Arslan: “Ulus’ta rekorla seçimi alacağız”

4 Ocak’tan itibaren 31 Mart yerel seçim çalışmalarına başlayan CHP Ulus Belediye Başkan Adayı Çetin Selçuk Arslan, Ulus’ta rekor sayıda bir teveccühle belediyeyi alacaklarına inançlarının tam olduğunu söyledi. Göç ve işsizlik sorunu başta olmak üzere ilçedeki birçok sorunu çözecek projelerle Ulusluların karşına çıkacaklarını ifade eden Arslan, bu projeleri şubat ayından itibaren yavaş yavaş açıklayacaklarını kaydetti. Arslan, “Ulus’ta seçim havası aslında çoktan belli. Bizler seçimi aldık diye görüyoruz” dedi.

Arslan: “Ulus’ta rekorla seçimi alacağız” Güncel

CHP Ulus Belediye Başkan Adayı Çetin Selçuk Arslan, Ulus Eski Belediye Başkanı ve CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Ulus ve CHP Ulus İlçe Başkanı Yaşar Yıldırım’la birlikte 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Bartın Hergün Gazetesi’ni ziyaret etti. Ziyarette 31 Mart yerel seçim çalışmalarıyla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Başkan Adayı Arslan, Ulus’ta rekor sayıda bir teveccühle belediyeyi alacaklarına inançlarının tam olduğunu söyledi.  Ulus Belediyesi’nin herkesin belediyesi olacağını vurgulayan Arslan, “Ulus’ta seçim havasını değerlendirecek olursak. Aslında hava belli. Bizler seçimi aldık diye görüyoruz. Bütün çalışmalarımız bu yönde. Asıl seçimden sonra ne yapacağımızı yavaş yavaş planlıyoruz. Ulus’un neye ihtiyacı var? Bunları değerlendirip, bu konuda neler yapabiliriz diye konuşuyoruz.  Biz bu yola çıkarken ‘Birlikte yöneteceğiz’ diyerek ve bu düsturla yola çıktık.  Ulus Belediyesi herkesin belediyesi olacak. İnsanların rahatlıkla kapısını açabileceği, sokaktaki insanların birbirilerine farklı gözle bakmadığı, herkesi kucaklayan bir belediye anlayışımız olacak” dedi.

“Ulus’ta rekor sayıda bir teveccühle belediyeyi alacağımıza eminiz”

Şuanda askıda olan seçmen listeleriyle ilgili çalışmalar yaptıklarını dile getiren Arslan, ilçedeki mevcut sorunlar, bu sorunların çözümü ve hayata geçirmek istedikleri projelerle ilgili şöyle konuştu:

“Bu yüzden biz Ulus’ta rekor sayıda bir teveccühle belediyeyi alacağımıza eminiz. Şuanda seçmen listeleri üzerinde çalışıyoruz.  Halkımızın daha çok sorunlarını ve dertlerini dinliyoruz. Çünkü zaman dediğimiz süreç çok çabuk geçiyor. 5 yıl Ulus için çok çabuk geçti. Bizim için de bu zaman aynı şekilde çok çabuk geçecektir. Ağzımızdan çıkacak her şeye dikkat ederek gerçekleştirebileceğimiz projeleri ortaya koymaya çalışıyoruz.

“Ulus’ta insanları ötekileştirmeden çalışacağız”       

Ama her şeyden önce Ulus’ta insanların gerçekten bir toplumsal barışa ihtiyacı var. Ötekileştirmeden ‘Sen şuna oy verdin’, ‘Ben buna oy verdim’, ‘Sen şunun ya da bunun adamısın’ denilmeden ne olursa olsun kucaklayarak saygı ve sevginin oluştuğu bir ortama ihtiyaç var.  Şuan ki 5 yıl dönem öncesinde Ulus’ta saygı ve sevgi ortamı vardı. İnsanlar birbirleriyle oturup konuşabiliyorlardı. Önce Ulus’u yeniden bu noktaya getirmemiz lazım.

Azalan değil, çoğalan bir Ulus için mücadele edeceğiz”

Bu noktadan sonra da Ulus’un yavaş yavaş asıl sorunu olan göç sorununa çözüm bulmamız lazım. Azalan değil, çoğalan bir Ulus olması için mücadele edeceğiz. Ulus’un şuanda nüfusun ciddi artışlar yok. Hatta buna neredeyse hiç artış yok diyebiliriz. Elimizden geldiğince bizde Ulus’ta farklı iş kapıları açmayı planlıyoruz. Meslek edinmemiş insanlarımızı ciddi meslek odaları vasıtasıyla açılan olan kurslarla bir meslek sahibi yapmayı ve her eve en azın 1000 TL’nin girmesini sağlamayı planlıyoruz.

İlk çalışma yaşlılar için olacak

Ulus’ta şuanda özellikle yaşlı bir nüfusa sahibiz. Ulus’taki seçmenin şuanda yaş ortalaması 48 ve bu ciddi anlamda aslında yaşlı nüfus demektir.  Yaşlı insanlarımızın sırtındaki ekonomik sıkıntıları azaltmak için de göre geldiğimizde en başta onların su faturalarında yüzde 20’lik bir indirim uygulamayı düşünüyoruz. Belki zamanla daha fazla da bunu genişletebiliriz.  Şuanda aslında yaptığımız şey analiz edip daha fazla not almak.

“Ulus’ta insanların en büyük derdi ekonomi”      

Ulus’ta bana bugüne kadar gelen birçok insanın en büyük derdi ekonomik. Şuan ki ekonomik durumdan tüm ülke gibi Ulus’ta çok fazla etkileniyor. İş istiyorlar. Geçinebilecekleri bir para istiyorlar. Daha doğrusu düzgünce çalışabilecekleri bir işlerinin olmasını istiyorlar.  Ama bu konuda temel problem bugüne kadar Ulus’taki insanların nitelikleri daha ortaya konulamamış. İlk önce bu niteliklerin ortaya konulması lazım.

“Ulus’ta bir işsizlik haritası çıkaracağız”

Biz önce Ulus’ta bir işsizlik haritası çıkaracağız. İş arayanların ilk önce belediyeye başvurmasını isteyip, daha sonra da bu insanları niteliklerini ortaya çıkarıp bunlara yönelik bir çalışma yapacağız. İnsanların en önemli sorunu iş. Çünkü insanlar artık geçinemiyor. Ulus’ta en önemli hedeflerimiz arasında turizm ve tarımı geliştirmek yer alıyor.  Aynı zamanda ahşap en başta olmak üzere insanların meslek sahibi olabileceği küçük atölyeleri Ulus’a kazandırmak istiyoruz. Bunun birçok örneği var.  Bu şekilde Ulus’ta yeni iş sahaları oluşturup ilçemizdeki göç sorununun önüne geçmek de istiyoruz.

“Zanaatkarların ve sanatkarların olduğu bir Ulus yaratacağız”

Zanaatkarların ve sanatkarların olduğu bir Ulus yaratmaya çalışacağız. Marka bir Ulus yaratmaya çalışıyoruz. Daha önce bir sözümde de söylediğim gibi Ulus Batı Karadeniz’in Bodrumu olacak. Ulus metropol şehirlere çok uzak mesafelerde olmayan bir ilçemiz. Ankara’dan Ulus’a 3 saatte, İstanbul’dan da 4 saatte gelebiliyorsunuz. Bu nedenle Ulus’u ormanı yani yeşil deniziyle ve yaylalarıyla insanların huzur içerisinde her türlü turizm faaliyetlerini yapabileceği bir ilçe haline getirmek istiyoruz. İnsanlara bunun imkanlarını sağlayacağız. Cazibe merkezlerini arttıracağız.

Projeler şubattan itibaren açıklanacak

Çok fazla projemiz var. Ama biz projelerimizi şimdiden değil, şubat ayının başından itibaren yavaş yavaş açıklamaya başlayacağız.  Her hafta bir projemizi açıklayacağız. Elimizde çok ciddi ve güzel projelerimiz var. Herkesin de bu projeleri duyduğunda heyecanlanacağını düşünüyoruz.”

Yıldırım: “En iyi adayla halkımızın karşısındayız”

CHP Ulus İlçe Başkanı Yaşar Yıldırım ise seçim çalışmalarıyla ilgili olarak şöyle konuştu:

“CHP Ulus İlçe Teşkilatı olarak biz önümüzdeki yerel seçimler için her zaman en iyi adayı bulup ilçe halkımızın karşısına bu adayla çıkacağımızı söylüyorduk.  Hatta bizi bekleyin ve izlemeye devam edin diyorduk. Bu konuda da en iyi adayı bulduğumuza ve halkımızın karşısına  böyle bir adayla çıktığımıza canı gönülden inanıyoruz. Çetin Bey’in adaylığının kesinleşip açıklanması gerçekten ilçemizde bir heyecan yarattı. Biz de bu heyecanı gördüğümüzde aslında ne kadar doğru bir karar vermiş olduğumuzu bir kez daha anladık.

“Martın sonu bahardır”

Ulus Belediyesinde ve ilçemizde yaşanan sorunları Ulus’ta 40 yıldır yaşayan ve esnaflık yapan birisi olarak çok iyi biliyorum. Ulus’taki kutuplaşmayı nasıl ortadan kaldırırız,  var olan sorunları nasıl çözeriz diye şahsım başta olmak üzere ilçe örgütümüzle birlikte çok düşündük ve istişarelerde bulunduk. Bu nedenle sorunların farkındayız ve bu sorunların çözümü de hazır. Bu nedenle zaten yerel seçimlere giderken ‘martın sonu bahardır’ diyoruz. Ulus’ta emeklimizin, halkımızın, gencimizin rahat edeceği, ilçemizdeki işsizlik ve göç sorunu başta olmak üzere birçok soruna çare olacak ve ilçemizi turizm başta olmak üzere geliştirecek birçok projeyle geliyoruz.  Bunun için sadece güçlü bir adayla değil, güçlü bir ekip ve kadroyla bu seçime giriyoruz.”

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam