Kadınlar bu habere dikkat!

Her yaşta kadınlarda oldukça sık görülen rahatsızlıklardan biri olan rahim sarkması ve idrar kaçırmanın tedavisi olan Laparoskopik Lateral Süspansiyon ve örgü (mesh) ameliyatları, Bartın Kadın Doğum Hastanesinde artık başarılı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Murat Yassa tarafından yapılan ameliyatlar sonucunda son 3 ayda 15 hasta idrar kaçırma ve 2 hasta rahim sarkması şikayetlerinden kurtularak tedavi gördü.

Kadınlar bu habere dikkat!

Her yaşta kadınlarda oldukça sık görülen rahatsızlıklardan biri olan rahim sarkması ve idrar kaçırmanın tedavisi olan Laparoskopik Lateral Süspansiyon ve  örgü (mesh) ameliyatları, Bartın Kadın Doğum Hastanesinde artık başarılı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Murat Yassa tarafından yapılan ameliyatlar sonucunda son 3 ayda 15 hasta idrar kaçırma ve 2 hasta rahim sarkması şikayetlerinden kurtularak tedavi gördü. Hastaların yaşam kalitesini bozan bu iki hastalığın utanılacak bir hastalık olmadığını ifade eden uzmanlar, hastalığının tedavisinin mümkün olduğunu belirtiyor.

 Rahim sarkması ve idrar kaçırma her yaştaki kadınlarda oldukça sık görülen ancak çoğunlukla gizlenen bir durum olarak göze çarpıyor. İdrar kaçırma hastalarda namaz/abdest tutamama, çarşı-pazar gezerken veya  sosyal aktivitelerde rahatsız etme gibi sorunlara yol açabiliyor.  Rahim sarkması ise bele veya kasığa vuran ağrı, ilişkide zorluk, kozmetik problemler ve tekrarlayan iltihaplara yol açabiliyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam