Bartın Limanı meyve sebze ihraç limanı ilan edildi

AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz, AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı’yla birlikte Bartın Muhtarlar Derneği Başkanı Reşat Günay’ı ve Türkiye Muhtarlar Derneği Bartın Şube Başkanı Hayati Er’i ziyaret etti. Ziyarette Aldatmaz Bartın Limanı’nın meyve sebze ihraç limanı ilan edildiğini söyledi.

Bartın Limanı meyve sebze ihraç limanı ilan edildi Güncel

AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz, beraberinde İl Başkanı Turhan Kalaycı ve il teşkilatı ile birlikte Bartın Muhtarlar Derneği Başkanı Reşat Günay’ı ve Türkiye Muhtarlar Derneği Bartın Şube Başkanı Hayati Er’i ziyaret ederek, yapılacak olan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Bartın Limanı ile ilgili önemli bir bilgiyi de paylaşan Başkan Adayı Aldatmaz, Bartın Limanı’nın meyve sebze ihraç limanı ilan edildiğini dile getirdi.

“Bartın Belediyesi’nin ekonomisine değer katacak”

Aldatmaz; “Bartın’ımız için önemli projelerle yola çıkıyoruz. İlimizde istihdamı artıracak, halkımızın refah seviyesini yükseltecek, sosyal yaşamı güçlendirecek projelerimiz var. Bartın’ı daha yaşanabilir bir hale getirmek ve göçü önlemek için çalasımlar yapmaktayız. Devlet programlarında da liman bölgesi meyve sebze depolama alanı olarak tahsis edilecek. Bu gelişme ile ülkemizden Rusya, Gürcistan ve Bulgaristan gibi komşu ülkelere yapılacak olan tüm sebze ve meyve ihracatı Bartın limanı üzerinden yapılması anlamına geliyor. Bu durum Bartın da tarım üretimini artıracağını ve çiftçilerimizin gelirlerini arttıracağını ön görmekteyim. İnşallah bu gelişmeyle de pazar sorununu da sona ermiş olacaktır. İlaveten Bartın Belediyesi’nin ekonomisine değer katacaktır. Köylerimizde de tarıma bir dönüşe vesile olacaktır. Her zaman  dediğim gibi satabiliyorsak üretebiliriz” dedi.

“Tarıma ve turizme dayalı bir ekonomi hedefliyoruz”

Çiftçilerin desteklendiğini belirten Aldatmaz; “Devletimizin çiftçilerimize verdiği çok önemli destekler var. Bu destekleri daha da artırarak önemli adımlar atılacaktır. Tarıma ve turizme dayalı bir ekonomisi olan güçlü bir Bartın olacağımızı düşünüyorum. Köylerimizden şehirlere ulaşım kolaylaştı. İl Özel İdaremizin yaptığı çalışmalarla bu sağlandı. İnşallah kent merkezinde de halkımızın desteğiyle göreve geldiğimiz takdirde bu bütünlüğü sağlayacağız. Takdir halkımızın. Bizler hizmete talibiz. Halkımıza hizmet edebilmek için bu yola çıktık. İnşallah halkımızın desteğiyle Bartın’ı ak belediyecilikle tanıştırmak istiyoruz” diye konuştu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam