Bankoğlu: “Sabreden ve her şeyden kısan halkımızdır”

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu yaptığı açıklamada, yaklaşık 200 bin kişilik Bartın nüfusunun yarıdan az fazlasını kadınlardan oluştuğunu belirtti. “Halen beldemiz olan Kozcağız’ın nüfusu güzel Amasra’mızdan bile fazladır. Kozcağız’ın ilçe olması gerektiğini, bunu hak ettiğini biliyoruz ve CHP olarak bunun için canla başla çalışacağımızın sözünü bir kez daha veriyorum” diyen Bankoğlu, kadınların artık kendisini düşünen bir belediyeciliği istediğini belirtti.

Bankoğlu: “Sabreden ve her şeyden kısan halkımızdır” Güncel

“Belediyecilik kent sevgimizin temelini oluşturur” diyen Bankoğlu “Bir kenti sevmek, o kentin size sunduklarıyla ilgilidir. Kadınlar evin dışında çalışsın çalışmasın, evi çekip çevirmek için saçını süpürge eder. En iyisini, en ucuzunu arar. Kendinden başka tüm aile fertlerinin isteklerini yerine getirmek için çanını dişine takar. Ama AKP hükümeti 17 yılda kadınlarımıza adeta sihirbazlık becerisi kazandırdı. Yoktan var etmeyi, kısılmayacak yerden kısmayı öğretti. Çocuklara aç yatmayı, gofrete bile hasret kalmayı öğretti” şeklinde konuştu.

“Yurttaş artık daha da açtır, daha da açıktır”

Yanlış para politikalarından dolayı dövizin başını alıp gittiğini söyleyen Bankoğlu, “2002 yılından bu yana hane başına tüketim harcamaları nasıl olmuş diye baktığımızda; gıda harcamaları, gelirimizin yüzde 27’si iken şimdi yüzde 20’si bile değil. Giyim harcamalarına ayrılan yüzde 6,3’lük oran yüzde 5’e, ulaştırma giderleri yüzde 8,7’den yüzde 18,7’ye çıkmış. Yurttaşlarımız mutfaktan, giyimden, ev eşyalarından kısıp ulaşıma aktarmışlar. Çünkü yanlış para politikaları, paranın üretime değil betona gömülmesi sonucu döviz aldı başını gidiyor. Tarımın ve çiftçinin eziyet gördüğü, dünyanın en pahalı mazotunu kullandığı bir ülkede soğan 8 lira da olur,  10 lira da. Yapmamak için zorla tuttukları tüm zamları 1 Nisan günü görmeye başlayacağız. Gerçekleri saklamak artık imkansızdır. Devletin göz bebeği şeker fabrikalarından ordumuzun hayati öneme sahip palet fabrikasına kadar her şey satılmıştır. Hesapsız kitapsız, yandaşa destek vaatlerle köprülere yollara bizlerin vergileri ile kefil olunmuştur. Yurttaş artık daha da açtır, daha da açıktır” açıklamasında bulundu.

“Zillet tabirini parti olarak kınıyoruz”

Kendinden olmayanı ötekileştiren, hizmet etmenin koşulunu tehditle oya bağlayan, çirkin ifadelerle kendi yurttaşına “zillet” diyen bir saygısızlığı parti olarak kınadıklarını ve reddettiklerini belirten Bankoğlu “Bakınız, kentimizin yaklaşık yüzde 40’ı genç nüfusa sahiptir. Yurttaşlarımız tercih yaparken bugünlerini düşündüğü gibi çocuklarının ve torunlarının da yaşayacağı bir Bartın için karar verdiklerini hatırlamaları gerekmektedir. Torunu parka gitsin, çocuğunu kreşe bıraksın, ekonomik geleceği desteklensin isteyenler betona yatırım yapmaya hevesli, yandaşı palazlandırmaya yeminli, toprağını suyunu zehirlemeye and içmiş bir düşünceye artık itibar etmeyecektir. Ülkenin değil kendi geleceğini düşünen zihniyete devam demek; betona boğulmuş, doğasını, sağlığını, toprağını kaybetmiş nesillere razı olmaktır” dedi.

“Kendimiz için değil kentimiz için geliyoruz”

Temiz ve şeffaf hizmete aç bir toplum oluşturulduğunu belirten Bankoğlu “CHP belediyeciliğinin yurttaşları için çalışan, şeffaflığı ile icraatlarının hesabını verecek temiz belediyecilik anlayışını ve kent halkının yaşam kalitesini artırmaya yönelik, üretimi destekleyecek projeleri ile Bartın’a nefes aldıracağını söyledi. Bankoğlu bir kez daha  “Kendimiz için değil kentimiz için geliyoruz” dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam