SAADET PARTİSİ SEÇİM MANİFESTOSUNU AÇIKLADI

Saadet Partisi İl Başkanlığı 31 Mart yerel seçimlerinde seçim manifestosunu açıkladı. Saadet Partisi Bartın Belediye Başkan Adayı Emin Titiz, cepsiz ceketi giydiği gibi 31 Mart’ta da Belediye Başkanlığı görevini devralarak Bartın’a hizmet edeceklerini söyledi. Titiz, “Biz yeni dil, üslup ve yaklaşımımızla milletimizin söndürülen havasını yerine getirip Saadet’le buluşturacağız” dedi.

SAADET PARTİSİ SEÇİM MANİFESTOSUNU AÇIKLADI Güncel

Saadet Partisi Bartın İl Başkanlığı, 31 Mart yerel seçimlerindeki seçim manifestosunu açıkladı. Parti binasındaki basın toplantısında  Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, Saadet Partisi Bartın Belediye Başkan Adayı Emin Titiz, Sadet Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanı Sedat Yolcu, teşkilat üyeleri ve basın mensupları katıldı. Programda Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay tarafından Belediye Başkan Adayı Emin Titiz’e Saadet Partisi’nin seçim kampanyası olan cepsiz ceket giydirildi.

Yurtbay: “Ekonominin çöktüğü bir dönemdeyiz”

Ülkede artık bir değişimin gerekli olduğunu ifade eden Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, “Ülkede değişimin şart olduğu bir dönemde seçimlere gidiyoruz. Hepinizin malumudur 16 yıldır ülkede tek başına iktidar olan, bir şey yapıp da yapmasına engel olacak hiç bir kanunun olmadığı bir süreçte bugün ekonominin çöktüğü, ahlakın dibe vurduğu, eğitimin yerlerde süründüğü ve sayamayacağımız kadar eksilerin şu anda yaşandığı bir dönemdeyiz. Bir değişim şart. İnşallah bu değişimi Saadet Partisi belediyeciliği ile başlatıp tekrar 96 ruhuna geri döneceğiz. Sayın Cumhurbaşkanı 94 ruhu diyor ama 94 ruhu bizimdir. Onlar biliyorsunuz gömleği çıkarttılar ve bu duruma geldiler. İnşallah tekrar 96 ruhuna dönüp kaldığımız yerden başlayacağız. Değerli halkımızın desteği ile Bartın’da çok güzel şeyler yapacağız. Bartın’da belediyeciliği tekrar yazacağız. Herkesin açıkladığı uçuk projelerle değil çok daha iyi projelerle geleceğiz. ‘Dürüst olmak gerekirse’ sloganıyla seçim startımızı veriyoruz” dedi.

Titiz: “31 Mart’ta bu şerefli görevi omuzlayacağız”

Cepsiz ceketi giydiği gibi  31Mart’ta da Belediye Başkanlığı görevini devralarak Bartın’a hizmet edeceklerini ifade eden Saadet Partisi Bartın Belediye Başkan Adayı Emin Titiz, diğer adaylara da başarılar dileyerek “Uzun süren istişareler sonucunda teşkilatımız teveccüh gösterdi ve Saadet Partisi Bartın Belediye Başkanlığı Adaylığı görevi şahsıma tevdi edildi. Bu vesileyle tüm teşkilat mensuplarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah 31 Mart’ta da Bartınlı hemşerilerimiz bir teveccüh gösterecekler ve Bartın’ın şehr-i emini olarak bu şerefli görevi omuzlayacağız. Nasıl ki bu ceketimizi giydiysek o gün de bu görevi devralıp Bartın’ımıza hizmet etme şerefine ulaşacağız. Bizimle birlikte bu hizmet yarışında yol alacak olan diğer adaylara da saygılarımızı iletiyorum ve Bartın’ın hayrına olacak bütün çalışmalarında da başarılar diliyorum.” dedi.

“Milletimize umut olacağız”

Türkiye’nin ekonomik bir buhranın içerisinde olduğunu ve halkın artık umudunu kaybettiğini söyleyen Titiz, seçim kampanyalarıyla millete umut olacaklarını belirterek “Malumunuz yerel seçim sürecini hep birlikte yaşıyoruz ama genel manada da Türkiye büyük bir tufanın ve buhranın içinde. Şunu gözlemliyoruz ki insanımız mutsuz, düşünceli ve stresli, kiminle bir araya gelsek ciddin anlamda bir gelecek kaygısı taşıyor. Bunun birçok sebebi var ama ekonomik sebepler bunun en başında geliyor. Burada bir takım istatistiki rakamlar verecek veya siyasi bir üslupla konuşmak istemiyorum. Hepimizin bunu yaşıyoruz ve iliklerimize kadar da bunu hissediyoruz. Çarşıya çıksak bir vatandaşımızla ya da esnafımızla bir sohbet etsek durumu özetleyecek öyle şeyler çıkıyor ki ekonomistler de durumu şekilde özetleyemez. İnsanımız bu ekonomik sıkıntıları yaşıyor, bu buhranı biliyoruz ama bu ülkeyi yönetenler de tavır ve davranışlarıyla, bazı açıklamalarıyla bu durumu görmezden geliyorlar. Ülkeyi yönetenler başka bir ruh hali yaşıyor, vatandaşlarımız başka bir ruh hali yaşıyor. Yani acısını vatandaş çekiyor. Öyle bir duruma geldik ki en büyük hazinemiz olan umudumuzu da artık kaybetmek üzereyiz. Ama bizler seçim kampanyamızla milletimize umut olacağız inşallah.” diye konuştu.

“Zincirleri biz sökeceğiz”

Türk siyasi tarihinde ilk defa bu kadar karasız seçmenin bulunduğuna dikkat çeken Başkan Adayı Titiz, hiçbir partiyi, adayı hedef göstermeden kendilerini ifade ederek seçim çalışmalarını gerçekleştireceklerinin altını çizdi. Titiz, başkasının kaybetmesi, birilerinin yıkılması, devrilmesi için değil hep beraber kazanmak için gayret göstereceklerini de işaret ederek şunları söyledi:

“Türkiye siyasi tarihinde ilk defa kararsız seçmenin bu kadar fazla olduğu bir dönemi yaşıyoruz. Yürüttüğümüz kampanya bütün siyasi partilerin memnuniyetsizlerine dokunacak bir kampanya olacaktır. Türkiye’yi içerisinde bulunduğu bunalım ortamından biz çıkaracağız. Gerginlik değil tebessüm dağıtacağız. Zorlukları kolaylaştıran olacağız. Bugün Türkiye’de milletimizin ellerine ayaklarına vurulmuş prangaları, zincirleri biz sökeceğiz. Siyasal kampanyalar milletimizi seçim havasına sokmak için yapılır ama geldiğimiz nokta gösteriyor ki milletimizin havasını bile söndürdüler. Biz yeni dil, üslup ve yaklaşımımızla milletimizin söndürülen havasını yerine getirip Saadet’le buluşturacağız.

“Kendimizi ifade ederek çalışacağız”

Birileri gönül belediyeciliğinden bahsediyor, gönül belediyeciliğine vurgu yapıyor. Bir gönlümüz kaldı kaptırmadığımız Allah’ın izniyle onu da kaptırmayacağız. Seçim çalışmalarında hiçbir partiyi, adayı hedef göstermeden kendimizi ifade ederek bu çalışmaları gerçekleştireceğiz. Biz başkasının kaybetmesi, birilerinin yıkılması, devrilmesi için değil hep beraber kazanmak için gayret göstereceğiz. Biz burada sadece seçim propagandası yapmıyoruz, aynı zamanda bir hakikat mücadelesi veriyoruz. Dolayısıyla net, şeffaf ve herkes için gerçekleri söyleyeceğiz.

“Proje ve vaatlerimizi hazırladık”

31 Mart seçimleri inşallah hayırlara vesile olacak. Vaatlerimiz ve projelerimiz  noktasında önümüzdeki günlerde bir basın açıklaması yapacağız. Bartın halkının sorunları, beklentileri ve bunları çözebilecek proje ve vaatlerimizi hazırladık. Uçan kaçan projeler değil, ayakları yere basan, israfı ortadan kaldıran, halkımızın bizzat hayatına dokunan onların bizzat yaşamış oldukları sıkıntıları ortadan kaldıracak projelerle geliyoruz.”

İşte 12 maddelik seçim manifestosu!

Görevi devraldıklarında “Dürüst Belediyecilik” anlayışıyla çalışacaklarını belirten Saadet Partisi Bartın Belediye Başkan Adayı Titiz, 12 maddelik seçim manifestosunu açıklayarak da şunları söyledi:

 

“*Planlı ve programlı olacağız. Vatandaşlarımıza sunacağımız hizmetlerin vaktinde, eksiksiz ve ihtiyaçlara göre aynı zamanda sistematik bir şekilde yerine getirilmesini sağlayacağız.

 

*İşi ehline vereceğiz. Akrabalık bağım olmadığı için işe alınmadım cümlesi tarihe karışacak. İşin gerektirdiği niteliğin dışında hiç bir ayrım gözetmeyeceğiz.

 

*Yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceğiz. En çok yaşadığımız, iliklerimize kadar hissettiğimiz bir mevzu bu. Kaynaklar vatandaşın huzurunu ve refahını artırmaya yönelik kullanılacak, ihaleler kayırmacılık yapılarak yandaşlara dağıtılmayacak.

 

*Gösteriş, lüks ve şatafattan uzak duracağız. Bize emanet edilen mali imkanlara ve mülke yetim malına sahip çıkar gibi sahip çıkacağız. Herhangi bir devlet dairesinde kullanılan bir kağıda dahi hepimizin hakkı ve emeli olduğu anlayışıyla milletin alın terine sahip çıkacağız.

 

*Hizmette ve atamada partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız. Aynı güneşi, havayı, suyu ve toprağı paylaştığımız insanlar ile barış içerisinde kardeşçe yaşamak arzusunda olduğumuzu bir kez daha belirtiyorum.

 

*Kapımız her zaman ve herkese açık olacak. Kapalı kapılar ardında vatandaştan uzak sözde vatandaş için çalışan   anlayışı ortadan kaldıracağız.

 

*Her hizmette halkın kültür değerlerini göz önüne alarak yerel ve kültürel değerleri koruyup zenginleştireceğiz.

 

* Hizmetlerimizi her işte hızlı, doğru ve estetik bir biçimde yapacağız. Ulaşımdan altyapıya, temizlikten kaldırım yenilemeye kadar bütün hizmetler tekrardan gözden geçirilecek. Şehrin öncelikli ihtiyacına göre planlanacak. Şehrimizin ruhuna aykırı hizmetlere ve yapılaşmaya karşı önlemlerimizi alacağız.

 

*Hesap verebilir ve şeffaf olacağız. Özellikle cepsiz ceketi en çok ifade eden madde bu.

 

*İmar uygulamalarında hiç kimseye haksız rant sağlamayacağız. Şehir planlaması sonucu ortaya çıkan rant sebepsiz zenginleşmeye yol açmayacak.

 

*Her konuda adil olacağız. Adalet anlayışımız kendimiz için istediklerimizi halkımız için de istemek, kendimiz için istemediklerimizi halkımız için de istememek noktasında olacak.

 

*Herkesin derdiyle dertleneceğiz. Halkımız ile bütünleşeceğiz. Vatandaşımızın ne derdi olursa olsun bu bizim görevimiz değil demeden dinleyeceğiz ve çözüm üretmek için gayret göstereceğiz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam