Kirazlar yenilenen yüzüyle yine tek adres olacak

Amasra’da yeşille mavinin buluşma noktası olan ve doğa içerisinde kaliteli ve huzurlu tatilin adresi Amasra Kirazlar Otel, yenilenen yüzüyle yine tatilcilerin Amasra’daki gözdesi olacak. Bu yaz sezonundan itibaren birçok projeyi kademeli olarak hayata geçirmeye hazırlanan Kirazlar Otel, doğanın huzuruyla lüks ve kaliteli hizmeti buluşturuyor. Bu yaz sezonuna kadar tam kapsamlı at çiftliğini faaliyete geçirecek olan Kirazlar, kedine ait bahçesi bulunan süit odalar, tamamen ağaçtan doğal kütük evler, bin 500 kişilik eğlence merkezi, atv parkuru ve orman içinde yürüyüş yolları gibi birçok yatırımı hayata geçirip Amasra’nın ve bölgenin konaklamada incisi olmayı hedefliyor.

Kirazlar yenilenen yüzüyle yine tek adres olacak Güncel

Amasra’da yeşille mavinin buluşma noktası olan ve doğa içerisinde kaliteli ve huzurlu tatilin adresi Amasra Kirazlar Otel, yenilenen yüzüyle yine tatilcilerin Amasra’daki gözdesi olacak. Bu yaz sezonundan itibaren birçok projeyi kademeli olarak hayata geçirmeye hazırlanan Kirazlar Otel, doğanın huzuruyla lüks ve kaliteli hizmeti buluşturuyor. Bu yaz sezonuna kadar tam kapsamlı at çiftliğini faaliyete geçirecek olan Kirazlar, kedine ait bahçesi bulunan süit odalar, tamamen ağaçtan doğal kütük evler, bin 500 kişilik eğlence merkezi, atv parkuru ve orman içinde yürüyüş yolları ve turizm ile ekonomideki gelişmelere göre 50 odalı ek konaklama tesisini hayata geçirmeyi planlıyor.  Kirazlar Otel’in sahibi Raşit Kiraz’ın torunu Raşit Kiraz, yapılacak yatırımları anlatırken 2018 yılında turizmde en çok tercih edilen Kirazlar Otel’in bu yatırımlar tamamen hayata geçtiğinde bölgede ve ülke genelinde lüksle otantik yaşamı buluşturan ender yerlerden olacağını söyledi.

Bin 500 kişilik eğlence merkezi

Kirazlar Oteli bu yaz sezonu başta olmak üzere önümüzdeki sezonlar için daha mükemmel hale getirecek projelerle geldiklerini ifade eden torun Raşit Kiraz projeleri şu şekilde anlattı:

“Bu tesisi daha mükemmel hale getirecek yeni projelerle bu yaz sezonuna ve önümüzdeki sezonlara hazırlanıyoruz. Havuzun yanında bin 500 kişilik bir eğlence merkezi yapmayı düşünüyoruz. Aynı zamanda bu merkez kışın düğün salonu olarak da kullanılabilecek. Bu eğlence merkezi hayata geçtiğinde Bartın’da ve Amasra’da bu büyüklükte olan tek eğlence merkezi olacak. Kapasitenin büyük olması dolayısıyla özellikle yılbaşı akşamları ünlü sanatçılara da burada yer verebileceğiz. Bu projeyi 2024 yılına kadar tamamlamayı planlıyoruz.

Tam kapasiteli at çiftliği bu sezona hazır olacak

Bunun dışında tam kapasiteli bir at çiftliği yapacağız. At çiftliğini bu yaz faaliyete geçiriyoruz.  Tam kapasiteli at çiftliği derken bu at çiftliğinin içinde restauranttı da olacak. Hatta mantıcı, gözlemi gibi satış noktalarımızda olacak. Aynı zamanda otelimizin lobisini komple büyütmeyi planlıyoruz. 2023 yılına kadar bir bütün halinde devasa bir lobi yapmayı planlıyoruz.

Doğal kütük evler,  atv parkuru ve yürüyüş yolu

Kapasiteyi arttıran yeni odalar yapıyoruz. Bu odalar betondan değil tamamen doğal kütük evler şeklinde olacak. Atv parkuru gibi ormanın içerisinde yürüyüş alanları oluşturuyoruz. Kirazlar olarak büyük bir krizden sonra yeniden Bartın’ın önde gelen otelleri arasına girdik. Eski kötü günleri geride bıraktık ve artık ileriye, yenilenmeye ve büyümeye doğru gidiyoruz. Kış olmasına rağmen sezonu iyi geçirdik. Amasra’da 2018 yılında turizmde en çok iş yapan tesis olduk.

Bahçeli süit odalar

Büyükşehirler başta olmak üzere tanıtımlarımıza çok önem veriyoruz. Şehir şehir geziyoruz. Bunun dışında müşterilerimizin bahçeli kendilerine ait özel odaları olacak. Bu odaların şuanda kurulumunu yaptık. Bu odalar 5 tane ve her biri kendi bahçesi olan süit oda. Bu odalar tamamen ağaçtan yapılmış, konforlu odalar. Bizim normal kapasitemiz 146 oda şeklindeydi. Şuanda ise 156 odalı bir kapasiteye sahibiz.

10 yıllık proje 50 odalı ek konaklama tesisi

Kapasiteyi arttırmaya yönelik 50 odalık ek bir konaklama tesisi daha inşa etmeyi düşünüyoruz. Ama bu proje için ülkemizin ve turizm sektörünün ekonomik koşullarını göz önünde bulundurarak beklemedeyiz. İlk önce bu koşulları görmek istiyoruz. Bu 50 odalı konaklama tesisini havuzumuzun yanına inşa etmeyi düşünüyoruz. Tabi proje 10 yıllık bir proje şuanda da kesinlik kazanmadı.

Lüksle doğal yaşamın buluşma adresi

Biz doğa içerisinde yeşilin ve mavinin her tonunun hissedilebileceği özel bir tesisiz. Bartın’da bu anlamda hatta tekiz. Ankara’dan İstanbul’dan gelen turistler bu şekilde doğayla iç içe bir tesis bulmakta zorlanıyoruz. Buraya geldiklerinde ise misafirlerimiz bu durumdan çok etkileniyorlar. Mesela garsonlarımıza menemen istediklerini söylüyorlar. Garsonlarımız da misafirlerimize seradan domatesini, biberini, soğanını toplayabileceğini, kümesten de yumurtasını alabileceğini ve mutfağa bırakıp yapabileceğimizi söylüyor.

Bölgedeki sayılı otellerden biri

İnsanlar ilk başta şaşırıyoruz ama bu şekilde doğal hayatı yaşayıp aslında kendi menemenlerini organik ürünlerle mutfağa teslime ediyorlar. Doğayı bu şekilde yaşayabiliyorlar. Aslında biz burada lüks, kaliteli ve güvenli hizmetle köy hayatını birleştirmiş olduk. Herkes aslında Kirazlar’da istediği hizmeti alabiliyor. Bundan yıllar önce insanlar lük oteller arıyordu ancak şimdi insanların çoğu şehir hayatında yaşadığı için otantik yerler arıyorlar. Biz de hem bölgemizdeki hem de Türkiye’deki sayılı otantik yerlerden biriyiz. Bu şekilde hem Bartın’da, hem bölgemize hem de ülkemize hizmet etmeye devam ediyoruz.”

Projeleri bu şekilde anlatan Raşit Kiraz, daha sonra gazetecilere yeni yatırımların yapılacağı yerleri, tamamlanmak üzere olan bahçeli süit odaları ve oteldeki diğer odalarla alanları gezdirdi.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam