TTK’ya işçi alımı şartları belli oldu!

Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) alınacak işçi için şartlar belli oldu. TTK tarafından yapılan işçi alım inanında Kuruma Zonguldak’tan 700, Bartın’dan 200 ve Karabük’ten de 100 olmak üzere toplam 1000 yeraltı pano-ayak üretim işçisi alınacağı duyuruldu. İşte adaylarda aranılacak şartlar!

TTK’ya işçi alımı şartları belli oldu! Güncel

Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) alınacak işçi için şartlar belli oldu. TTK tarafından yapılan işçi alım inanında Kuruma Zonguldak’tan 700, Bartın’dan 200 ve Karabük’ten de 100 olmak üzere toplam 1000 yeraltı pano-ayak üretim işçisi alınacağı duyuruldu.  Duyuruda “Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü ve bağlı işyerlerinin yeraltı işyerlerinde 4857 Sayılı İş Kanununa tabi daimi işçi statüsünde pano-ayak üretim işçiliği sanatında çalıştırılmak üzere 9 Ağustos 2009 tarih ve 27314 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre Zonguldak, Bartın ve Karabük İş Kurumu vasıtasıyla başvuranlar arasından Noter tarafından yapılacak olan kura çekimiyle tespit edilmek suretiyle aşağıdaki şartlara haiz olan Zonguldak ilinden 700, Bartın ilinden 200 ve Karabük ilinden 100 olmak üzere toplam 1000 yeraltı “Pano-ayak üretim işçisi” alınacaktır” denildi.

İşte adaylarda aranacak şartlar!

TTK  başvuracak adaylarda aranılacak şartları ise şu şekilde açıkladı:

“- İlan tarihi itibari ile 18 yaşını tamamlamış olmak,

- En az İlkokul mezunu olmak,

- İlan tarihi itibari ile 32 yaşından gün almamış olmak,

- Askerlikle ilişiği olmamak,

- Zonguldak, Bartın veya Karabük illerinde ikamet ediyor olmak,

Başvuranlar arasından işe girmeye hak kazanacak adayları tespit etmek amacıyla;

Zonguldak 700 işçi alımı için; 02-03 Mart 2019 tarihlerinde, Zonguldak Site (Bahçelievler) kapalı Spor salonunda,

Amasra/Bartın 200 işçi alımı için; 02-03 Mart 2019 tarihlerinde, Amasra Müessese Müdürlüğü sinema salonunda,

Karabük 100 işçi alımı için; 02-03 Mart 2019 tarihlerinde, Karabük Nikah salonunda, saat 09.00’da başlamak üzere Noter tarafından kura çekimi yapılacaktır.

Kura çekimi sonucunda işe girmeye hak kazanan adaylar; Kurumumuzca sevk edilecekleri tam teşekkülü hastaneler tarafından, 20.06.2012 tarih ve 6331 sayılı “İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu” kurallarına uygun olarak hazırlanan TTK Beden Gücü Yönergesinin hükümlerine göre yapılacak olan sağlık muayeneleri sonucunda alacakları “Yeraltında pano-ayak üretim işçiliği sanatında çalışır” kararlı sağlık raporlarına müteakip işe başlatılacaklardır.

Zonguldak, Bartın ve Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce, 12.02.2019 tarihinde başlayacak olan 5 günlük işçi alım ilanı süresi içinde, şartlara haiz olan adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adrese göre Zonguldak, Bartın veya Karabük İş Kurumu İl Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.”

Tunç: “Halkımıza ve TTK’ya hayırlı olsun”

TTK’nın işçi alım ilanını sosyal medya hesabından paylaşan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “Zonguldak, Bartın ve Karabük’te yaşayan bölge halkımıza ve Türkiye Taşkömürü Kurumu’na hayırlı uğurlu olsun. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez’e ve TTK Yönetimine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam