CHP, Amasra’da adayını tanıttı

31 Mart yerel seçimlerine Amasra’da Recai Çakır’la yola çıkan CHP, Amasra Belediye Başkan Adayı Recai Çakır’ı hem partililere hem de vatandaşlara tanıttı. Aday tanıtım toplantısında Çakır’ın bir öğretmen olduğunu ifade eden CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, çocukların emanet edildiği Çakır’a gönül rahatlığıyla Amasra’nın da emanet edilebileceğini söyledi. Amasra Belediye Başkanlığını kazanacaklarını belirten Çakır ise Amasra’da ranttan değil, halktan yana dönüşüm gerçekleştireceklerini kaydetti. İl Başkanın Karakaş da toplantıda kısa bir süre önce istifa eden Amasra İlçe Örgütün yerine Seyhan Bilgin başkanlığında yeni ilçe örgütünün oluşturulduğunu açıkladı.

CHP, Amasra’da adayını tanıttı Güncel

31 Mart yerel seçimlerine Amasra’da Recai Çakır’la yola çıkan CHP, Amasra Belediye Başkan Adayı Recai Çakır’ı hem partililere hem de vatandaşlara tanıttı. CHP Amasra İlçe Teşkilatı binasında yapılan aday tanıtım toplantısına CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu ve CHP Amasra Belediye Başkan Adayı Recai Çakır başta olmak üzere  İl Başkanı Selim Karakaş, CHP Bartın Belediye Başkan Adayı Mehmet Arslan, CHP Ulus Belediye Başkan Adayı Çetin Selçuk Arslan, CHP Kozcağız Belediye Başkan Adayı Meliha Okutay katıldı. Vatandaşların ve partililerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda CHP İl Başkanı Selim Karakaş kısa bir süre önce istifa eden Amasra İlçe Örgütün yerine Seyhan Bilgin başkanlığında yeni ilçe örgütünün oluşturulduğunu açıkladı.

CHP, yeni ilçe örgütünü oluşturdu

CHP Amasra İlçe Başkanlığına Seyhan Bilgin’in getirildiğini ifade eden Selim Karakaş, 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili olarak şöyle konuştu:

“Hepinizin bildiği gibi kısa bir süre önce 24 Ocak’ta Amasra İlçe Örgütümüz istifa etmişti. Bunun üstüne yeni ilçe örgütümüzü oluşturduk. Amasra İlçe Başkanımız Sayın Seyhan Bilgin başkanlığında yeni bir Amasra örgütü oluşmuş durumda. Amasra’da aday adayları sürecinde çok değerli 5 tane belediye başkan aday adayımız vardı. Yapılan çalışmalar neticesinde bundan 1 hafta önce Parti Meclisimizde Amasra Belediye Başkan Adayımız açıklandı.

Karakaş: “Amasra’yı kazanmamız gerekiyor”

Ülkemiz gerçekten zorlu bir süreçten geçiyor. Cumhur İttifakı dediğimiz AKP ve MHP’den oluşan ittifak memleketimizi kutuplaştırma yolunda hareketlerine devam etmektedir. Bu durumunda bizim hep birlikte el ele gönül gönüle mücadele etmesi gerekiyor. Hiçbirimizin birbirine küsmeye hakkı yok ve birbirine darılmaya zamanı yok. Biran önce bu kırgınlıkları, dargınlıkları, küskünlükleri bir tarafa bırakıp Atatürk ilkeleri etrafında bütünleşen demokrasiye inanan, demokrat, insan haklarına inanan tüm grupların bir arada çalışarak Amasra’yı kazanmamız gerekiyor.

“Amasra’yı satanlarla değil, Amasra’ya değer katanlarla yürümek istiyoruz”

Amasra hem dünyanın göz bebeği hem de bizlerin göz bebeği. Amasra’yı kaybetme lüksümüz yok. Biz bu seçimi alacağız. Kendimize güveniyoruz. Adayımıza güveniyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında Amasra Belediyesini kazanacağımıza inancımız sonsuz. Bu yolda bizler ülkeyi, Bartın’ı ve Amasra’yı satanlarla değil, Amasra’ya değer katanlarla yürümek istiyoruz.”

Çakır: “Bu kente sahip çıktık”

Amasra Belediye Başkanlığını kazanacaklarını belirten  Amasra Belediye Başkan Adayı Recai Çakır da şunları söyledi:

Amasra’da çevre, emek ve demokrasi mücadelesinde Atatürk’ün bize çizdiği çağdaş, laik, bilimden yana sosyal hukuk devleti mücadelesinde çok yan yana yürüdük. Bu çabayı verirken de siyaset ayrımı yapmadan birçok dostumuzla, yoldaşımızla termik santral mevzusunda bu kente sahip çıktık. Bu kentte yine mağdur olan belediye işçilerinin ekmek talebinde, Hattat tarafından mağdur edilen HEMA işçilerinin ve taşeronlarının hak taleplerinde, ATİM işçilerinin kamu kurumunun özele devredilmesinde yaptıkları direnişlerde her zaman yanlarındaydık.

“Ranttan değil, halktan yana dönüşüm”

Demokrasi mücadelesi adına Meclisi güçlendirmekten yana mücadele ederken referandum sürecinde hep birlikte çağdaş cumhuriyeti savunarak saray rejimine karşı çıktık. Bunun yanı sıra oylarımıza sahip çıkmak için kurduğumuz ekiplerle sandık güvenliği mücadelelerini birlikte yürüttük. Bugün Amasra’nın sorunlarını birlikte çözmek üzere yerel iktidara talibiz. Peki yerel iktidarı alır mıyız? Biz şuanda aldıktan sonra yapacağımız işlerin planlamasını yapıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi Amasra Belediye Başkanlığını kazanacak. Tüm Amasralılarla birlikte bu kenti daha güzel, ranttan değil, halktan yana dönüşümü yaratmak için elinden gelen tüm gayreti göstermeye devam edecektir.

“Bu seçim bizlere verilen sözlerin oylamasıdır”

Bir yerel seçim arifesindeyiz. Bu yerel seçim aynı zamanda son seçimden bu yana bizlere verilen sözlerin güven oylamasıdır. Biz son seçim öncesi verilen sözlerin yani ‘İşsizlik bitecek’ ‘Terör bitecek’, ‘Yoksulluk bitecek’, ‘Özgürlükler artacak’ söylemi hayata geçti mi geçmedi mi? Bunu oylayacağız. Millet İttifakının iddialarına sahip çıkarak yerelden genele yeniden halk iktidarını kuracak, Cumhuriyet Halk Partisi öncülüğünde toplumun tüm kesimlerini kucaklayan, tüm siyasetleri ilkelerimiz etrafına çağıran bir tarzda mücadeleyi büyütecek, ülkemiz için de hep beraber hareket edeceğiz. Buna inancım tamdır.

Bankoğlu: “Çakır’a Amasra’yı gönül rahatlığıyla emanet edebiliriz”

Çakır’ın bir öğretmen olduğunu vurgulayan CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu ise Recai Çakır, emek mücadelesinden gelen, kentin, işçilerin sonuna kadar yanında olan ve bunun için mücadele etmiş bir insan. Bunu hepimiz biliyoruz. Ama daha da önemlisi kendisi bir öğretmen. Yani bizlerin en kıymetlileri olan çocuklarımızı emanet ettiğimiz kişi. Çocuklarımızı emanet ettiğimiz Recai Hocamıza Amasra’yı da gönül rahatlığıyla emanet edebileceğimizi düşünüyorum. Kendisini tebrik ediyorum. Hepimize çok iş düşüyor. İnşallah bu seçimde Cumhuriyet Halk Partisi en başta olmak üzere diğer tüm belediye başkan adaylarımızla birlikte belediyeleri kazanacak ve Bartın’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin yereldeki iktidarını da başlatacaktır. Yolumuz açık, şansımız bol olsun” dedi.  

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam