Başarılı bir sezonu kahvaltıyla kutladılar

Bir yıl önce faaliyetlerine başlayan Bartın Akademik Gençlik ve Spor Kulübü, Halter ve Badminton branşlarında başarılı bir sezonu geride bıraktı. Bartın Akademik Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Sanem Çöme Taşdemir, yöneticiler ,antrenörler ve sporcular ile yemekte bir araya geldi.

Başarılı bir sezonu kahvaltıyla kutladılar Spor

Halter, badminton ve dart branşlarında faaliyet gösteren Bartın Akademik Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde yer alan yöneticiler, antrenörler ve sporcular bir araya geldi. Kulüp Başkanı Sanem Çöme Taşdemir hafta sonu yöneticiler ,antrenörler ve sporcular için kahvaltı düzenledi. Minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler yaş gruplarında yer 45 sporcu kahvaltıda Kulüp Başkan Yardımcısı Emrah Taşdemir, yöneticiler ve antrenörler de yer aldı. Kahvaltıda  birlik beraberlik mesajları verildi.

Geçen yıl kuruldu

18 2Şubat 017 yılında kurulan Bartın Akademik Gençlik ve Spor Kulübü geçen yıl federe oldu. Geçen yıl kurulan kulübün yönetimi dışında 23 yönetici üye var. 2017 yılında kurulan kulübün ilk başkanı olan Sanem Çöme Taşdemir, Bartın’ın önemli Avukatları arasında yer alıyor. Mesleğini en iyi şekilde icra eden Sanem Çöme Taşdemir, bir yandan da spora katkı veriyor. Halter ve Badminton branşlarında faaliyet gösteren Bartın Akademik Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde 50’den fazla sporcu eğitim görüyor.8 yıldır faaliyet gösteren Bartın Akademik Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde Bartın Üniversitesi BESYO Bölümünde okuyan 100’den fazla öğrencisi var. Halter branşında Ramazan Zengin, Badminton branşında Uğur Gün antrenörlük görevini yürütüyor. Kulüp birkaç yıl içinde engelli sporcuları da bünyesine katarak farkındalık yaratmak istiyor. Engelli sporcuları kulüp bünyesinde toplamakta oldukça kararlı olan Başkan Taşdemir, sporcuların tüm ihtiyaçlarını karşılamak için büyük çaba harcıyor. Yakın zamanda engelli sporcuları yarışmalara katmak için girişimlerini hızlandıran Bartın Akademik Gençlik ve Spor Kulübü hedefi müsabakalarda kenti en iyi şekilde temsil etmek istiyor.

Kulüp, 3. Branşı açmayı hedefliyor

Kulüp Başkanı Sanem Çöme Taşdemir kahvaltıda  yakın zamanda üçüncü branşı açacaklarını söyledi. Halter ve Badminton branşında faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten Taşdemir, geçen yıl Halter ve Badminton’da başarılar elde ettiklerini ifade etti. Taşdemir, şöyle konuştu:

“Öncelikle bu kulübü oluştururken hedefimiz aile ortamı oluşturmaktı. Bugünde bu ortamı hissettim. Sizleri burada gördüğüm için çok mutlu oldum. Davetimize katıldığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum. Kulübümüz bir yıl önce kuruldu. Kulübün yönetici kısmında 23 kişiyiz. Aslında ben sporla uğraşmıyorum. Mesleğim avukatlık. Eşimle birlikte avukatlık mesleğini icra ediyorum. Sporu çok seviyoruz. Sporla iç içeyiz. Pırıl pırıl sizleri gördüğümüzde doğru şey yaptığımızı bugün daha iyi gördük. Biz doğru yerdeyiz dedik. Başkan Yardımcılarımız Emrah Taşdemir, Sezai Aydın ve Sinem Tunç. Başkan Yardımcılarından eşim Emrah Taşdemir Bartınspor Kulübünde 8 yıl üst üste yöneticilik yaptı. Bu konuda kendisinin biraz ayrıcalığı var. Çünkü Bartınspor tarihinde üst üste 8 yıl Bartınspor Kulübü yöneticiliği yapan yok. O yüzden kulübümüz için güzel bir fırsat olacak ve tecrübelerini bizlerle paylaşacak.

“1 yıl içerisinde güzel başarılar elde ettik”

Yeni bir kulüp olmamıza rağmen bir yıl içerisinde güzel başarılar elde ettik. Kulübümüzün bünyesinde halter ve badminton branşımız var. Halter branşında Ramazan hocamız ve Badminton branşında hocamız Uğur Gün önderliğinde çok büyük başarılar yakaladık. Bundan dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bize gururumuza gurur kattı. Daha bir yıl içerisinde çok büyük başarılar yakaladık. İnşallah bundan sonrada çok daha iyi başarıların geleceğine inanıyorum. Bundan sonrada faaliyetlerimiz devam edecek.

“Faaliyetlerimiz artarak devam edecek”

 İnşallah önümüzdeki günlerde Sezai hocamızın vermiş olduğu bilgiye göre dart spor alanında da faaliyet göstermeye devam edeceğiz. Dart spor alanında antrenörümüz Büşra Akkabak en yakın zamanda faaliyetlerimizde yer alacak. Dart ile birlikte spor faaliyetlerinde 3 alana çıktık. Halter, Badminton ve dart olmak üzere 3 spor branşında faaliyet göstereceğiz. Ama faaliyetlerimiz bu kadar değil. İnşallah faaliyetlerimiz artarak devam edecek. Bizim öncelikle sizlerin ihtiyaçlarını karşılayıp, amaçlarına ulaştırmak. Ondan sonra yavaş yavaş Allah’ın izniyle daha fazla büyüyeceğiz. Bu kulübün kurulmasında en başından beri yanımızda olan halter ve dart antrenörlerimizin öncülüğünde bütün desteğimizi sizlere sağlamak istiyoruz.

“Doğa yürüyüşü gerçekleştireceğiz”

 Önümüzdeki günlerde bir doğa yürüyüşü gerçekleştireceğiz. Bu doğa yürüyüşümüze sporcularımızı, bize destek veren arkadaşlarımızı ve birçok kişiyi davet ederek, spora teşvik etmeyi planlıyoruz. Aynı zamanda düşündüğümüz bir faaliyet daha var. Bunu çok önemsiyoruz. Engelli sporcularımıza da kulübümüz bünyesinde destek olup onları da inşallah başarıya ulaştırmayı istiyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Yakın zamanda bir proje üreteceğiz.

 “Her zaman yanınızdayım”

 Spora çok önem veriyorum, değer veriyorum. Ben ve eşim hukukçu. Yani aktif bir sporcu değiliz. Ama aile içerisinde spor ilgilenen kardeşlerim ve akrabalarım var. Eşim bugüne kadar Bartınspor yöneticiliği yaptı. Ama gerçekten sporun çok özel bir yanı var. Spor sadece beden gücü değildir. Spor aynı zamanda ahlak, aynı zamanda ruh güzelliğidir. Ben bugünde bu ruh güzelliğini sizlerde gördüm. Spor aynı zamanda gurur, aynı zamanda çok güzel reklamdır. Sizlerin başarısı ile spor Bartın’ın en büyük reklam aracı olacaktır. Sizlerle gurur duyuyorum. Bugün bu gururu ve mutluluğu yaşattığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Her zaman her şekilde sizlerin yanındayım.”

 Kahvaltı sonunda antrenörlere ve sporculara emek ve katkılarından dolayı teşekkür belgesi verildi.

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam