SAADET PARTİSİ’NDEN GÖRKEMLİ ADAY TANITIMI

Saadet Partisi, Saadet Partisi’nin Bartın Belediye Başkan Adayı Muhammet Emin Titiz, Amasra Belediye Başkan Adayı Celal Vakit, Kurucaşile Belediye Başkan Adayı Birol Can Güner, Kozcağız Belediye Başkan Adayı Birol Eser, Abdipaşa Belediye Başkan Adayı Kemal Dönmez, İl Genel Meclis Üyesi ise Yurdanur Akgün olarak açıklandı.

SAADET PARTİSİ’NDEN GÖRKEMLİ ADAY TANITIMI Güncel

Bartın Belediye Başkan Adayı Emin Titiz

Saadet Partisi, geçtiğimiz Pazar günü Ankara ATO Congresium’da belediye başkan adaylarını tanıttı. Saadet Partisi’nin Bartın Belediye Başkan Adayı Muhammet Emin Titiz, Amasra Belediye Başkan Adayı Celal Vakit, Kurucaşile Belediye Başkan Adayı Birol Can Güner, Kozcağız Belediye Başkan Adayı Birol Eser, Abdipaşa Belediye Başkan Adayı Kemal Dönmez, İl Genel Meclis Üyesi ise Yurdanur Akgün olarak açıklandı. Tüm adaylarına başarılar dileyen Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, önümüzdeki günlerde projelerini açıklayacaklarını belirterek “Bartın için, ülkemiz için yeni bir konsept ve yeni bir anlayışla, yeni bir belediyecilik hizmetiyle geliyoruz inşallah. Belediyecilikte Milli Görüş, Saadet Partisi zaten akıllarda iz bırakmıştır. Bizi bekleyin, yeni projelerimizi de inşallah önümüzdeki günlerde açıklayacağız.” dedi. Görkemli bir programla kamuoyu ile paylaşılan “Dürüst Olmak Gerekirse” sözü, Saadet Partisi’nin yerel seçimlerde kullanacağı ana slogan olarak belirlendi. Saadet Partisi, dürüstlük kavramını ön plana çıkararak kampanyasını oluşturdu.

Salon hınca hınç doluydu

Saadet Partisi’nin 31 Mart yerel seçimlerinde millete hizmet düsturuyla “cepsiz ceketle” yola çıkan belediye başkan adayları görücüye çıktı. Türkiye’nin dört bir tarafından yollara çıkan Saadet Partililer binler, ATO Congresium’u hınca hınç doldurdu.

Aday tanıtım programına Saadet Partisi Bartın İl, İlçe ve Belde Yöneticileri ile parti mensupları katıldı.

Kalabalıkların dışarıya taştığı ‘Saadet Partisi Aday Tanıtım ve Kampanya Lansmanı’nda coşku ve heyecan hâkimdi. 7’den 70’e herkesin gözlerinde 31 Mart yerel seçimleri zaferinin muştusu vardı. Genel Başkan Karamollaoğlu, ‘Saadet Vakti Geldi’ müziği ve on binlerin sevgi gösterileri eşliğinde salonu teşrif etti. Birden fazla sürprizin olduğu programda, seçimin şiarı, ‘Dürüst Başkan Dürüst Yönetim’ ve ‘Dürüst Olmak Gerekirse’ olarak açıklandı. Öte yandan 3 tane seçim müziği kamuoyuyla paylaşılırken, Türkiye’de ilk defa Saadet Partisi, seçim kampanyasında ‘Dürüst Sami’ adı verilen bir maskotla vatandaşlara ulaşacak. Öte yandan haftalardır büyük merak uyandıran Saadet Partisi’nin ‘ceket’ objesi ise Karamollaoğlu tarafından 5 belediye başkan adayına “cepsiz ceket” giydirilerek anlam buldu.

İşte Bartın’ın adayları!  

Saadet Partisi’nin Bartın Merkez Belediye Başkan Adayı Muhammet Emin Titiz, Amasra Belediye Başkan Adayı Celal Vakit, Kurucaşile Belediye Başkan Adayı Birol Can Güner, Kozcağız Belediye Başkan Adayı Birol Eser, Abdipaşa Belediye Başkan Adayı Kemal Dönmez, İl Genel Meclis Üyesi ise Yurdanur Akgün olarak açıklandı.

Karamollaoğlu: “Partimiz milletin karşısına çıkmaya hazır”

Sevgi gösterileri eşliğinde sahneye çıkan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 27 Ocak’ın tarihi bir gün olduğunun altını çizerek, “Bugün 27 Ocak 2019 Pazar. Başkent Ankara’da bir araya geldik ve tarihi bir ana tanıklık ediyoruz. Yarım asırlık yürüyüşün son temsilcisi Saadet Partimiz tertemiz mazisi ile milletin karşısına çıkmaya hazır. Kardeşlerim, Ocak ayı tarihçemiz içinde hususi bir öneme sahip. Türkiye siyasi tarihinde dönüm noktası denebilecek iki atılımımız da Ocak ayında olmuştur. Bunlardan ilki, bundan tam 50 yıl önce; 54. Hükümet’in başbakanı merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın bağımsızlar hareketini 1969 yılında başlattığı gündür. Bir diğer tarihi an ise Milli Görüş’ün ilk siyasi partisi olan Milli Nizam Partisi’nin de kurulduğu gündür. Milli Görüş hareketinin, ilk siyasal manifestosunun yayınlandığı gündür.” dedi.

“2019’da da aynı şeyi söylüyoruz”

Milli Görüş’ün ilk yola çıktığında ilk siyasal manifestosunu hatırlatan Karamollaoğlu şöyle devam etti:

“Bakın biz ilk yola çıktığımızda, ilk siyasal manifestomuzu yayınladığımızda ne demişiz? Partimiz, yüksek ahlak ve fazileti esas alacaktır. Her zaman hakkı üstün tutacak, iyiyi yüceltmenin, kötüyü men etmenin mücadelesini verecektir. Topluma, huzur ve adalet, vatandaşlarımıza saadet ve selamet getirmeyi gaye edinecektir. Nasıl ki tek kanatlı bir kuş uçamazsa tek taraflı kalkınma da olamaz. Partimiz manevi kalkınmanın yanında pozitif ilimlere ve maddi kalkınmaya da öncelik verecektir. Teknikte taklitçilikten kurtularak, her sahada üretici, icat edici gerçek bir kalkınmayı ilke edinecektir. Milletimizin geçirdiği tarihi tecrübeler, kazandığı olgunluk sayesinde, milli ve manevi değerlerimize halel getirmeden, demokratik hukuk nizamı içerisinde hareket edecektirMaddi ve manevi kalkınma hareketlerinin, basiretli ve isabetli bir sentezini yapacak ve bu suretle bütün insanlığa ışık tutacaktır. Milletimizin, yeniden bütün dünyaya örnek olacak, büyük bir medeniyeti kurmasına öncülük edecektir.”

“Sözünden dönmeyenlerin partisiyiz”

Rüzgâra, konjonktüre, makam ve mevkiye göre yön değiştirmediklerini hatırlatan Karamollaoğlu, “Biz bugüne kadar çizgimizden, duruşumuzdan en ufak bir taviz vermedik. Yolumuzdan dönmedik. Rüzgâra, konjonktüre, makama, mevkiye göre yön değiştirmedik. Bugün istikrardan bahsedenlere seslenmek istiyorum? İstikrar görmek isteyen bu salona baksın; çünkü bu salonda yolundan dönmeyenler var. Bu salonda şartlar ne olursa olsun sözünden vazgeçmeyenler var. Bu salonda hakkı gördüğünde ona sahip çıkanlar, hakka teslim olanlar var. Diklenmek değil ama dik durmak nasıl olur, görmek isteyen bu salona baksın; çünkü bu salonda, bütün haksızlıklara, bütün imkânsızlıklara, bütün engellere rağmen duruşundan taviz vermeyenler var. Bu salonda hiçbir makam, hiçbir menfaat beklemeden tavizsiz bir gayretle çalışan inanmış kadrolar var. İşte bu kadro Türkiye’nin güvencesi, Türkiye’nin sigortası, Türkiye’nin teminatıdır.” diye konuştu.

“Kollarımızı sıvayarak işe koyuluyoruz”

50 yıl önceki aşk, azim ve kararlılıkla tekrar besmele çektiklerinin altını çizen Karamollaoğlu, “Kollarımızı sıvıyor ve işe koyuluyoruz. Türkiye’mizin kalbi Ankara’da, aday tanıtım kampanyamızı açıklıyoruz. ‘Rantı değil insanı esas alan’ dürüst belediyecilik anlayışını Türkiye’mize yeniden hâkim kılacak kadroları milletimizle buluşturuyoruz. Hayırlı olsun. Nasıl ki, 1969 yılı maddi ve manevi kalkınmamızın, yerli ve milli duruşun başlangıç yılı olduysa 2019 yılı da Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya’nın adımı olacak inşallah.” diyerek işaret fişeğini ateşledi.

“31 Mart tarihi bir seçimdir”

Her seçimin önemli olduğunu ancak 31 Mart seçimlerinin daha da önemli olduğunu vurgulayan Karamollaoğlu, şunları söyledi:

Her seçim önemlidir ama 31 Mart seçimleri daha önemlidir. Çünkü bu seçimde sadece belediye başkanı seçmeyeceğiz. Vereceğimiz her bir oyla, sadece yerel yönetimlerin değil, Türkiye’nin yolunu, istikametini belirleyeceğiz. Sadece şehirlerimizin değil, bir bütün olarak Türkiye’mizin geleceğine karar vereceğiz. Otoriterleşen bir Türkiye mi demokratikleşen bir Türkiye mi! Ötekileştiren bir Türkiye’mi bütünleştiren bir Türkiye mi! Rantı esas alan bir Türkiye mi, hakkaniyeti esas alan bir Türkiye mi? G-8’lere oyun alanı açan bir Türkiye mi, yoksa D-8’leri kuran bir Türkiye mi? Bir rahiple adaleti, bir tweet’le ekonomisi sarsılan bir Türkiye mi, yoksa adaletiyle, ekonomisiyle, ekolojisiyle, teknolojisiyle, demokrasisiyle bütün dünyaya örnek olan bir Türkiye mi? İşte bu seçimde buna karar vereceğiz.”

“Belediyecilikte 3 dönem”

Türkiye’de, belediyecilik anlayışını 3 döneme ayırmanın mümkün olduğunu kaydeden Karamollaoğlu, şunları kaydetti: “Birinci dönem ‘hem çalıyorlar hem çalışmıyorlar’ dönemiydi. Hatırlarsınız, 3Ç ve 3Y olarak biliniyordu bu dönem. 3Ç; ÇÖP-ÇUKUR-ÇAMUR. Sokaklar çöpten, yollar çukur ve çamurdan geçilmiyordu. 3Y: YALAKALIK-YOLSUZLUK-YANDAŞLIK. Belediyelerin imkânlarından sadece yalakalar ve yandaşlar yararlanabiliyordu. Milletin alın teri yolsuzluk yapanların cebine akıyordu. İkinci dönem: ‘Çalıyorlar ama çalışıyorlar’ dönemi. Bu dönemde kısmen 3Ç gitti lakin 3Y olduğu gibi kaldı hatta daha da kötü bir duruma geldi. Milletimizi rahatlatan birtakım icraat ve hizmetler olsa da, her hizmetin altından bir rüşvetin, her icraatın altından bir yolsuzluğun çıktığı bir döneme girildi. İnşallah 31 Mart seçimleriyle yeni bir dönem başlayacak. Tıpkı 94 ruhunda olduğu gibi, ‘çalmadan çalışan’, dürüstlüğü şiar edinen bir belediyecilik anlayışı yeniden hâkim olacak.”

“16 yıldır siz yönetmiyor musunuz?”

AK Parti’bin büyük bir operasyon yaptığını söyleyen Karamollaoğlu, “Huzurlarınızda bu iktidara sormak istiyorum: 16 yıldır bu ülkeyi siz yönetmiyor musunuz? 16 yıldır istediğiniz atamayı yapmadınız mı? İstediğiniz yasayı değiştirmediniz mi? İstediğiniz kararnameyi çıkarmadınız mı? İstediğiniz bürokratı görevden alıp istediğinizi getirmediniz mi? Ey AK Partililer; hiç kusura bakmayın, kendi acizliğinizi mağdur edebiyatıyla örtemezsiniz. Operasyon var diyerek, dış güçler diyerek milleti kandıramazsın. Bu ülkenin başına gelen en büyük operasyon bizatihi sizsiniz! Yaptığınız yanlışlarla adaleti bitirdiniz, hukuka olan güveni yok ettiniz, mağdurlar ordusu oluşturdunuz. Yaptığınız yanlışlarla sanayiyi bitirdiniz. Tarım ve hayvancılığı iflas ettirdiniz. Ekonomiyi darboğaza sokup buluttan nem kapar hale getirdiniz. Devlet için değil, kendiniz için çalışanları yücelttiniz, bürokrasiyi bitirdiniz. Hukuk tanımaz icraatlarınızla kuralları ve kurumları bitirdiniz. Plansız, programsız projelerle, yerel yönetimlerde şehirlerin dokusunu ve ruhunu yok ettiniz. Her şeyden önemlisi değerlerimizi yıprattınız, tükettiniz. Şimdi operasyon diyerek, dış güçler diyerek işin içinden sıyrılamazsınız. Bütün bunlar bize Abdurrahim Karakoç’un şu dizelerini hatırlattı; Bu kirli düzenin düzenbazları, Azrail’e rüşvet vermeyi dener, Ölünce dünyanın en kurnazları, Torpille cennete girmeyi dener.” dedi.

“Çok fark var!”

“İktidar ile Saadet Partisi arasında ne fark var?” sorularına da cevap veren Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

“Onlar tüketim ekonomisini ve tüketim toplumunu temsil eder. Saadet Partisi üretim ekonomisini ve üretim toplumunu temsil eder. Onlar kolay kazancı, rantçılığı, toplumu yoksullaştırıcı, işsizliği artırıcı, politikaları ve anlayışı temsil eder. Saadet Partisi emeğin, çalışmanın, üretimin, adil bölüşümün el üstünde tutulduğu politikaları ve anlayışı temsil eder. Onlar ekonomiden başlayarak her alanda dışa bağımlılığı temsil eder. Saadet Partisi her alanda iç dinamiklerle netice almayı temsil eder. Onlar ahlak ve maneviyatta çözülme ve çöküşü temsil eder. Saadet Partisi önce ahlak ve maneviyat anlayışıyla hareket eder. Onlar israf, kibir ve had tanımazlığı temsil eder. Saadet Partisi tevazuyu, israftan kaçınmayı ve kul hakkını çiğnememeği temsil eder. Onlar İslami birikimi görüntüye mahkûm kılmayı temsil eder. Saadet Partisi ahlak ve maneviyatı üstün tutmayı ifade eder. Onlar kabuğu temsil eder. Saadet Partisi özü temsil eder. Onlar gömlek değiştirme anlayışını temsil eder. Saadet Partisi zorluklar karşısında sabrı ve haktan ayrılmamayı temsil eder. Onlar dünya malına aşırı tamahı ve aşırı mal yığmayı temsil eder. Saadet Partisi tamahı dizginlemeyi temsil eder. Temsil ettiğimiz bu idealler ile bozulan düzenin alternatifi olduğumuzu yeniden ilan ediyoruz.”

“Göç veren illere güç kazandıracağız”

“Allah’ın izniyle ilk iş olarak, bütün belediyelerde ‘Rüşvet alan da veren de melundur’ anlayışını yeniden hâkim kılacağız” diyen Karamollaoğlu, şöyle devam etti:

“Tüyü bitmemiş yetimin hakkına sahip çıkacağız. Yolsuzluğun, usulsüzlüğün kökünü kazıyacağız. Yandaş belediyeciliğinden vatandaş belediyeciliğine geçeceğiz. İsraf etmeyeceğiz, ettirmeyeceğiz. Çalmayacağız, çaldırmayacağız. Çalıyorlar ama çalışıyorlar anlayışını yıkıp, çalmadan nasıl çalışılacağını göstereceğiz. Yerel sanayileşmeye öncülük edeceğiz. Göç veren illere güç kazandıracağız. Kısacası rantsal dönüşüm değil, gerçek kentsel dönüşümü gerçekleştireceğiz. Stres şehirleri değil, huzur şehirleri inşa edeceğiz.”

“İlkelerimize sadık kalacağız”

Karamollaoğlu, milletin huzuruna ‘dürüst belediyecilik anlayışıyla’ çıktıklarını hatırlatarak, ilkelerini şu başlıklar altında sıraladı:

“İşi ehline vereceğiz. Ayrımcılık ve partizanlık yapmayacağız. Kapalı kapılar ardında iş görmeyeceğiz. Adil olacağız. Yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceğiz. Hizmetlerimizi doğru, hızlı ve estetik biçimde yapacağız. Yöresel imkân ve kaynakları harekete geçireceğiz. Kültürel değerleri koruyacağız. Sorunlara çare olacak bir anlayış tesis edeceğiz. Biz belediyecilik anlayışımız ile üniversite öğrencilerimizin ve akademisyenlerimizin dertlerine çare olacağız. Biz belediyecilik anlayışımız ile kadınlarımızın dertlerine çare olacağız. Hayvan barınakları ve buna dair her türlü unsur yeniden düzenlenecek. 31 Mart bu konuda bir milat olacak. Dost bir belediyecilik kuracağız.

“Sözü olmayanlar algı operasyonlarına sığınıyorlar”

AK Parti’nin gelinen noktada artık miadının dolduğunu söyleyen Karamollaoğlu, “Türkiye’ye verebileceği hiçbir şey kalmamıştır. Yorgundur, Türkiye’yi de yormaktadır. Bitkindir, Türkiye’yi de bitirmektedir. Vereceği hiçbir sözün, yapacağı hiçbir vaadin karşılığı yoktur. Bu yüzden her seçim öncesi yaptıkları gibi algı operasyonu yapıyorlar. Diyorlar ki; ‘operasyon var’, ‘dış güçler var’, ‘AKP’ye karşı kampanya var.” dedi.

“İktidar korku üretiyor”

İktidarın ekonomiden eğitime, adaletten yerel yönetimlere kadar her konuda sınıfta kaldığının altını çizen Karamollaoğlu, “Bunun farkında oldukları için milletimizi korkutarak oylarını ellerinde tutmaya çalışıyorlar. Efendim neymiş; AK Parti yerel seçimlerde kötü bir sonuç alırsa ülkenin bekası tehlikeye girermiş. Başörtülü kardeşlerimiz sokakta yürüyemezmiş. Ekonomi iflas eder, vergiler iki katına çıkarmış. Ben bütün bu iddialar için sadece HADİ ORADAN diyorum. Bir seçimle bu ülkenin bekası tehlikeye giriyorsa kepenkleri hep beraber kapatalım gidelim. Herkes bilmeli ki bu ülkenin beka sorunu var diyenler, bu ülkenin bekasını en çok tehlikeye atanlardır. Türkiye’nin beka sorunu yoktur, AK Parti’nin tükenmişlik sorunu vardır” diye konuştu.

“Bir değişime ihtiyaç var”

“Gelinen noktada Türkiye tıkanmıştır, yerel yönetimlerimiz tıkanmıştır.” diyen Karamollaoğlu, konuşmasını şöyle bitirdi: 

 “Türkiye’nin özellikle de yerel yönetimlerimizin yeni bir değişime, yeni bir dönüşüme ihtiyacı vardır. 31 Mart seçimleri bunun için tarihi bir fırsattır. Huzurlarınızda size ve aziz milletimize sormak istiyorum; yerel yönetimlerde; adam kayırmayı, torpili liyakat ile değiştirmeye var mısınız? Yolsuzluğu, rantı alın teri ile değiştirmeye var mısınız? Umutsuzluğu umutla değiştirmeye var mısınız? Kasvet şehirlerini huzur şehirleri ile değiştirmeye var mısınız? Kibir belediyeciliğini tevazu belediyeciliği ile değiştirmeye var mısınız? O zaman işte fırsat; 31 Mart. Yılmak yok, bıkmak yok, yorulmak yok. Gelecekten ümidi kesip yılgınlığa düşmek yok. Milli Şair’imiz Mehmet Akif ne güzel demiş; Âtîyi karanlık görerek azmi bırakmak... Alçak bir ölüm varsa, eminim, budur ancak. Biz bu ülkenin geleceği için, daha güzel yarınlar için 31 Mart’a kadar köy köy, ilçe ilçe dolaşacağız. Dağ mezra ayırmayacağız. Sokaktan caddeye, Twitter’danYouTube’a her yerde olacağız. Her sahada en aktif çalışmayı biz yapacağız. Her kapıya gideceğiz, her eli tutacağız, her yüreğe dokunacağız. Hiçbir ayrım gözetmeksizin 81 milyonu kucaklayacağız. İnşallah 1 Nisan sabahı yeni bir güne, yeni bir döneme, yeni bir Türkiye’ye uyanacağız. ‘Şimdi siz taşıyorsunuz müjdenin kurşun yükünü, çatlayacak yalanın çelik kabuğu. Sizin bahçenizde büyüyecek imanın güneş yüzlü çocuğu.’ Allah şimdiden mübarek etsin. Zafer inananlarındır ve zafer yakındır.”

Konuşmanın ardından Saadet Partisinin Türkiye genelindeki 404 belediye için başkan adaylarının tanıtımı yapıldı ve Karamollaoğlu, adaylarla hatıra fotoğrafı çekildi.

Titiz: “Dua ve desteğinizi bekliyoruz”

Aday tanıtım programının ardından ilk açıklamasını EYBEY Medya’ya yapan Muhammet Emin Titiz, “Saadet Partisi Bartın Belediye Başkan Adaylığı görevini, İl Teşkilatımız ile geniş istişareler sonucunda ve Genel Merkezi’mizin de onamasıyla birlikte şahsımıza tevdi ettiler. Öncelikle Rabbime böyle bir şerefli görevi bizlere nasip ettiği için şükretmek istiyorum. Yine bizlere bu görevi layık gören çok kıymetli İl Teşkilatımıza ve Genel Merkezi’mize şükranlarımı arz ediyorum. Bizimle birlikte bu süreçte sahada olacak teşkilat mensuplarımıza ve aynı zamanda Bartın’ın ilçe ve belde belediye başkanı adaylarımızla birlikte götüreceğimiz için onlara da kolaylıklar temenni ediyorum. İnşallah Rabbim bu yolda yar ve yardımcımız olacak. Herkesin dua ve desteğini bekliyoruz.” dedi.

Dönmez: “Abdipaşa’mıza hizmet için çalışacağız”

Abdipaşa Belediye Başkan Adayı Kemal Dönmez de hizmet için çalışacaklarını ifade ederek “Bize bu görevi veren İl Teşkilatımıza ve Genel Merkezi’mize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Biz bu davamızda Bartın’ımıza ve Abdipaşa’mıza hizmet için ortaya çıktık. Vatandaşımızın destekleriyle Abdipaşa Beldemize Belediye Başkan Adayı olduk.” diye konuştu.

Vakit: “İnşallah hizmet edecek insanlar seçilir”

Amasra Belediye Başkan Adayı Celal Vakit ise “Yapılacak olan seçimlerin öncelikle ilçemize, ilimize, ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum. İnşallah hak eden ve ilçemize, ilimize, ülkemize hizmet edecek insanlar seçilir. Ülkemizde inşallah bu davanın bayrağını daha ilerilere, daha yukarılara taşınacağından eminim.” ifadelerini kullandı.

Eser: “Mahcup etmeyeceğiz”

Kozcağız Belediye Başkan Adayı Birol Eser de Genel Merkez, İl ve Belde Yöneticileri’ne teşekkür ederek “Görevimizi en iyi şekilde yaparak onları mahcup etmeyeceğiz. Bu konuda kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

Yurtbay: “Saadet Partisi akıllarda iz bırakmıştır”

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay da tüm adaylarına başarılar dileyerek “Tüm adaylarımızın hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bartın için, ülkemiz için yeni bir konsept ve yeni bir anlayışla, yeni bir belediyecilik hizmetiyle geliyoruz inşallah. Belediyecilikte Milli Görüş, Saadet Partisi zaten akıllarda iz bırakmıştır. Bizi bekleyin, yeni projelerimizi de inşallah önümüzdeki günlerde açıklayacağız.” dedi.

 

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam