Tunç, Japonya Resmi Kalkınma Yardımı (ODA) hibe programı imza töreninde

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Türkiye-Japonya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Yılmaz Tunç, Japonya Büyükelçisi Sayın Akio Miyajima’nın davetlisi olarak Japonya Resmî Kalkınma Yardımı (ODA) kapsamında ülkemizdeki yerel projelere hibe programı toplu imza törenine katıldı.

Tunç, Japonya Resmi Kalkınma Yardımı (ODA) hibe programı imza töreninde Güncel

Tunç, “Dostluk bağlarımız tarihidir”

Japonya Resmi Kalkınma Yardımı (ODA) tarafından Türkiye'de 2019 yılında gerçekleştirilmek üzere 200 başvuru arasından kabul gören 8 proje için düzenlenen ve Ankara'daki Japonya Büyükelçiliği resmi konutunda gerçekleşen törene katılan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç desteklenen projelerin Türkiye ile Japonya arasında dostluk bağlarını güçlendirdiğini ifade ederek, "Dostluk bağlarımız tarihidir, Japonya Asya Pasifik'teki stratejik ortağımız. Japonya ile ilişkilerimize çok önem veriyoruz." ifadelerini kullandı.

Milletvekili Tunç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu yıl Japon İmparatorunun tahta çıkış merasimi ve G-20 zirvesi sebebiyle iki kez bu ülkeye gideceğini de kaydederek “Sayın Miyajima’nın şahsında Japonya hükümetine teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam