Polisten okul önlerinde ve servislerde denetim

Çocuk ve gençlerin huzuru ve güvenliği için İl Emniyet Müdürlüğünce okul çevreleri, yaya geçitleri ve okul servislerine yapılan denetimlerde 950 kişi sorgulandı, 72 okul önü ve çevresi ve 68 okul servisi denetlendi. Denetimlerde 3 araca toplam 686 TL para cezası uygulanırken alkollü araç kullanan bir kişinin ehliyeti daimi olarak iptal edildi. Araması olan 5 kişi de yakalandı.

Polisten okul önlerinde ve servislerde denetim Güncel

İl Emniyet Müdürlüğü, vatandaşların mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması ilköğretim, ortaöğretim, üniversite çağındaki çocuk ve gençlerin özellikle başta uyuşturucu maddeler olmak üzere  terör nitelikli oluşumlar ile narkotik ve asayiş suçlarından uzak tutulması ve korunması bununla birlikte eğitim ve öğretimin güvenli bir ortamda sürdürülebilmesi amacıyla  denetimlerine devam ediyor. Bu amaçla Bartın genelinde ilkokul, ortaokul lise ve üniversite kampüsleri dışında faaliyet gösteren ve buralara yakın çevredeki umuma açık yerler ve bu alanların gidiş geliş istikametlerinde gerekli güvenlik önlemleri alan polis, okul çevreleri, yaya geçitleri ve okul servislerini denetledi.

950 kişi sorgulandı
950 kişi sorgulandığı denetimlerde 72 okul önü ve çevresi, 68 okul servisi, 66 diğer araç, 15 park, bahçe, 19 internet ve playstation salonu, 27 kahvehane, 35 cafe, 12 içkili yer, 27 büfe ve benzeri yerler, 6 iddia bayii ve 7 Metruk bina çevresi kontrol edildi.

5 kişi yakalandı

Denetimlerde 3 araca toplam 686 TL para cezası uygulanırken alkollü araç kullanan bir kişinin ehliyeti daimi olarak iptal edildi. Araması olan 5 kişi de yakalandı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam