Kart kopyalayıp maaşları hesaplardan çekmişler

Bartın’da kimliği meçhul kişiler bir banka şubesinin ATM cihazına yerleştirdikleri aparatla müşterilerin kredi ve maaş hesap kart bilgilerini kaydettikten sonra kart kopyalayıp hesaplarından para çektikleri belirlendi. Olay, resmi kurumlarda çalışan ve maaşlarını çekmek için bankamatiğe giden müşterilerin hesaplarında para olmadığını görünce bankaya akın etmesiyle ortaya çıktı.

Kart kopyalayıp maaşları hesaplardan çekmişler Güncel

Haber merkezi

Bartın’da kimliği meçhul kişiler bir banka şubesinin ATM cihazına yerleştirdikleri aparatla müşterilerin kredi ve maaş hesap kart bilgilerini kaydettikten sonra kart kopyalayıp hesaplarından para çektikleri belirlendi. Resmi kurumlarda çalışan ve ayın 15’i olması itibariyle maaşlarını çekmek için bankamatiğe giden müşterilerin hesaplarında para olmadığını görünce bankaya akın etmesiyle ortaya çıktı. Kredi kartı ve maaş hesaplarından para çekildiğini fark eden müşteriler banka şubesine gitti. Durumun Bartın Emniyet Müdürlüğü’ne bildirilmesi üzerine soruşturma başlatıldı.

Kaç kişinin kartının kopyalandığı henüz kesinlik kazanmadı

Edinilen bilgiye göre, Bartın ve diğer komşu illerde de aynı olayın yaşandığı ve 4 Ocak 2019  günü  ATM cihazına yerleştirilen aparatla müşteri kartlarının kopyalandığı iddia edildi. Kart kopyalamanın Bartın Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü önünde bulunan bir bankanın ATM'sine kurulan düzenekte yapıldığı ve kopyalanan kartlar ile İstanbul Bayrampaşa’dan bugün yatan maaşların çekildiği gelen bilgiler arasında. Bankanın kaç müşterisinin kartının kopyalandığı kesinlik kazanmazken olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldığı öğrenildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam