi Tarım Komisyonu tarafından finansman sağlanan İzmir Tarım Fuarı’na gidecek olan 40 kişilik önder çiftçileri Bartın Valiliği önünden uğurladı. Fuarın hayırlara vesile olması temennisinde bulunan İl Başkanı Kalaycı, çiftçilere iyi yolculuklar diledi.

Dursun: “40 önder çiftçimizi fuara gönderiyoruz”

Uğurlama töreninde ilk olarak değerlendirmelerde bulunan İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun; “İl Özel İdaresi olarak her zaman çiftçilerimizin yanında olmaya çalıştık. AK Parti iktidarı tarıma sadece Bartın’da bir yılda 23 milyon TL destek oluyor. Bizler de yerelde bu çalışmalara destek veriyoruz. Hem tarımsal destekler hem de çiftçilerin dışarıda uygulanan yeni tarım uygulamalarını görebilmelerini sağlıyoruz. Bu akşamda bunun bir örneğini yaşıyoruz. 40 önder çiftçimizi İl Özel İdaremizin katkılarıyla İzmir Tarım Fuarı’na gönderiyoruz. Bartın’da ki tarımın geliştirilebilmesi için bu tür fuarlara katılım önemli. Bu fuarda yeni çalışmaları göreceksiniz. Yolculuğunuzun hayırlı olmasını diliyorum. Tabii sağlık sıhhat içerisinde gidip geldikten sonra Bartın’da yapılacak olan tarımsal çalışmalara katkı sağlamanızı temenni ediyorum” dedi. 

Aldatmaz: “Bartın Limanı tarımsal ürünlerin ihraç limanı olmalı”

Bu tür fuarların büyük önem taşıdığını söyleyen AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz; “Bartın’da tarımın gelişmesi adına yapılan önemli bir faaliyet. İnşallah Bartın’da yeni modern tarımın başlangıcı olur. Bartın’ı tarımsal ürünlerin ihraç edildiği bir liman haline getirmemiz gerekiyor. Burada da Bartın üretmeli. Bartın’ın ürettiğine sahip çıkarak, katma değeri yüksek ürünlerle ihracat yapar duruma geliriz inşallah. Bartın Belediye Başkanlığı görevini halkımız bana verirse Bartın Limanı’nın tarımsal ürünlerin ihraç edildiği bir liman haline getirebilmek için elimden geleni yapacağımın sözünü veriyorum. Ben tekrar düzenlenen etkinliğin hayırlara vesile temenni ediyorum. İyi yolculuklar diliyorum” diye konuştu. 

Kalaycı: “Modern tarımın ilimizde uygulanmasını sağlayacaksınız”

Son olarak değerlendirmelerde bulunan AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı; “Ülkemizde tarımın gelişmesi, ürünlerin ve tarımsal teknolojinin sergilenebilmesi adına tarım fuarları büyük önem taşıyor. Bu tür fuarlar tarım sektöründeki tüm gelişmeleri daha yakından görme ve gözlemleme fırsatı sunuyor. Tabii böylece çiftçiler günden güne daha da bilinçleniyor. Fuarlarda sunulan gerek bitkisel ve hayvansal üretimle ilgili çeşitler, gerekse makineler ziyaretçiler tarafından bilinçli bir şekilde incelenirse mutlaka verimliliğe yansıması olacaktır. Sizlerde tarım sektöründeki son teknolojileri ve yeni uygulamaları bu fuarda görüp, ilimizde uygulanmasını sağlayacaksınız. İnşallah modern tarımın ilimizde uygulanmasını sağlayacaksınız. Bu amaçla düzenlenen etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tabii hükümetimizin bu tür destekleri çok önemli. İnşallah bu destekler önümüzdeki dönemde de artarak devam edecektir. Fuarın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. İyi yolculuklar diliyorum” ifadelerinde bulundu.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam