Sanem Taşdemir’den başarılı sporculara plaket

Bartın Akademik Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Sanem Çöme Taşdemir, halter branşında başarı elde eden sporculara plaket verdi. Bartın spor tarihinde ilk kadın başkanı olan Sanem Çöme Taşdemir spor kamuoyundan övgü aldı.

Sanem Taşdemir’den başarılı sporculara plaket Spor

Bartın'da geçen yıl kurulan, iki spor branşında başarılı bir sezon geçiren ve halterde branşında bir çok Avrupa üçüncülüğü ve Türkiye şampiyonlukları bulunan Bartın Akademik Gençlik ve Spor Kulübünün ve Bartın Spor tarihinde de ilk kadın başkanı Sanem Çöme Taşdemir, sağlıklı, yetenekli, başarılı nesil yetiştirmek için çalışıyor. Spora da ilgisi bulunan Taşdemir, aynı zamanda Bartın’ın başarılı avukatları arasında yer alıyor. Bir yıl önce faaliyetlerine başlayan Bartın Akademik Gençlik ve Spor Kulübü’nün Başkanı olan Taşdemir, halterde Bartın’ı Avrupa ve Türkiye Şampiyonalarında başarı ile temsil eden sporcuları unutmadı ve birer plaket takdim etti.

Halterde kısa sürede gelen büyük başarı

2017’de kurulan Bartın Akademik Gençlik ve Spor Kulübü, halter ve badminton branşında hedefi daha yukarılara taşımak istiyor. Spor alanında en büyük hedefi ay-yıldızlı formayla yarışan milli sporcular yetiştirmek olan Kulüp, halter ve badminton branşlarında geçen yıl katıldıkları uluslar arası arena de ve Türkiye Şampiyonalarında bir çok başarı elde etti. Spor yaşamlarını kulüp bünyesi ve okul takımlarında sürdüren genç sporcular, performanslarıyla Türkiye derecesi almayı başardılar. Halter branşında en gözde sporcu olan Gülşen Taşçı başarılı katıldığı müsabakalarda başarılı oldu ve milli formayı giymeye hak kazandı. Geçen yıl milli takım formasıyla halter branşında Avrupa 3.olan Gülşen Taşçı, Türkiye Şampiyonalarında da bir çok madalya kazandı. Halter branşında Muhittin Aslan, Çağatay Altın, Ufuk Kapucu ve Berat Yolcu Türkiye şampiyonalarında Bartın’a madalya elde etti. Badminton branşında mücadele eden Bartın Akademik Gençlik ve Spor Kulübü 2 yıldır ANALİG’de mücadele ediyor. Kulübün ayrıca Bartın Üniversitesi BESYO Bölümünde 100’den fazla öğrencisi var. 8 Yıldır faaliyet gösteren Bartın Akademik Gençlik ve Spor Kulübü, resmi olarak kurulduktan sonra 2017 yılında faaliyetlere başladı. Kulübün Halter branşında Ramazan Zengin, Badminton branşında Uğur Gün görev yapıyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam