AK Parti’den seçim sürecinde ücretsiz file ve bez torba

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, AK Parti Genel Merkezi tarafından yaptırılacak olan file ve bez torbalarının seçim sürecinde vatandaşlara ücretsiz dağıtılacağını söyledi.

AK Parti’den seçim sürecinde ücretsiz file ve bez torba Güncel

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, AK Parti Genel Merkezi tarafından yaptırılacak olan file ve bez torbalarının seçim sürecinde vatandaşlara ücretsiz dağıtılacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuyla ilgili net mesajlar verdiğini belirten Kalaycı, milyonlarca bez torba ve filenin hazırlandığını ve bu hazırlanan bez torba ve filelerin millete promosyon olarak dağıtacağını kaydetti.

“Herkese büyük sorumluluk düşüyor

Çevrenin korunması gerektiğini söyleyen Kalaycı, şu ifadeleri kullandı;

“Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın bu konudaki çalışmalarına destek veriyoruz. Çocuklarımıza temiz ve güzel bir dünya bırakmak için plastik poşet kullanılmaması konusunda hassas davranmalıyız. Bu konuda herkese büyük sorumluluk düşüyor. Vatandaşlarımızın da bu projeye destek vermelerini istiyoruz. Avrupa Birliği ülkelerine baktığınızda, gelişmiş ülkelere baktığınızda tüm ülkelerde ücretli kullanım söz konusu. Hatta üçüncü dünya ülkeleri diyebileceğimiz ülkelerde dahi, poşetlerin kullanımını azaltmak amacıyla, ücretli olduğunu görüyoruz. Bizim de yılda 30-35 milyar poşet tükettiğimizi düşünürseniz ve bu poşetlerin denizde 400, doğada 800 yılda doğaya karıştığı düşünüldüğünde bu uygulamanın geçmesi çok elzem. 

“Derdimiz gelecek nesillere temiz bir dünya ve çevre bırakmak”

Bu uygulamanın devam etmesi hem gelecek nesiller hem de şehirler adına önemli. Çevreci parti AK Parti’dir. Tabii seçimlerle ilgili yaptığımız hazırlıklar var. Şu anda ana muhalefet naylon poşetlerle sokağa dökülebilir. Ama biz naylon poşetlere savaş açtık. Bu seçimlerde biz bez torbalar ve kenevirden yapılmış olan filelerle inşallah meydanlarda olacağız. Milyonlarca bez torba ve file Genel Merkezimiz tarafından hazırlattırılıyor. Milletimize promosyon olarak dağıtacağız. Bizim tek derdimiz gelecek nesillere temiz bir dünya ve çevre bırakmak.”

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam