Saadet’ten Hergün’e Çalışan Gazeteciler Günü ziyareti

Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, Kadın Kolları Üyeleriyle birlikte Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Çınçın ve gazete ekibini ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.

Saadet’ten Hergün’e Çalışan Gazeteciler Günü ziyareti Güncel

Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, Kadın Kolları Üyeleriyle birlikte Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Çınçın ve gazete ekibini ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.  Sohbet havasında geçen ziyarette Kadın Kolları Teşkilat Başkanı Fatma Kahraman, Halkla İlişkiler Sorumlusu Neşe Öztabak ve Üye Züleyha Bostan da yer aldı. Çınçın ve gazete ekibinin Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan Yurtbay, özellikle yerel basının Bartın’ın gelişmesinde ve halkın sesinin yöneticiler ile siyasetçilere duyurulmasında büyük öneme sahip olduğunu söyledi. Gazetecilerin yağmur çamur, kar kış, gece gündüz demeden çok zor bir mesleği ifa ettiğini ifade eden Yurtbay, “Sizin ve gazete ekibinizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyoruz. Basın halkımızın hem sesi hem de vicdanıdır. Siz değerli basın mensupları sayesinde bizler halkımızın istek ve arzularını düşüncelerini ve yaşadıklarını öğrenebiliyoruz. Aynı zamanda biz siyasetçilerin ve tabi ki idarecilerin halka ulaşmasında halka sesini duyurmasında büyük bir vazife üstleniyorsunuz. Halkla ile aramızdaki yegane köprü sizlersiniz. Gerçekten zor şartlar altında zor bir mesleği icra ediyorsunuz. Biz Saadet Partisi olarak daima yerel basımızın yanında olmaya çalıştık. Bugünde sizleri ziyaret etmek istedik” dedi.

Çınçın: “Mesleğimizi severek yapıyoruz”

Ünal Yurtbay ve beraberindekilere ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek ziyaretleri için teşekkür eden Nihal Çınçın, “Bu nazik ziyaretinizle hem bizleri mutlu ettiniz hem de onurlandırdınız. Elbette ki tüm basın kuruluşları halkımızın sesidir. Ama özellikle biz yerel basın, görev yaptığımız bölgede belki de diğer basın kuruluşlarından daha çok halkla iç içeyiz. Biz her zaman halkımızın sesi olmaya çalıştık. Aynı zamanda ilimizin gelişimine de katkı sağlamaya çalışıyoruz. Gerçekten sizin de ifade ettiğiniz gibi zor şartlar altında çalışmaya ve varlığımızı idame ettirmeye çalışıyoruz. Ama bundan şikayetçi değiliz. Çünkü biz mesleğimizi severek canı gönülden yerine getiriyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam